Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2024/2025

          Oliwia Klag w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII - Oliwia Klag - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025 organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie. Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki w ostatnim etapie konkursu!

         

Szkolny  Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Hej, kolęda, kolęda

             19 grudnia 2024 roku odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Hej, kolęda, kolęda”. W jury konkursu zasiedli: jako przewodnicząca komisji konkursowej- Pani Dyrektor Lucyna Borzęcka, ks. Paweł Lebda oraz gość specjalny – absolwentka naszej szkoły, tegoroczna maturzystka i dyplomantka wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu -  Kinga Iwan, która na podsumowaniu konkursu zaśpiewała piękną „Kolędę dla nieobecnych”.

                 W tym roku do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 15 solistów z klas 0-8. Swoje umiejętności wokalne i wokalno-instrumentalne zaprezentowali:  Oliwia Plata, Mikołaj Izworski, Milena Klag, Antonina Biskup, Antonina Bugajska, Julia Malek , Anna Zając, Kornelia Król, Antonia Stanisz,  Wiktoria Bugańska, Zofia Stefanowicz, Magdalena Klag, Julia Szyszka, Amelia Nowogórska i Oliwia Gurgul.

                 Uczniowie swoimi pięknymi, pełnymi wdzięku występami wprowadzili nas w niezwykły klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się  wspaniale, przez co członkowie Jury nie mieli łatwego zadania ale musieli wyłonić zwycięzców.

                Po burzliwych obradach komisja konkursu postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii uczniów klas 0-3 laureatami zostali:

Antonina Biskup (kl. 2) – Miejsce I

Anna Zając (kl. 3) – Miejsce II

Julia Malek (kl. 3) – Miejsce III

Mikołaj Izworski (kl. „0”) – Wyróżnienie

W kategorii uczniów klas 4-8 laureatami zostali:

Amelia Nowogórska (kl. 6) – Miejsce I

Wiktoria Bugańska (kl.4) – Miejsce II

Magdalena Klag (kl. 4) – Miejsce III

Oliwia Gurgul (kl. 8) – Wyróżnienie

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów!

              Gminny Konkurs Fotograficzny

               Na początku listopada w Szkole Podstawowej w Roztoce rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Fotograficzny. Celem konkursu było wykonanie jednej fotografii (stara budowla, ciekawe miejsce, obiekt sakralny, pomnik przyrody z terenu Gminy Łukowica). Uczennica naszej szkoły Kornelia Bielak zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

IV Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Reading Brings Us Unknown Friends”

            22 listopada 2024 roku czworo uczniów klas VI-VIII wzięło udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Reading Brings Us Unknown Friends” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Gdyni. Celem konkursu było przeczytanie książki „Doktor Dollittle i jego zwierzęta” w języku angielskim na poziomie A2. Do rywalizacji przystąpiło 1300 uczniów z całej Polski, a po weryfikacji prac do etapu II zakwalifikowało się 700 uczniów. W tym gronie znalazła się dwójka uczniów z naszej szkoły: Kacper Pryma kl. VI i Julia Klimek kl. VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

II miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas 7-8 w Limanowej

            27 listopada 2024 roku uczennica klasy VII, Julia Klimek, zdobyła drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas 7-8 w Limanowej. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz działań na rzecz klimatu. Gratulujemy sukcesu.

          XXII edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej

            26 listopada 2024 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania XXII edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. W tym roku tematyką konkursu była poezja i pieśń patriotyczna z okresu od początku XIX w. do upadku powstania styczniowego. Naszą szkołę w kategorii Pieśń Patriotyczna reprezentowali: solistka Teresa Kutek z klasy V, która zdobyła Wyróżnienie, a także zespół muzyczny w składzie: Julia Klimek (kl. VII), Amelia Nowogórska (kl. VI), Teresa Kutek (kl. V), Wiktoria Bugańska (Kl. IV) i Franciszek Stanisz (kl. VIII), który swoim wykonaniem pieśni pt. „Bartoszu, Bartoszu” zachwycił Jury i zdobył I Miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     

  Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych

         W ostatnim tygodniu listopada opublikowana została lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły - Hanna Stefanowicz. Olimpiada ma charakter ogólnopolski i wymaga od uczestników wszechstronnego odbioru, analizy i interpretacji tekstów kultury, a także budowania spójnej wypowiedzi ustnej i pisemnej na tematy związane bezpośrednio z największymi arcydziełami literatury polskiej i światowej oraz innymi tekstami kultury. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszej ósmoklasistki, która na wysokim poziomie wykazała się tymi umiejętnościami.

 

Sukces Jagny Stefanowicz w IX Powiatowym Konkursie Wokalno - Recytatorskim "Jan Paweł II jako artysta"

               22 października 2024 roku odbył się IX Powiatowy Konkurs Wokalno - Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta” zorganizowany przez ZSTiO w Limanowej pod Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi. Uroczystość otworzył Dyrektor szkoły Stanisław Wąsik. Do konkursu przystąpili uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Młodzi artyści zachwycili zebranych prezentacją utworów muzycznych oraz fragmentów poezji i prozy autorstwa naszego wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Naszą szkołę w kategorii recytacja reprezentowała uczennica klasy VII - Jagna Stefanowicz. Po gorących obradach jury konkursowe ogłosiło werdykt, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Na podium stanęła również Jagna, zajmując wysokie II miejsce. Ogromne gratulacje!!!

GALERIA

Oliwia Klag zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

                 26 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym pod hasłem ,,Po polsku o historii”. W etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów z klas IV-VIII. Tekst dyktanda był zróżnicowany adekwatnie do kategorii wiekowej. I tak uczniowie klas IV-VI pisali o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Natomiast tekst dyktanda dla uczniów klas VII-VIII dotyczył nietuzinkowego reportażysty i nie byle jakiego dziennikarza, czyli Melchiora Wańkowicza. Najlepsze prace czterech uczestników, którzy zdobyli co najmniej 80% punktacji, zostały wysłane do Komisji Wojewódzkiej. To właśnie ona opublikowała listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu, a wśród nich znalazła się nasza siódmoklasistka - Oliwia Klag.

                                                             Wszystkim uczniom, którzy podjęli trud zmagań z tajnikami polskiej ortografii, serdecznie gratulujemy!

Rok szkolny 2023/2024

Nasi uczniowie w gronie nagrodzonych Nagrodą Wójta i Gminy Łukowica

               19 czerwca 2024 roku grupa uczniów kl. I-VIII naszej szkoły uczestniczyła w Uroczystej Sesji Rady Gminy Łukowica, w czasie której wręczone zostały Nagrody Wójta i Rady Gminy Łukowica. Tegoroczni nagrodzeni to uczniowie, którzy w roku szkolnym 2023/2024 zdobyli czołowe lokaty i najwyższe osiągnięcia w konkursach wiedzy i artystycznych oraz sportowych na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Spotkanie odbyło się w remizie OSP w Łukowicy, a nasza uczennica klasy VI - Jagna Stefanowicz - uświetniła je grą na flecie. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Nagrodę indywidualną otrzymali:

1             Oskar Jaworski kl. I

2             Antoni Pietrzak kl. II

3             Kornelia Bielak kl. III

4             Oliwia Tobiasz kl. III

5             Magdalena Wolak kl. III

6             Teresa Kutek kl. IV

7             Katarzyna Gurgul kl. V

8             Hugon Hrabczak kl. V

9             Milena Morzywołek kl. V

10          Kacper Pryma kl. V

11          Oliwia Klag kl. VI

12          Julia Klimek kl. VI

13          Jagna Stefanowicz kl. VI

14          Dawid Bielak kl. VII

15          Lena Klimek kl. VII

16          Ignacy Kutek kl. VII

17          Radosław Łatka kl. VII

18          Aleksandra Saska kl. VII

19          Franciszek Stanisz kl. VII

20          Hanna Stefanowicz kl. VII

21          Julia Białkowska kl. VIII

22          Paulina Bukańska kl. VIII

23          Maciej Dudka kl. VIII

24          Jan Kutek kl. VIII

25          Wiktoria Pawlak kl. VIII

26          Anastazja Tokarczyk kl. VIII

27          Sandra Tokarczykkl. VIII

28          Marta Trzaskowska kl. VIII

29          Kamila Zając kl. VIII

 

Nagrodę otrzymała także drużyna szachistów z kl VII:

  1. Radosław Łatka
  2. Ignacy Kutek
  3. Franciszek Stanisz
  4. Aleksandra Saska

GALERIA

 

Jagna Stefanowicz wyróżniona w etapie powiatowym II edycji Maratonu Czytelniczego

               28 maja 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej uczniowie klas V-VII rywalizowali ze sobą w etapie powiatowym II edycji Maratonu Czytelniczego. Konkurs, który w ostatnich tygodniach odbywał się na terenie powiatu limanowskiego, miał na celu wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. W ramach akcji promowana była lektury autorstwa Kornela Makuszyńskiego: "Awantura o Basię", "Szatan z siódmej klasy" oraz "Panna z mokrą głową".  Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawiciela naszej szkoły - Jagny Stefanowicz, która okazała się najlepsza w eliminacjach gminnych. Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, które Jagienka zdobyła w etapie powiatowym. Gorąco gratulujemy!!!

 

Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Jeden z dziesięciu"

              21 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Jadamwoli odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Jeden z dziesięciu" dla uczniów klas 7 i 8 z terenu gminy Łukowica. Konkurs miał charakter znanego z telewizji teleturnieju i dotyczył zagadnień ujętych w podstawie programowej z matematyki, chemii, biologii i geografii. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 - Filip Jodłowski, który w zaciętej rywalizacji poradził sobie z wieloma trudnymi pytaniami. Gratulujemy Filipowi III miejsca!!!

XVI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

           W dniu 17 maja 2024r. w GOKSiT Łukowica odbył się XVI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4 – 8 ze szkół podstawowych z gminy Łukowica. Uczniowie pisali test wiedzy z podstawy programowej obejmujący znajomość gramatyki, słownictwa, funkcji językowych oraz rozumienia tekstów pisanych. Z każdej kategorii wyłoniono zwycięzców, z naszej szkoły byli to:

Kacper Pryma – II miejsce w kategorii kl. 5

Julia Klimek – wyróżnienie w kategorii kl. 6

Radosław Łatka – wyróżnienie w kategorii kl. 7

Julia Białkowska – III miejsce w kategorii kl. 8

Gratulujemy!

GALERIA

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”

                    Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję. Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Naszej szkoły:      

Milena Morzywołek klasa 5

Kacper Pryma klasa 5

Hugon Hrabczak klasa 5

Julia Klimek klasa 6

Franciszek Stanisz klasa 7

Lena Klimek klasa 7

Dawid Bielak klasa 7

                Wszystkim laureatom gratulujemy uzyskanych wyników !

      GALERIA

 

  Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”

           14 marca 2024 roku uczeń klasy VII – Dawid Bielak uczestniczył w etapie ponadwojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”. Etap ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 109 w Krakowie. Reprezentant naszej szkoły zmierzył się z wymagającymi pytaniami dotyczącymi w głównej mierze polskich powstań narodowych XIX wieku. Udział w zmaganiach zakończył się sukcesem, ponieważ Dawid Bielak zdobył tytuł finalisty tego prestiżowego konkursu. Osiągnięcie tego wyniku stało się możliwe dzięki ciężkiej pracy i wielu godzinom poświęconym na zapoznanie się z literaturą związaną z tematyką konkursu. Gratulujemy!

GALERIA

 
Julia Białkowska z tytułem finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego 

                26 kwietnia 2024 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nastąpiło uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W grupie uczniów z bardzo wysoką liczbą punktów znalazła się uczennica naszej szkoły. Z radością informujemy, że Julia Białkowska (kl. VIII) została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Sukces ten był okupiony wytężoną pracą i tysiącami rozwiązanych zadań o różnym stopniu trudności. Oprócz niewątpliwej satysfakcji tytuł finalisty daje Julce dodatkowe przywileje w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych szkół ponadpodstawowych. Gratulacje!!

GALERIA

 

Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały mistrz ortografii” dla uczniów kl. II- III

              25 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Stroniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały mistrz ortografii”. Na konkurs pojechały dwie dziewczynki, które osiągnęły najlepsze wyniki w klasowych eliminacjach, były to: Nikola Lis z klasy II oraz Kornelia Bielak z klasy III.  Obie uczestniczki  bardzo dokładnie przygotowywały się do konkursu zgłębiając wiedzę na temat trudności ortograficznych, których w języku polskim nie brakuje. Lekko zestresowane, ale w pełnym skupieniu przystąpiły najpierw do dyktanda, a następnie do testu ortograficznego. Poziom był bardzo wysoki, liczył się każdy punkt w walce o miejsca, niestety naszym zawodniczkom  zabrakło nieco szczęścia by stanąć na podium. Organizatorzy konkursu, jednak pamiętali o wszystkich uczestnikach i docenili trud jaki uczniowie musieli włożyć w przygotowania do testu. Wszyscy dostali wspaniałe nagrody. Gratulujemy naszym dziewczynkom udziału i życzymy sukcesów być może w przyszłym roku.

GALERIA

 

Wojewódzki Przegląd Działań Artystycznych "Baltazar"

              25 kwietnia 2024 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się konkurs interpretacji teatralnej „W świecie Kornela Makuszyńskiego” w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego "Baltazar".  Do tegorocznej edycji przeglądu zgłosiło się 26 uczestników, którzy zaprezentowali wybrany utwór Kornela Makuszyńskiego.  Jury konkursowe oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, grę aktorską oraz dobór elementów scenicznych (kostium, rekwizyty). Naszą szkołę reprezentowała ośmioosobowa grupa uczniów kl. I-VI, a spośród niej wyłowiono same perełki. Gratulujemy wszystkim odwagi i ogromnej wrażliwości w interpretacji teatralnej. 

Jagna Stefanowicz (kl.VI) - nagroda

Amelia Nowogórska (kl. V) - wyróżnienie

Teresa Kutek (kl. IV) - wyróżnienie

Zofia Stefanowicz (kl. IV) - wyróżnienie

GALERIA

 

Powiatowy konkurs pt. „Tadeusz Kościuszko – Naczelnik Powstania z 1794 roku"

                  23 kwietnia 2024 roku odbył się powiatowy konkurs pt. „Tadeusz Kościuszko – Naczelnik Powstania z 1794 roku”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Siekierczynie. Naszą szkołę w tym wydarzeniu, reprezentował Dawid Bielak. Zadaniem uczestników konkursu było zmierzenie się z pytaniami dotyczącymi życia i działalności polskiego bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki. Po zaciętej rywalizacji, okazało się, że Dawid Bielak uzyskał tytuł finalisty tego wyjątkowego konkursu. Gratulujemy!

GALERIA

 

Wielki sukces uczniów naszej szkoły

w Małopolskim Konkursie Czytelniczym „Czytam, znam, rozumiem”

                          18 kwietnia 2024 roku w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” organizowanego przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie we współpracy z Katedrą Filologii Polskiej ANS w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcącym oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliusza Słowackiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizatorów i współorganizatorów oraz zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami.              

           Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i finalistów spośród 332 uczestników ze szkół w województwie małopolskim. Podczas uroczystej gali z rąk organizatorów odebrali oni dyplomy oraz nagrody. Organizatorzy podkreślili bardzo wysoki poziom przygotowania uczniów oraz ich wiedzy i umiejętności literackich. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów. A oto wyniki:

Laureaci:

Julia Białkowska (kl. VIII)

Jan Kutek (kl. VIII)

Hanna Stefanowicz (kl. VII)

Finaliści:

Dawid Bielak (kl. VII)

Paulina Bukańska (kl. VIII)

Maciej Dudka (kl. VIII)

 Aleksandra Saska (kl. VII)

              W trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych laureaci konkursu mogą też liczyć na dodatkowe punkty. Gratulujemy wszystkim tego sukcesu, a przede wszystkim wytrwałości i pracowitości.

GALERIA

            

IV miejsce w Gminnym Turnieju BRD

                18 kwietnia 2024 roku na Sali sportowej  przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przyszowej, drużyny ze Szkół Podstawowych z całej gminy Łukowica, rywalizowały o miano najlepszej drużyny podczas Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
            W pierwszym etapie uczniowie zdobywali punkty rozwiązując test pisemny sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, natomiast w kolejnych etapach zawodnicy prezentowali swoje umiejętności praktyczne na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy musieli również wykazać się umiejętnościami udzielana pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej miał na celu – edukację komunikacyjną najmłodszych uczestników ruchu drogowego, poprzez podnoszenie poziomu ich wiedzy o przepisach ruchu drogowego, doskonaleniu umiejętności w korzystaniu z pojazdów oraz przygotowanie do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, jak również zwiększenie świadomości
o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.
            Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę podczas powiatowego turnieju.  Nasza drużyna z klasy VII w składzie: Filip Jodłowski, Radosław Łatka i Przemysław Żelasko zajęła IV miejsce.

Laureatom oraz wszystkim zawodnikom – serdecznie gratulujemy.

 

Gminny Konkurs Recytatorski Cudnolandia

               Ach, cóż za „CUDNY”  to był konkurs. 18 kwietnia 2024 roku tłumy młodych amatorów poezji ruszyły do Szkoły Podstawowej w Łukowicy, aby uczestniczyć w Gminnym Konkursie Recytatorskim Cudnolandia. Szkołę w Świdniku dumnie reprezentowały:

Oliwia Wajda klasa O

Antonina Bugajska klasa 1

Lilia Sułkowska klasa 2

Kornelia Bielak  klasa 3.

                Wszystkie recytatorki w doskonałych humorach, barwnych strojach oraz z perfekcyjnie opanowanymi tekstami czekały na rozpoczęcie konkursu. Niemałym zaskoczeniem był dla nich fakt, iż sam Pan Jacek Cudny zasiadał w komisji. Stres przed publicznością podziałał na uczestniczki mobilizująco i wszystkie nasze dziewczynki wypadły zachwycająco. Jury miało naprawdę trudny wybór, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Najlepszy wynik uzyskała Kornelia Bielak, która uzyskała wyróżnienie, ale nikt w tym dniu nie pozostał bez nagrody. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz autografy Jacka Cudnego. GRATULUJEMY!!!

 
 
Gminny etap II edycji Powiatowego Konkursu "Maraton czytelniczy" dla uczniów klas V-VII
                      11 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowicy odbył się gminny etap II edycji Powiatowego Konkursu "Maraton czytelniczy" dla uczniów klas V-VII. W tegorocznej odsłonie konkursu uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy Kornela Makuszyńskiego. Jury w składzie:
- Barbara Wysowska - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu Filia w Limanowej
- Elżbieta Jarosz - kierownik GBP w Dobrej
- Maria Trzupek - Instruktor PBP w Limanowej
wysłuchało i oceniło 19 uczestników konkursu ze szkół na terenie gminy Łukowica. Spośród nich dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone:
 
Jagna Stefanowicz (kl. 6) - I miejsce (zakwalifikowana do etapu powiatowego "Maratonu Czytelniczego")
Hanna Stefanowicz (kl. 7) - wyróżnienie
Ogromne gratulacje! 
 
 

Podwójne zwycięstwo uczennic naszej szkoły w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów kl. IV-VIII

             9 kwietnia 2024 roku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. IV-VIII, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łukowicy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Klag z kl.6 oraz Julia Białkowska z kl. 8, które okazały się najlepsze w rywalizacji wewnątrzszkolnej. Zadaniem konkursowym było napisanie dyktanda, które sprawdzało znajomość zasad ortograficznych. Oliwia i Julka, wykazując się znakomitą czujnością ortograficzną, okazały się bezkonkurencyjne. Ich wysiłek został nagrodzony. Nasze uczennice zdobyły I miejsce w obu kategoriach:

kategoria IV-VI

Oliwia Klag - I miejsce

kategoria VII-VIII

Julia Białkowska - I miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów polonistycznych!!!

GALERIA

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza

                          "Miłosz (od) Nowa"                             

Uznając zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka,

niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości,

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia – w dwudziestą rocznicę śmierci poety – rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza (…).”

 

              W związku z ogłoszeniem roku 2024 Rokiem Czesława Miłosza, nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolski Projekt „MIŁOSZ W SZKOLE”, który stał się miejscem inspiracji dla różnych inicjatyw podejmowanych w szkołach w całej Polsce. Udział w projekcie rozpoczęliśmy przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Na szkolnej gazetce pojawiły zdjęcia poety wraz z jego biografią. Kącik Miłosza zachęcał również do „częstowania” się jego poezją, gdyż znajduje się w nim pojemnik z „wierszami na wynos”.  Po zapoznaniu się z biografią polskiego noblisty, uczniowie kl. IV-VIII zmierzyli się w twórczy sposób z wierszami poety. Rozwijali swoją kreatywność i inwencję twórczą, dokonując przekładu intersemiotycznego fragmentów twórczości Czesława Miłosza. Uczniom nie zabrakło świeżego spojrzenia na utwory mistrza poezji. Ich kreatywność stała się źródłem wielu obrazów poetyckich podpowiedzianych przez niczym nieskrępowaną wyobraźnię. Powstałe prace, ilustrujące najciekawsze twórcze rozwiązania, tworzą galerię na szkolnym korytarzu.

            Z okazji Światowego Dnia Poezji, 4 kwietnia 2024 roku, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza „Miłosz (od)Nowa”. To coroczne święto pozwoliło uczniom kl. IV-VIII zaprezentować swoje zdolności, a także oddać hołd Miłoszowi, wybitnemu polskiemu poecie.  Uczniowie wzięli na warsztat nie tak łatwą i nie tak oczywistą przecież poezję polskiego laureata Nagrody Nobla. Jury w składzie: Pani Dyrektor Lucyna Borzęcka, Pani Elżbieta Stępka oraz Pan Bartosz Wilczyński miało twardy orzech do zgryzienia. Niektórzy uczestnicy wnikliwie zapoznali się z kryteriami oceny ich występów i zadbali nie tylko o prezentację nienagannej deklamacji, ale również o ogólny wyraz artystyczny. To wspaniałe uczucie widzieć, jak poezja nagle ożywa i dzięki interpretacjom głosowym w wykonaniu naszych uczniów trafia do serc i pamięci następnych pokoleń.  A oto wyniki konkursu:

Kategoria kl. IV-VI:

Miejsce I – Jagna Stefanowicz (kl. 6)

Miejsce II- Anna Pietrzak (kl. 6)

Miejsce III- Teresa Kutek (kl. 4)

 

Kategoria kl. VII-VIII:

Miejsce I – Julia Białkowska (kl. 8)

Miejsce II- Franciszek Stanisz (kl. 7)

Miejsce III- Hanna Stefanowicz (kl. 7)

 

          Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

GALERIA

 

Szkolny konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim lub niemieckim

  27 marca 2024 r.  rozstrzygnięty został szkolny konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim lub niemieckim. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Z wielu przygotowanych kartek jury nagrodziło, w kategorii klas I – III:

I miejsce – Antonina Biskup kl. 1

II miejsce – Nikola Lis kl. 2

III miejsce – Sebastian Basta kl. 1

 

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce – Wiktoria Pawlak kl. 8

II miejsce – Kinga Dudka kl. 5

III miejsce – Agata Trzaskowska kl. 5

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

GALERIA

 

Powiatowy Konkurs na „Ekologiczny Stroik Wielkanocny”

                  25 marca 2024 roku został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs na „Ekologiczny Stroik Wielkanocny” w kategorii szkół podstawowych. Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Komisja Konkursowa w pierwszej kolejności wzięła pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkiej Nocy, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, ale też wykorzystanie materiałów naturalnych.

Werdyktem jury praca uczennicy naszej szkoły Kamili Zając (kl. VII) zajęła III miejsce.

Serdecznie Gratulujemy!!!

https://powiat.limanowski.pl/blog/konkurs-pn-ekologiczny-stroik-wielkanocny-rozstrzygniety-2

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap gminny

            25 marca 2024 r. salę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy wypełnili młodzi adepci sztuki pożarniczej. Stawili się licznie, by  wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nie mogło zabraknąć uczestników ze  Świdnika. Szkołę dumnie reprezentowali:

  • w kategorii klas I- IV: Anna Zając (kl. II) oraz z kl. III Wiktoria Bugańska, Kornelia Bielak, Antoni Popiela, Filip Popiela;
  • w kategorii klas V-VIII: Dawid Bielak (kl. VII) oraz Kamila Zając (kl. VIII).

          W  I etapie konkursu (pisemnym) uczniowie uzupełniali test , a następnie 5 osób  (z każdej kategorii wiekowej) z największą ilością punktów przechodziło do drugiego etapu, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania zadawane przez komendanta straży. Uczniowie z pierwszej kategorii wiekowej brali udział w konkursie po raz pierwszy i niestety zabrakło im trochę szczęścia, aby dostać  się do etapu drugiego, ale gratulujemy im osiągniętych wyników. Natomiast Dawid Bielak przeszedł dalej i bardzo dobrze poradził sobie w konfrontacji z pytaniami zadawanymi przez strażaka . Zajął zaszczytne II miejsce, czego mu ogromnie GRATULUJEMY.

GALERIA

 

Konkurs Wiedzy o Gminie Łukowica

               W piątek, 22 marca 2024 roku w siedzibie Urzędu Gminy odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Łukowica, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy VII: Kacper Szyszka oraz Franciszek Stanisz. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pisemnymi pytaniami dotyczącymi historii, kultury oraz atrakcji turystycznych gminy. Nasi reprezentanci spisali się świetnie i z przyjemnością ogłaszamy, że Kacper Szyszka zdobył I miejsce w pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Łukowica. Gratulujemy!

 

Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem” 

             Ogromnie cieszy nas sukces uczniów z kl. VII i VIII, którzy zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego w Małopolskim Konkursie Czytelniczym "Czytam, znam, rozumiem". Należą do nich: Dawid Bielak (VII), Hanna Stefanowicz (kl. VII), Aleksandra Saska (kl. VII), Julia Białkowska (kl. VIII), Paulina Bukańska (kl. VIII), Maciej Dudka (kl. VIII) oraz Jan Kutek (kl. VIII). Konkurs ten organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie i objęty został patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie!!! 

GALERIA

 

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS z biologii i  geografii

                   12 stycznia 2024 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS z biologii i  geografii. Do olimpiady z biologii przystąpiło 22 uczniów, a olimpiadę z geografii pisało 8 uczniów z klas V – VIII. 20 marca 2024 roku ogłoszono wyniki.

Dyplom laureata olimpiady z biologii zdobyli:
Katarzyna Gurgul z klasy V;
Julia Klimek, Jagna Stefanowicz i Oliwia Klag z klasy VI;
Aleksandra Saska i Dawid Bielak z klasy VII;
Paulina Bukańska z klasy VIII, która uzyskała tytuł laureata i nagrodę książkową.

Laureatem olimpiady z geografii została Julia Klimek.
                       

II Powiatowy Konkurs Artystyczny „Cuda stworki z papierowej rolki”

Kreatywność i twórcze działanie po raz kolejny zostały nagrodzone. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Artystycznym „Cuda stworki z papierowej rolki” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu. Miał on na celu pobudzić dzieci do rozwijania pomysłowości w ramach sposobów wtórnego wykorzystywania odpadów. Zadanie polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych. Tworzyć można było w 5 kategoriach: zwierzęta; pojazdy; postacie, roboty; sztuka użytkowa; budowle, makiety. Z każdej kategorii mogła być wybrana tylko jedna praca. Szkolne jury miało bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie 5 arcydzieł pojechało na eliminacje do powiatu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, iż makieta lasu wykonana przez uczennicę klasy III Kornelię Bielak zajęła 2 miejsce. Dziewczynka pojechała na uroczyste ogłoszenie wyników i odebrała dyplom oraz nagrodę. Ciężka praca i poświęcony czas na stworzenie dzieła z rolek zostały docenione. GRATULUJEMY!

GALERIA

 

  Wojewódzki Konkurs „Na ratunek Ziemi”

                         Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „Na ratunek Ziemi”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Trąbkach w dwóch kategoriach: wiedzy i fotograficznym. Dwie uczennice odniosły sukcesy:

Kategoria wiedzy klas I – III
Magdalena Wolak (kl. III) – III miejsce

Kategoria fotograficzna klas I- III
Kornelia Bielak (kl. III) – II miejsce

Gala Konkursowa odbędzie się dnia 21.03.2024 w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach o godzinie 10.00

Gratulujemy wysokich miejsc!!!

GALERIA

 

Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2023/2024

Nazwa Konkursu

Etap szkolny

Etap rejonowy

Etap wojewódzki

Małopolski Konkurs Historyczny

Marek Morzywołek

Dawid Bielak

Ignacy Kutek

Franciszek Stanisz

Kacper Szyszka

 

Dawid Bielak

Franciszek Stanisz

Kacper Szyszka

 

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Julia Białkowska

Dominik Królczyk

Radosław Łatka

Julia Białkowska

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

Julia Białkowska

Jan Kutek

Aleksandra Saska

Franciszek Stanisz

Hanna Stefanowicz

Julia Białkowska

Hanna Stefanowicz

Julia Białkowska

Małopolski Konkurs Geograficzny

Julia Białkowska

Paulina Bukańska

Maciej Dudka

Jan Kutek

Kamila Zając

Dawid Bielak

Franciszek Stanisz

Kacper Szyszka

Dawid Bielak

 

 

IX Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

              5 lutego 2024 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbyły się przesłuchania w ramach IX edycji Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Organizatorem konkursu jest Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, a współorganizatorami m. in. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie i Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu.

            Naszą szkołę w tegorocznym konkursie z powodzeniem reprezentowały solistki: Amelia Nowogórska, Julia Klimek i Teresa Kutek oraz zespół wokalno – instrumentalny o nie przypadkowej nazwie „Zespół Franciszka” w składzie: Franciszek Stanisz (akordeon), Zofia Stefanowicz (skrzypce), Jagna Stefanowicz (flet), Hanna Stefanowicz (klarnet), Julia Klimek (wokal), Amelia Nowogórska (wokal), Teresa Kutek (wokal). Wszyscy zaprezentowali się wspaniale! Choć nie mieli wcale łatwego zadania, gdyż każdy z uczestników musiał zaprezentować dwa utwory: jeden wylosowany spośród utworów obowiązkowych i drugi przygotowany przez siebie. „Zespół Franciszka” zaprezentował Pieśń o Powstaniu Warszawskim pt. „O chłopakach z AK” .

        Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że w kategorii solistów Teresa Kutek zdobyła III miejsce co jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem na tak prestiżowym konkursie.  Natomiast „Zespół Franciszka” jest laureatem I miejsca w kategorii zespoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Więcej informacji i nagrania można znaleźć na stronach:

Zespół Szkół Muzycznych gościł wokalistów patriotycznego konkursu (halogorlice.info)

https://fb.watch/q2dQo0aSZe/

https://www.facebook.com/poselbarbarabartus/videos/2616790991828191/

https://fb.watch/q2dTaYztNx/

Znamy laureatów Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. To były piękne występy! [ZDJĘCIA] | Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej, Gorlice, konkurs, Barbara Bartuś, poseł | Sądeczanin.info (sadeczanin.info)

IX Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Laureaci pojadą na wycieczkę do Warszawy i stadniny w Regietowie | Gorlice Nasze Miasto

WYNIKI IX EDYCJI GORLICKIEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – GCK Gorlice

GALERIA   

 

  Powiatowy Konkurs Zawodowy GPS

       Uczniowie kl. VIII wzięli udział w Powiatowym Konkursie Zawodowy GPS zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 „Ekonom” w Limanowej. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 8 laureatów konkursu oraz przyznała 16 wyróżnień. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych będą do odbioru w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej w trakcie spotkania podsumowującego  konkurs w  dniu 28.02.2024 r. 

 

Laureaci konkursu:

BRANŻA HOTELARSKA

Tokarczyk Anastazja Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

BRANŻA GASTRONOMICZNA

Trzaskowska Marta Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

BRANŻA RACHUNKOWA

Pawlak Wiktoria Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

BRANŻA GEODEZYJNA

Kutek  Jan Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

 

Wyróżnienia:

Białkowska Julia Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

Tokarczyk Sandra Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

Podsumowanie konkursu: ,,Zawodowy Gps” 2024 | Zespół Szkół nr 1 w Limanowej (zsnr1.limanowa.pl)

 

Nasz Oskar wygrał powiatowy konkurs „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”

 

             W grudniu 2023 r. odbył się jak co roku powiatowy konkurs „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Powiatowe Centrum Ekologiczne. Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 5 prac konkursowych, dlatego w naszej szkole powołana została specjalna komisja, która spośród wszystkich zgłoszonych prac wytypowała 5 jej zdaniem najlepszych. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że to właśnie praca jednego z naszych uczniów zdobyła najlepszą nagrodę! OSKAR JAWORSKI uczeń klasy 1 został zdobywca I Miejsca w powiatowym konkursie „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

       W piątek, 8 grudnia 2023 roku trzech uczniów klasy VII – Dawid Bielak, Franciszek Stanisz oraz Kacper Szyszka, wyruszyło do Nowego Sącza, aby reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tegoroczna edycja konkursu obejmuje tematykę okresu rozbiorów oraz powstań narodowych. Możliwość sprawdzenia swojej bogatej wiedzy oraz szansa na zmierzenie się z reprezentantami innych szkół, wywołała u Dawida, Franka i Kacpra wiele pozytywnych wrażeń. Tym bardziej miło jest nam zakomunikować, że Dawid Bielak osiągnął wysoki wynik punktowy i zakwalifikował się do etapu ponadwojewódzkiego. Gratulacje!

 

Gminny Konkurs „Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa” w Stroniu

        Przedświąteczny czas to gorący okres przygotowywań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole już od początku grudnia zaczęliśmy tworzyć  przeróżne dekoracje i ozdoby świąteczne, które w ostateczności zdobiły nie tylko szkolne korytarze, ale również były do nabycia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łukowicy oraz zostały zakwalifikowane do różnych konkursów plastycznych szkolnych, gminnych i powiatowych. W twórczą pracę nad ozdobami, szopkami i innymi „cudeńkami” aktywnie włączyli się również rodzice, za co serdecznie dziękujemy!

          Prace naszych uczniów zostały również zgłoszone do Gminnego Konkursu „Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa” organizowanego przez Szkołę Podstawowa w Stroniu. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Oskar Jaworski nasz pierwszoklasista zdobył w tym konkursie I miejsce! Serdecznie gratulujemy zarówno Oskarowi jak i jego rodzicom, życząc kolejnych sukcesów w nowym 2024 roku! 

 

Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Laurka dla Mikołaja”

            W dniach od 15  listopada do 4 grudnia  2023r. przeprowadzony został przez Bibliotekę Szkolną konkurs plastyczny pt. „Laurka dla Mikołaja”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem był Mikołaj – praca miała być wykonana w formacie A5, dowolną techniką (np. wyklejanie, wycinanie, technika mieszana) wybraną przez uczestników , z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów.

            Głównymi celami konkursu było umożliwienie osiągnięcia sukcesu, rozwijanie wyobraźni plastyczno-literackiej uczniów, rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie radości tworzenia i odkrywania możliwości własnych dziecka.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas. Na ręce organizatora oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.  Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatora, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

            Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

 

Laureatami konkursu zostali :

 W kategorii klasy I – III

Nagroda Grand Prix

Julia Malek  - klasa II

I miejsce ex aeqo

Nikola Lis – klasa II

Jakub Jawor – klasa I

Kornelia Król – klasa III

Szymon Nowogórski – klasa III

w kategorii klasy IV – VIII

I miejsce ex aeqo

Teresa Kutek – klasa IV

Oliwia Gurgul – klasa VII

Dawid Bielak – klasa VII 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!

 

Nasze uczennice laureatkami XXI edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Limanowej

             22 listopada 2023 r. w sali Limanowskiego Domu Kultury odbył się XXI Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej o zasięgu miedzy powiatowym. Jego celem jest uczenie dzieci i młodzieży miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla spuścizny narodowej. Konkurs objęty jest Patronatem Starosty Limanowskiego oraz Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Limanowa. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż w tym konkursie zostały nagrodzone nasze dwie uczennice:

Teresa Kutek (kl. IV) - III miejsce (kategoria pieśń)

Jagna Stefanowicz (kl. VI) - wyróżnienie (kategoria poezja)

Ogromne gratulacje!!!

 

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"

Uczennica klasy VIII - Julia Białkowska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Ogromne gratulacje!!!

 

Rok szkolny 2022/2023

Podsumowanie II edycji projektu "Każde dziecko jest zdolne"

           22 czerwca 2023 roku miało miejsce uroczyste podsumowanie II edycji pilotażowego projektu „Każde dziecko jest zdolne” finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego i realizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem projektu było podniesienie motywacji do rozwoju i nauki, wzmocnienie poczucia wartości i wiary we własne możliwości, budowanie kompetencji uczenia się oraz gotowości do rozwijania pasji i talentów. Spotkanie odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Małopolskiego w Krakowie. Galę uświetnili swoją obecnością także przedstawiciele władz sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie: prof. Jan Tadeusz Duda – przewodniczący sejmiku WM i Anna Mikosz- radna WM, członek Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu (zdalnie), Rafał Kosowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu; Dariusz Styrna- dyrektor Departamentu Edukacji UMWM, Halina Cimer- Małopolski Wicekurator Oświaty i Ewa Włodarczyk- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wśród tak znamienitej widowni znaleźli się także uczniowie wraz z rodzicami oraz liderzy projektu.

               Najważniejszym punktem gali było nagrodzenie uczniów, których prace konkursowe zostały ocenione najwyżej. Laureatów wyłoniono spośród autorów 117 złożonych prac plastycznych w grupie wiekowej klas 2-4 oraz literackich lub wizualnych w grupie wiekowej klas 5-8. Z ogromną radością informujemy, że aż troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu na prezentację sukcesu:

w kategorii kl. 2-4

 Oliwia Tobiasz (kl. II) - III miejsce (lider: pani Karolina Borucka)

w kategorii kl. 5-8

Franciszek Stanisz (kl. VI) - II miejsce (lider: pani Ewelina Dyrek)

Jagna Stefanowicz (kl. V) - III miejsce (lider: pani Ewelina Dyrek)

            W drugiej części gali uczestnicy wydarzenia wysłuchali wystąpienia motywacyjnego Jana Meli – podróżnika i działacza społecznego, który przekonywał, że „niemożliwe nie istnieje”. Uczestniczyli też aktywnie w pokazach naukowych Centrum Nauki Cogiteon.  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 Nagrody Wójta i Rady Gminy Łukowica w roku szkolnym 2022/2023

              20 czerwca 2023 roku podczas Sesji Rady Gminy zostały wręczone Nagrody Wójta dla uczniów z terenu gminy Łukowica za szczególne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród tegorocznych laureatów Nagrody Wójta znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które przyczynią się do ich rozwoju i realizacji marzeń.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1

Dawid Bielak

VI

2

Hanna Stefanowicz

VI

3

Ignacy Kutek

VI

4

Aleksandra Saska

VI

5

Franciszek Stanisz

VI

6

Radosław Łatka

VI

7

Lena Klimek

VI

8

Przemysław Żelasko

VI

9

Kacper Szyszka

VI

10

Julia  Białkowska

VII

11

Jan  Kutek

VII

12

Marek Morzywołek

VII

13

Marta  Trzaskowska

VII

14

Kamila Zając

VII

15

Jagna Stefanowicz

V

16

Anna Pietrzak

V

17

Oliwia Klag

V

18

Julia Klimek

V

19

Mikołaj Stanisz

IV

20

Michał Kutek

IV

21

Kacper Pryma

IV

 

Gminny Konkurs Literacki "DAJ SIĘ PONIEŚĆ WYOBRAŹNI"

                    16 czerwca 2023 r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Literacki "DAJ SIĘ PONIEŚĆ WYOBRAŹNI", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania, którego akcja dzieje się wiosną w miejscowości z terenu gminy Łukowica. Nasza uczennica - Oliwia Klag (kl. V) zdobyła w tym konkursie I miejsce w kategorii kl. IV-VI. Gorąco gratulujemy!!!

 

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z geografii OLIMPUS

                     31 marca 2023 roku odbyła się Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z geografii OLIMPUS Sesja Wiosenna 2023. Wzięło w niej udział 13 chętnych uczniów z klas: V – VII.  Tytuł LAUREATA uzyskał

Dawid Bielak ucz. kl. VI  - miejsce 13 - Dyplom laureata 

                  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów w  kolejnych edycjach.

 

XV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

                   6 czerwca 2023r. odbył się XV Gminny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorami była w Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, Szkoła Podstawowa w Świdniku oraz Szkoła Podstawowa w Łukowicy. W konkursie brało udział 42 uczniów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Uczniowie wykazali się bardzo wysoką znajomością języka angielskiego. Z naszej szkoły wzięło udział w konkursie 4 uczniów:
                                                                                                                            - Kacper Pryma – kl. IV
                                                                                                                            - Julia Klimek – kl. V
                                                                                                                            - Radosław Łatka – kl. VI
                                                                                                                             - Julia Białkowska – kl. VII
                  W kategorii klas czwartych Kacper Pryma uzyskał III miejsce, natomiast w kategorii klas VII Julia Białkowska zdobyła miejsce II.

                   Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom za ciężką pracę oraz za wysoki poziom znajomości języka angielskiego.

Powiatowy Maraton Czytelniczy

                  29 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się etap rejonowy w Powiatowym Maratonie Czytelniczym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII - Julia Białkowska, która zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

 

Przygody niebieskiego papierka Henia


                 W tym roku klasy I-III również wzięły udział w programie ,,Przygody niebieskiego papierka Henia”, w ramach którego został zorganizowany konkurs pt. ,,Henio kontra smog”. Zadaniem uczestników było ułożyć słowa piosenki o tematyce związanej ze smogiem, na znaną przez dzieci melodię. Następnie stworzyć akompaniament z wybranych wcześniej instrumentów i nagrać tę piosenkę w wykonaniu klasy. Nasi uczniowie wykazali się wielkim talentem i pomysłowością, dzięki czemu nagrodę Grand Prix otrzymała klasa I, następnie klasa II została nagrodzona, a klasa III otrzymała wyróżnienie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom.

 

Ogólnopolski Konkurs “Orzeł Matematyczny"

                20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas IV,V i VI zmierzyli się z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny, którego celem była popularyzacja nauki przez zabawę. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, z których aż połowa uzyskała tytuł LAUREATA:


Mikołaj Stanisz klasa IV
Michał Kutek klasa IV
Kacper Pryma klasa IV
Julia Klimek klasa V
Franciszek Stanisz klasa VI
Kacper Szyszka klasa VI
Dawid Bielak klasa VI
Przemysław Żelasko klasa VI
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

XXXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echa Poetica” - eliminacje

                  16 maja 2023 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się eliminacje do XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. Wysłuchano recytacji poezji i fragmentów prozy w wykonaniu 46 uczestników. Ogromnie się cieszymy, że do finału ze swoją mistrzowską recytacją zakwalifikowała się uczennica klasy VI - Hanna Stefanowicz, która zaprezenowała fragmenty "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza oraz "Pchłę Szachrajkę" Jana Brzechwy. Trzymamy mocno kciuki za występ finałowy, który już 30 maja!!!

 

Finał Konkursu Wojewódzkiego „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

                  Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w finale konkurs historycznego: „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”. Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o historii Polski. Tematyka konkursu obejmowała znajomość faktów związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i czasami stanisławowskimi. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski. Finał odbył się 5 maja 2023 roku w Gorlicach. Konkurs organizowany był przez Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś i objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki. 5 kwietnia 2023 r. przeprowadzone zostały eliminacje szkolne. Konkurs spotkał się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas V – VII (12 uczestników). Z bardzo dobrymi wynikami awans do finału uzyskali: Dawid Bielak, Kacper Szyszka i Hanna Stefanowicz, uczniowie klasy VI. Do Gorlic przyjechali uczniowie ze szkół z całej Małopolski. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, za co otrzymali nagrody książkowe. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Bielak, który indywidualnie zajął 5 miejsce.

 

Konkurs Kaligraficzny Bakałarz 2023


                        Uczniowie klas I-III kolejny raz wzięli udział w Konkursie Kaligraficznym BAKAŁARZ, którego celem jest upowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli pięknego, kształtnego, starannego i estetycznego pisania. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo PROMYCZEK i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Do drugiego etapu z naszej szkoły przedostały się następujące osoby:

 Emilia Wideł, Nikola Lis i Anna Zając z klasy I
 Kornelia Bielak i Wiktoria Bugańska z klasy II

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drugim etapie konkursu!

 

XXII Wojewódzki Konkurs Literacki „Jan Paweł II – Mój autorytet”

                         28 kwietnia 2023 r. podsumowano XXII edycję Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Jan Paweł II – Mój autorytet”. Na konkurs w kategorii uczniów kl. IV - VI wpłynęły 133 prace literackie. Zadaniem uczniów było zredagowanie listu do Św. Jana Pawła II na temat marzeń. Z naszej szkoły wysłane zostały 3 prace, z których aż 2 zostały wysoko ocenione przez Komisję Konkursową.

II miejsce: Jagna Stefanowicz (kl. V)

Wyróżnienie: Hanna Stefanowicz (kl. VI) 

To wielki sukces naszych uczennic!!!

 

XI Wojewódzki Przegląd Działań Artystycznych Baltazar - konkurs interpretacji teatralnej utworu „Wierszowisko Wandy Chotomskiej”

                        27 kwietnia 2023 r. w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się, w ramach XI Wojewódzki Przeglądu Działań Artystycznych Baltazar, konkurs interpretacji teatralnej utworu pt. „Wierszowisko Wandy Chotomskiej”. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic z kl. V-VII. Dziewczyny wspaniale zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności, co zostało docenione przez jury. A oto wyniki:

Nagroda: Hanna Stefanowicz (kl. VI)

Wyróżnienie: Anna Pietrzak (kl.V) oraz Jagna Stefanowicz (kl. V)

Ogromne gratulacje!!!

 

Nasze „małe” mistrzynie ortografii!

                    20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Stroniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowały: Kornelia Bielak z klasy II oraz Zofia Stefanowicz z klasy III.  Bardzo się cieszymy, że Kornelia Bielak została Wyróżniona wśród uczniów klas II, natomiast Zofia Stefanowicz zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii” wśród uczniów klas III i zarazem zdobyła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym mistrzyniom i życzymy dalszych sukcesów!

 

"Młodzież zapobiega pożarom”- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej -  etap powiatowy

                 12 kwietnia 2023 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczeń klasy VI - Dawid Bielak - wziął w nich udział i zdobył II miejsce. To ogromy sukces naszego ucznia! GRATULUJEMY!!!

Przeczytaj także: https://limanowa.in/aktualnosci/mlodziez-wykazala-sie-wiedza-o-zapobieganiu-pozarom/65268

http://osplukowica.pl/index.php/334-2023-gminny-turniej-wiedzy-pozarniczej

 

Powiatowy Konkurs na „Ekologiczny Stroik Wielkanocny”

                  31 marca 2023 roku został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs na „Ekologiczny Stroik Wielkanocny”. Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Komisja Konkursowa w pierwszej kolejności wzięła pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkiej Nocy, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, a le też wykorzystanie materiałów naturalnych. Werdyktem jury praca ucznia naszej szkoły Dawida Bielak (kl. VI) zajęła III miejsce. Serdecznie Gratulujemy!!!

 

Powiatowy Maraton Czytelniczy - eliminacje gminne

                 28 marca 2023 roku w Bibliotece Publicznej w Łukowicy odbyły się gminne eliminacje w ramach Powiatowego Maratonu Czytelniczego. Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentu ulubionej książki oraz wylosowanego fragmentu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Popisom czytelniczym przysłuchiwała się Komisja w składzie: pani Maria Trzupek - Instruktor ds. realizacji zadań biblioteki powiatowej, pani Barbara Wysowska - nauczyciel bibliotekarz oraz pani Monika Bieda - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Klag (kl. V) oraz Julia Białkowska (kl. VII). Komisja przyznała wyróżnienie Miejskiej Biblioteki Publicznej dla Oliwii Klag. Natomiast Julka zdobyła za swój występ III miejsce, dzięki czemu została zakwalifikowana do etapu powiatowego. Ogromne gratulacje!!!

 

SPOTKANIE Z POEZJĄ WIOSENNĄ 2023

„Wiosna idzie, co to będzie?
Jeszcze tyle śniegu wszędzie.
I na dachu i na płotku,
w polu, w lesie i w ogródku…”

 

                 Oczekując na nadejście wiosny uczniowie klas 0-3, jak co roku, postanowili powitać „kwietną panią” wierszem i piosenką. W ramach tegorocznego Spotkania z Poezją Wiosenną w  każdej z klas od 0 – 3 odbył się klasowy konkurs recytatorski „Poezja Wiosenna”. Każdy uczeń mógł wyrecytować wybrany przez siebie wiersz o tematyce wiosennej, a wyłoniony w klasie zdobywca I miejsca otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową i zaprezentował się przed całą społecznością szkolną 21 marca na Dniu Pasji i Talentów.

Laureatami I miejsc zostali:

Antonia Bugajska (kl. „0”)

Anna Zając (kl. I)

Kornelia Bielak (kl. II)

Zofia Stefanowicz (kl.III)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

"Młodzież zapobiega pożarom”- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej -  etap gminny

                  24 marca 2023 r.  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Uczeń klasy VI - Dawid Bielak zajął w nich wysokie II miejsce. Gratulujemy Dawidowi tego osiągnięcia i trzymamy kciuki za etap powiatowy.

 

Konkurs „Rzemieślnik – Fachowiec okiem młodego człowieka”


             17 marca 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów klas VI-VIII pod tytułem „Rzemieślnik – Fachowiec okiem młodego człowieka”. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, w tym rzemieślniczej oraz zapoznanie uczniów szkół podstawowych z zawodami rzemieślniczymi. Szczegóły konkursu na plakacie i w regulaminie. Oto zwycięzcy:

II miejsce - Kamila Zając (kl. VII)

III miejsce - Lena Klimek (kl. VI)

V miejsce - Dawid Bielak (kl. VI)

Wyróżnienia: Kacper Szyszka (kl. VI)

                                            Julia Białkowska (kl. VII)                    

                           Wiktoria Kowalczyk (kl. VII)

 

   Szkolny Konkurs Logopedyczny

                6 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Logopedyczny z okazji Europejskiego Dnia Logopedy pod hasłem „Językiem malowane.”  Głównym celem  konkursu była próba spojrzenia na logopedię z innej strony i zachęcenie dzieci, aby to one stały się współautorami pomocy do utrwalania głosek w naszym szkolnym gabinecie. Prace zrobione na konkurs posłużą do stworzenia prezentacji multimedialnych, które na długo będą służyć naszym najmłodszym uczniom w pokonywaniu trudności na drodze do pięknego mówienia. Uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną  (ilustrację, plakat), na której znajdzie się jak najwięcej elementów, w nazwach których zawarte są różne trudne głoski:

[ sz, ż, cz, dż ]      [ s, z, c, dz ]       [ś,ź,ć,dź]        [ r, l ]

               Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców. Komisja konkursowa oceniała prace pod względem pomysłowości, techniki wykonania oraz zaangażowania w wykonanie pracy plastycznej. Wszystkie prace były ciekawe, oryginalne, wykonane z dużą starannością. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsca:

Klasa 0 – Liliana Garncarczyk

Klasa I – Nikola Lis

Klasa II – Szymon Nowogórski

Klasa III – Zofia Stefanowicz

 

Wyróżnienia:

Klasa 0 – Antonina Bugajska

Klasa I – Anna Zając

Klasa II – Oliwia Tobiasz

Klasa III – Kamil Klimczak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

GALERIA

Powiatowy Konkurs Artystyczny CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI

            Nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Artystycznym CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Władysława Reymonta w Pasierbcu pod honorowym patronatem STAROSTY LIMANOWSKIEGO Mieczysława Urygi oraz WÓJTA GMINY LIMANOWA - Jana Skrzekuta. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie wytłaczanek po jajkach. Celami konkursu było m.in. pobudzenie uczniów do twórczego działania, zachęcenie dzieci do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu z dala od smartfonów i urządzeń elektronicznych, a także ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów. Z każdej klasy wyłoniono we wcześniejszych obradach prace, które zostały dostarczone do Szkoły Podstawowej w Pasierbcu. Uczennica klasy I – Anna Zając została zaproszona na uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Artystycznego CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI, które połączone zostanie z wręczeniem nagród laureatom i otwarciem wystawy prac.

Zobacz także:

https://powiat.limanowski.pl/blog/cuda-wianki-z-wytlaczanki-wystawa-pokonkursowa-w-powiatowym-centrum-informacji-turystycznej-w-limanowej/

http://www.zspasierbiec.pl/zaproszenia-na-uroczyste-rozstrzygniecie-powiatowe

Galeria

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję..."

              Wtorek, 28 lutego 2023 r. był w naszej szkole wyjątkowy. Odbył się wówczas bowiem Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej  „Niektórzy lubią poezję”. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas IV-VII, a to wszystko z racji 100. rocznicy urodzin Noblistki oraz w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

             Uczniowie zaprezentowali liczne umiejętności i szyk artystyczny, a ich występy były emocjonujące, pełne wdzięku. Wielu z nich ujęło komisję konkursową, w skład której wchodziły: Pani Dyrektor Lucyna Borzęcka, Pani Natalia Dyrek oraz Pani Agnieszka Matiaszek – Szponik, Dla niejednej osoby była to próba odnalezienia się na scenie, walki z tremą i pokonania własnych słabości. Imprezę konkursową poprowadzili Maciej Dudka i Jan Kutek, którzy w przerwie na obrady komisji zapoznali wszystkich z informacjami o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, opowiedzieli różne anegdoty i ciekawostki o niej, a na koniec przeprowadzili wśród uczniów mini – konkurs wiedzy o poetce.

 A oto wyniki konkursu:

Kategoria kl. IV-V

I miejsce – Łucja Tobiasz (kl. V)

II miejsce – Jagna Stefanowicz (kl. V)

Wyróżnienie – Amelia Nowogórska (kl. IV)

 

Kategoria kl. VI- VII

I miejsce – Franciszek Stanisz (kl. VI)

II miejsce – Kamila Zając (kl. VII)

Wyróżnienie – Julia Białkowska (kl. VII)

 Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Galeria

 

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z biologii OLIMPUS

                     13 stycznia 2023 roku odbyła się Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z biologii OLIMPUS. Wzięło w niej udział 12 chętnych uczniów z klas: V – VII.  A oto wyniki.

Laureaci:


Dawid Bielak ucz. kl. VI  - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa


Oliwia Klag ucz. kl. V - miejsce 7 - Dyplom laureata

Hanna Stefanowicz ucz. kl. VI - miejsce 10 - Dyplom laureata

 

                   Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów w  kolejnych edycjach.

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2022

               21 grudnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi…”. W tym roku uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach jako: soliści i zespoły. Przed szacownym Jury w składzie: Dyrektor Lucyna Borzęcka, Agnieszka Matiaszek – Szponik, Mikołaj Stokłosa i ks. Paweł Lebda wystąpiło 10 solistów i 4 zespoły wokalno-instrumentalne. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do swoich występów chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności wokalne i wokalno – instrumentalne. Na szkolnym korytarzu rozbrzmiewały melodie znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek wprowadzając nas wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jury nie miało łatwego zadania, ale po wysłuchaniu wszystkich wykonawców i długiej naradzie udało się wyłonić zwycięzców Konkursu, którymi zostali:

W kategorii soliści:

Miejsce I – Anna Zając (klasa I)

Miejsce II – Kornelia Bielak (klasa II)

Miejsce III – Aneta Sawina (Klasa „0”)

Wyróżnienie – Magdalena Klag (klasa III)

W kategorii zespoły:

Miejsce I – Zespól „Śnieżynki” w składzie: Aleksandra Saska, Oliwia Gurgul, Maciej Dudka i Franciszek Stanisz

Miejsce II – Zespół „Małe Pastereczki” w składzie: Hanna Bugajska, Magdalena Wolak, Antonia Stanisz i Zofia Stefanowicz

Miejsce III – duet Jagna Stefanowicz i Łucja Tobiasz

Wyróżnienie – Zespół „Bałwanki” w składzie: Amelia Nowogórska, Mikołaj Stanisz i Michał Kutek

Wszystkim wykonawcom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Rada Rodziców i ks. Paweł Lebda. Dziękujemy!

GALERIA

 

Szkolny Konkurs Językowo – Plastyczny „Wyraź słowo rysunkiem”

                                 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Językowo – Plastycznym „Wyraź słowo rysunkiem”. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy I - III oraz klasy IV – VII.

W kategorii klas I – III:
I miejsce – Kornelia Bielak kl.II

W kategorii klas IV – VII:
I miejsce – Agata Trzaskowska kl. IV
II miejsce – Milena Morzywołek kl.IV
III miejsce – Lena Klimek kl.VI
Magdalena Krok kl.VI
Kamila Zając kl.VII

GALERIA

 

XX edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego „Anioł”

Wyróżnienie: Julia Białkowska - kl. VII 

 

Konkurs plastyczny ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne – wyniki

                    Przedszkolaki z naszej szkoły biorące udział w konkursie pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”, w dniu 14 grudnia 2022 r. na podsumowaniu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zdobyły  II miejsce. Za ich wspaniałą pracę otrzymaliśmy wystrzałową nagrodę.

GALERIA

 

XX Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

                  30 listopada 2022 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się finał XX Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. W roku obecnym uczestnicy przygotowali utwory obejmujące całe dzieje Polski – od początków państwa polskiego do współczesności. Uczennica klasy VII - Julia Białkowska - zdobyła za swoją wspaniałą recytację II miejsce. Gratulujemy!!

 

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem, młodzi przyjaciele!”

                   16 listopada 2022 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem, młodzi przyjaciele!” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łukowica pana Bogdana Łuczkowskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

w kategorii klas V-VI

Aleksandra Saska - II miejsce

 

w kategorii klas VII-VIII

Julia Białkowska - I miejsce

 

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"

Uczennica klasy V - Oliwia Klag zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Ogromne gratulacje!!!

 

Szkolny Konkurs Plastyczny "Mały Lolek – dzieciństwo Jana Pawła II"

              W tym roku szkolnym odbyła się już czwarta edycja naszego Szkolnego Konkursu Plastycznego związanego z postacią Wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II. Tym razem prace ukierunkowane były na lata dzieciństwa Karola Wojtyły. Temat konkursu brzmiał: „Mały Lolek – dzieciństwo Jana Pawła II.” Uczestnicy skupili się na wyeksponowaniu momentów z życia Papieża, stworzyli oryginalne kolaże zdjęć oraz portrety przedstawiające Karola Wojtyłę jako małego Lolka. W konkursie plastycznym wzięło udział wielu uczniów z Naszej Szkoły.

Nagrody książkowe ufundował ksiądz Paweł Lebda. Organizatorami konkursu były panie z klas 1-3.

 

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsca:

Liliana Tomczyk – kl.0

Nikola Lis – kl. 1

Magdalena Wolak – kl. 2

Patryk Wajda – kl. 3

Amelia Nowogórska – kl. 4

Wyróżnienia:

Sebastian Basta – kl. 0

Oliwia Wajda – kl. 0

Oliwier Jaworski – kl. 0

Julia Malek – kl.1

Lilia Sułkowska – kl. 1

Hanna Bugajska – kl. 2

Gurgul Kacper – kl. 2

Zofia Stefanowicz – kl. 3

Magdalena Klag – kl. 3

Julia Szyszka – kl. 4

Oliwia Gurgul – kl. 6

Dawid Bielak – kl. 6

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

GALERIA

 

Rok szkolny 2021/ 2022

Lista uczniów nagrodzonych Nagrodą Wójta i Rady Gminy Łukowica rok szkolnym 2021/2022

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1

Oliwia Tobiasz

I

2

Teresa Kutek

II

3

Julia Klimek

IV

4

Anna Pietrzak

IV

5

Jagna Stefanowicz

IV

6

Dawid Bielak

V

7

Ignacy Kutek

V

8

Hanna Stefanowicz

V

9

Kacper Szyszka

V

10

Aleksandra Saska

V

11

Julia Białkowska

VI

12

Kamila Zając

VI

13

Sandra Tokarczyk

VI

14

Julia Saska

VIII

 

 

Gminny Konkurs Plastyczny "Wybrana przygoda Misia Uszatka"


      18 maja 2022 r.  został podsumowany Gminny Konkurs Plastyczny pt. ,,Wybrana przygoda Misia Uszatka” zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Łukowicy. W tym konkursie zdobyły nagrody:

- Nagroda Wójta - Anna Zając (kl. 0)

  • wyróżnienie - Emilka Wideł (kl. 0)
  • GRATULACJE!!!

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny "SIANO S'TWORY"

                                       13 czerwca 2022 r. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "SIANO S'TWORY". Nagrody zostały wręczone przez Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej Magdalenę Urbaniec, Posła na Sejm RP Urszulę Nowogórską oraz Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta. Oto zwycięzcy z naszej szkoły:

kl. I-III

II miejsce: Oliwia Tobiasz (kl. I)

wyróżnienie: Kornelia Bielak (kl. I)

Kacper Gurgul (kl. I)

Julia Szyszka (kl. III)

 

kl. IV-VIII

II miejsce: Sandra Tokarczyk oraz Kamila  Zając (kl. VI)

wyróżnienie: Łucja Tobiasz (kl. IV)

Dawid Bielak (kl. V)

Kacper Szyszka (kl. V)

Anastazja Tokarczyk (kl. VI)

 

Gminny Konkurs Plastyczny "Mikołaj Kopernik - człowiek, który poruszył Ziemię"

                                   9 czerwca 2022 r. został podsumowany Gminny Konkurs Plastyczny "Mikołaj Kopernik - człowiek, który poruszył Ziemię" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Młyńczyskach oraz GOKSiT w Łukowicy. II miejsce w tym konkursie zdobyła praca uczennicy klasy VIII naszej szkoły - Weroniki Tudaj. GRATULACJE!!!

 

XIII Powiatowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Wokalno - Instrumentalnych

                                  6 czerwca 2022 r. w Starym Sączu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Wokalno - Instrumentalnych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. W konkursie tym III miejsce zajął duet naszych uczennic - sióstr Hani i Jagny Stefanowicz. Bardzo gratulujemy dziewczynom kolejnego sukcesu!!!

 

XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

                                 3 czerwca 2022 r. po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Była to już jego XIV edycja.  Jesteśmy dumni, że nasza uczennica - Zuzanna Gurgul z klasy VI zdobyła I miejsce w kategorii uczniów kl. VI.  GRATULUJEMY!!!

Galeria

 

Powiatowy Konkurs "Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej"

27 maja 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie "Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej".

Laureatami tego konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

Anna Zając (kl. 0)

 Kacper Szyszka (kl. V)

GRATULUJEMY!!!

 

XXVII Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków - Instrumentalistów w Starym Sączu 

                              Wielki sukces naszych uzdolnionych muzycznie uczniów, którzy rozwijają swój talent w Świetlicy w Młyńczyskach. W XXVII Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków - Instrumentalistów w Starym Sączu zajęli czołowe miejsca:

Flet - kategoria wiekowa II
II miejsce - Jagna Stefanowicz (IV)

Klarnet - kategoria wiekowa II
I miejsce - Hanna Stefanowicz (V)
III miejsce - Anna Pietrzak (IV) oraz  Ignacy Kutek (V)

 

Eliminacje do XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”

            16 maja 2022 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się eliminacje do XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. Zadaniem uczestników była prezentacja recytacji poezji i fragmentów prozy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Hanna Stefanowicz (kl. V) oraz Julia Białkowska (kl. VI). Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Cieszymy się ogromnie z sukcesu Julki, która została zakwalifikowana do finału konkursu. Odbędzie się on 31 maja 2022 roku. Trzymamy kciuki!!!

 

Wojewódzki Przegląd Działań Artystycznych "Baltazar"

              W środę 27 kwietnia 2022 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się konkurs interpretacji teatralnej „Wszystkie zwierzęta Ludwika Jerzego Kerna” w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego "Baltazar".  Do tegorocznej, dziesiątej już edycji przeglądu, zgłosiło się 52 uczestników, którzy zaprezentowali wybrany utwór Ludwika J. Kerna opowiadającego o przygodach zwierząt.  Jury konkursowe oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, grę aktorską oraz dobór elementów scenicznych (kostium, rekwizyty). Ogromny sukces osiągnęły nasze trzy uczennice:

Julia Białkowska (kl.VI) - nagroda

Hanna Stefanowicz (kl. V) - nagroda

Aleksandra Saska (kl. V) - wyróżnienie

 

Igrzyska Dzieci z rocznika 2011 i młodszych

             25 kwietnia 2022 roku na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Łukowicy odbyły się Igrzyska Dzieci z rocznika 2011 i młodszych w Trójboju Lekkoatletycznym. Program obejmował: skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 60 metrów. Z naszej Szkoły udział wzięli uczniowie klasy 3. Rywalizację zakończyli na miejscu II.

Gratulacje! 

Galeria

 

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Jan Paweł II – mój autorytet” 

            W roku szkolnym 2021/2022 odbyła się już XXI edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Jan Paweł II – mój autorytet”. Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie oraz Gmina Poronin. Uczeń naszej szkoły - Dawid Bielak (kl. V) - przystąpił do konkursu literackiego. Jego recenzja książki pt.:„Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” zrobiła ogromne wrażenie na Komisji Konkursowej, która przyznała mu II miejsce. Gratulujemy Dawidowi tego osiągnięcia i jesteśmy dumni z jego pracy!

 

III miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych

      25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy V: Magdalena Krok, Aleksandra Saska, Filip Jodłowski i Przemysław Żelasko. Uczestnicy zawodów najpierw zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie przystąpili do pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonali tor przeszkód, czyli wykonali test sprawnościowy. Nasza drużyna zdobyła III miejsce - serdeczne GRATULACJE!!!

 

II Powiatowy Konkurs o Tadeuszu Kościuszce

                Nasi uczniowie wzięli udział w II Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie. Zadaniem uczestników było indywidualne opracowanie projektu serii 3 znaczków pocztowych, upamiętniających postać Tadeusza Kościuszki z uwzględnieniem ważnych wydarzeń historycznych, których był uczestnikiem lub ważnych wydarzeń z jego życia prywatnego. Komisja Konkursowa przyznała naszym uczniom wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

Wyróżnienia:

Oliwia Klag (kl.IV)

Wiktoria Kowalczyk (kl. VI)

Weronika Tudaj (kl. VIII)

GRATULUJEMY!!!

Galeria

Przeczytaj także artykuł

 

Powiatowy Konkurs na Ekologiczny Stroik Wielkanocny

                8 kwietnia 2022 r. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac nadesłanych w ramach Powiatowego Konkursu na Ekologiczny Stroik Wielkanocny. Oto wyniki:

Kategoria kl. I-IV:

wyróżnienie: Kornelia Bielak (kl. I) 

Kategoria kl. IV-VIII:

II miejsce: Kamila Zając (kl. VI) 

wyróżnienia: Dawid Bielak (kl. V)

Kacper Szyszka (kl. V)

Anastazja Tokarczyk (kl. VI)

 

GRATULUJEMY!!!

Przeczytaj także: artykuł

 

Nasza uczennica finalistką Małopolskiego Konkursu Czytelniczego "Czytam, znam, rozumiem"

             7 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty Małopolski Konkurs Czytelniczy Czytam, znam, rozumiem. Uczennica naszej szkoły – Julia Saska - znalazła się w gronie finalistów. Konkurs został zorganizowany w tym roku po raz czwarty z inicjatywy tarnowskiego oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza, a patronatem honorowym objął go Małopolski Kurator Oświaty. Adresowany był do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, a swoim zasięgiem objął cztery małopolskie powiaty. Zakres konkursu dotyczył trzech lektur: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Bajek robotów” Stanisława Lema. Uczestnicy w dwóch pierwszych etapach wykonywali różnego rodzaju zadania pisemne, zaś w etapie finałowym musieli wykazać się umiejętnością redagowania wypowiedzi o charakterze argumentacyjnym.

               Julce należą się gratulacje i wyrazy uznania za wielką pracę, jaką włożyła w przygotowanie się do konkursu. Życzymy jej kolejnych osiągnięć, a przede wszystkim wielu czytelniczych fascynacji, nie tylko związanych z twórczością Adama Mickiewicza czy Henryka Sienkiewicza!

 

SPOTKANIE Z POEZJĄ WIOSENNĄ 2022

          21 marca 2022 r. w ramach Pierwszego Dnia Wiosny i corocznego „Spotkania z poezją wiosenną” w każdej klasie 0-3 odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytując wybrany przez siebie wiersz o tematyce wiosennej.

Laureatami zostali:

W klasie I:

Kornelia Bielak – miejsce I

Hanna Bugajska – miejsce II

Antonia Stanisz – miejsce III

W klasie II:

Teresa Kutek – miejsce I

Zofia Stefanowicz – miejsce II

Patryk Wajda – miejsce III

W klasie III:

Milena Morzywołek – miejsce I

Amelia Nowogórska – miejsce II

Katarzyna Gurgul – miejsce III

 

Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez wychowawców klas a dyplomy przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

MIĘDZYKLASOWY KONKURS WIEDZY O WIOŚNIE KLAS I-III

         Dnia 22 marca 2022 r. w ramach powitania Wiosny i obchodów Dnia Pasji i Talentów odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Wiośnie klas 1-3. Czteroosobowe reprezentacje klas odpowiadały na różne pytania związane ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną.

Miejsce I zdobyła klasa 3, miejsce II klasa 2 a miejsce III klasa 1.

Serdecznie gratulujemy!

Dyplomy dla klas zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Bardzo dziękujemy.

 

II etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap gminny

             29 marca 2022 roku w Łukowicy odbył się II etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminnym. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Łukowica. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V -Kacper  Szyszka i Dawid Bielak oraz klasy VI- Kamila Zając i Marek Morzywołek. Po zaciętej dogrywce wracamy do szkoły z wysokim III miejscem zdobytym przez Kamilę oraz IV miejscem wywalczonym przez Dawida. Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy!!!

Przeczytaj także

ZDJĘCIA

 

Gminny Konkurs plastyczny pt. : „ Leśne Przygody Henia”

             Wyniki gminnego konkursu plastycznego na najciekawszą ekologiczną grę planszową pt. : „Leśne Przygody Henia” w ramach II edycji  gminnego projektu edukacyjnego  „Ekologiczne przygody niebieskiego papierka”, pt.: Pokochaj z Heniem las”. Celem  konkursu była promocja idei gier planszowych jako ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, rozwijającego nie tylko intelektualnie, ale również społecznie. Równoważnym celem konkursu było wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych i pomysłowych gier planszowych zawierających wątek ekologiczny.

Kategoria grupowa:

I miejsce

  • Katarzyna Gurgul, Kacper Pryma, kl. III SP Świdnik
  • Amelia Franczyk, Julia Szyszka, kl. III,

III miejsce

Kinga Dudka, Milena Morzywołek, kl. III SP Świdnik

Wyróżnienia:

  • Magdalena Wolak, Dorota Tudaj, Hanna Bugajska, Kornelia Bielak, kl. I 
  • Teresa Kulek, Zofia Stefanowicz, kl. II 
  • Michał Kutek, Mikołaj Stanisz, Hugon Hrabczak, kl. III 
  • Amelia Nowogórska, Konrad Sułkowski, Magdalena Śmiałek, Robert Tudaj, kl. III 
  • Przemysław Pietrzyk, kl. III

 

XII Wojewódzki Konkurs "MAŁOPOLSKA MARZANNA"

pod honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego

                    Po raz kolejny uczeń naszej szkoły - Dawid Bielak (kl. V) został nagrodzony w Wojewódzkim Konkursie "Małopolska Marzanna". Gratulujemy Dawidowi oryginalnej pracy, którą doceniło jury konkursu, przyznając II miejsce. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 21 marca 2022 roku.

Przeczytaj także: https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/-392?Itemid=

 

Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem” 

                     Ogromnie cieszy nas sukces naszej uczennicy - Julii Saska (kl.VIII), która został zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego w Małopolskim Konkursie Czytelniczym "Czytam, znam, rozumiem". Konkurs ten organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie i przeznaczony jest dla uczniów kl. VII i VIII. Trzymamy kciuki za Julkę i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!!! 

 

Nasi uczniowie są laureatami VII Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznych

                   15 lutego 2022 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Gorlicach odbyły się przesłuchania w ramach VII Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek. Głównym organizatorem i inicjatorem Konkursu jest Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

        Do Gorlic przyjechali uczestnicy z różnych miejscowości powiatów gorlickiego, sądeckiego, Miasta Nowy Sącz i powiatu limanowskiego. Wśród nich znalazła się grupa 7 naszych uczniów: Ignacy Kutek, Teresa Kutek, Hanna Stefanowicz, Jagna Stefanowicz, Julia Klimek, Kamila Zając i Julia Białkowska, którzy wystąpili wspólnie jaki zespół wokalno–instrumentalny „Mali Partyzanci” i zdobyli II miejsce w kategorii zespołów.

Ponadto w kategorii solistów klas I - IV zaszczytne miejsca zdobyły:

Teresa Kutek – miejsce I

Julia Klimek – miejsce III

W kategorii solistów klas V – VIII dostrzeżone zostały:

Julia Białkowska – miejsce III

Hanna Stefanowicz – Wyróżnienie

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać także na stronach:

VII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej – Barbara Bartuś (barbarabartus.pl)

VII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej objęty został Patronatem Honorowym Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek | Gorlice Nasze Miasto

VII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej objęty został Patronatem Honorowym Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek | Gorlice Nasze Miasto

Wyniki VII Konkursu Pieśni Patriotycznej - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych (psmgorlice.pl)

 

Powiatowy konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”

          Starostwo Powiatowe w Limanowej na początku grudnia ogłosiło konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Konkurs miał na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz wymianę doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Wyróżnienie w tym konkursie przyznano uczennicy naszej klasy I- Kornelii Bielak. Gratulujemy!!!

Przeczytaj także artykuł

 

Finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień św. Kingi’’

          16 grudnia 2021 roku w Kopalni Soli w Bochni odbył się finał jubileuszowego konkursu recytacji poezji religijnej „Pierścień św. Kingi”. Konkurs organizowany był już po raz dwudziesty piąty przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek oraz Pałac Młodzieży. Uczestnicy konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw wiersze recytowali uczniowie z klas 1-3,  a w tym czasie uczestnicy drugiej grupy wiekowej udali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli w Bochni. Później trwały przesłuchania uczniów klas 4-6, którzy prezentowali swoje talenty interpretacyjno-aktorskie, recytując poezję religijną polskich twórców. Uczennica naszej szkoły, Julia Białkowska, zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Ogromne gratulacje!!!

 

Szkolny Konkurs dla kl. I-III „Narzędzia do liczenia – matematyczny mistrz oszczędzania”.

              13 grudnia 2021 r. został przeprowadzony szkolny konkurs SKO dla uczniów klas I – III pt. „Narzędzia do liczenia – matematyczny mistrz oszczędzania”. Opiekun SKO w każdej klasie przeprowadził lekcję o narzędziach liczenia oraz zaprezentował je w prezentacji. Następnie uczniowie każdej klasy rozwiązali quiz matematyczny dotyczący oszczędzania pieniędzy.

W klasie I nagrody otrzymali:

I miejsce – Kornelia Król

II miejsce – Hanna Bugajska

III miejsce – Kornelia Bielak

 

W klasie II najlepsi okazali się:

I miejsce – Zofia Stefanowicz

II miejsce – Teresa Kutek

III miejsce – Magdalena Klag

 

Natomiast w klasie III:

I miejsce – Milena Morzywołek

II miejsce – Katarzyna Gurgul

III miejsce – Amelia Nowogórska

 

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystko.

 

XIX Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

                 29 listopada 2021 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się XIX Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. W roku obecnym uczestnicy przygotowali utwory pochodzące z okresu od zakończenia II wojny światowej do zakończenia XX wieku. Konkurs objęty jest Patronatem Starosty Limanowskiego oraz Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa. Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz Urząd Gminy Limanowej. Naszą szkołę reprezentowały w konkursie pieśni Hanna Stefanowicz (kl. V), a w konkursie poezji Aleksandra Saska (kl. V). Natomiast Julia Białkowska (kl. VI) przystąpiła do udziału w obu kategoriach. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z przyznanych naszym uczennicom nagród!

W kategorii „pieśń patriotyczna”:
Kategoria soliści klas IV - VI : Julia Białkowska - wyróżnienie

W kategorii „poezja patriotyczna”:

I miejsce: Julia Białkowska

III miejsce: Aleksandra Saska

Przeczytaj także: artykuł limanowa.in

 

XXV Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień św. Kingi’’ - eliminacje rejonowe

                 10 listopada 2021 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe XXV Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień św. Kingi’’. Przedstawicielem naszej szkoły w tym konkursie była uczennica klasy VI, Julia Białkowska. Komisja konkursowa po wysłuchaniu recytacji w wykonaniu 48 uczniów szkoły podstawowej zakwalifikowała 8 osób do finału, który odbędzie się 16 grudnia. Niezmiernie miło jest nam, że w tym zaszczytnym gronie jest również Julka, która po raz kolejny pokazała swój niezwykły talent aktorski. Gratulujemy Julce tego sukcesu i trzymamy kciuki za występ finałowy.

Przeczytaj także: http://palacmlodziezy.pl/2021/11/12/znamy-sadeckich-laureatow-konkursu-pierscien-sw-kingi/

 

Konkursy przedmiotowe

                  Dwie uczennice naszej szkoły Zuzanna Gurgul ( kl. VI) oraz Julia Saska (kl. VIII) zakwalifikowały się do udziału w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych z języka angielskiego i języka polskiego. Trzymamy kciuki za osiągnięcia w kolejnych etapach.

 

 I Gminny Konkurs Recytatorski " W mechanicznym Ogrodzie Tytusa Czyżewskiego"

                 23 października 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski " W mechanicznym Ogrodzie Tytusa Czyżewskiego". Wydarzenie to zainicjowało szereg wydarzeń kulturalnych skoncentrowanych wokół wybitnego artysty z naszej gminy , Tytusa Czyżewskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI - Julia Białkowska, która zdobyła I miejsce w konkursie.

GRATULUJEMY!!!

 

Szkolny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym"

               W tym roku szkolnym odbyła się  już trzecia edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego związanego z postacią Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Tym razem prace ukierunkowane były na miejsca, które odwiedził Papież Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek po świecie. Uczestnicy skupili się również na wyeksponowaniu słów, które Jan Paweł II wypowiadał do zgromadzonych ludzi w danym miejscu. Te cytaty mają wymiar ponadczasowy i zasługują na to aby nie zostały zapomniane. W konkursie plastycznym wzięło udział wielu uczniów z Naszej Szkoły.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce - Bartłomiej Nowogórski – kl. O

Wyróżnienie – Lila Sułkowska – kl. O

 

I miejsce – Kacper Gurgul – kl. I

Wyróżnienie – Magdalena Wolak – kl. I

 

I miejsce - Zofia Stefanowicz – kl. II

Wyróżnienie – Kaja Jabłońska – kl. II

 

I miejsce - Katarzyna Gurgul – kl. III

Wyróżnienie – Julia Szyszka – kl. III

 

W klasach IV-V:

I miejsce – Kacper Szyszka – kl. V

Wyróżnienia: Łucja Tobiasz – kl. IV i Lena Klimek – kl. V

 

W klasach VI-VIII:

I miejsce: Sandra Tokarczyk – kl. VI

Wyróżnienia: Weronika Tudaj – kl. VIII i Kamila Zając – kl. VI

 

Rok szkolny 2020/ 2021

NAGRODY WÓJTA ZA OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

                  1 lipca 2021 roku podczas Sesji Rady Gminy zostały wręczone Nagrody Wójta dla uczniów z terenu gminy Łukowica za szczególne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Uczniowie naszej szkoły również znaleźli się w gronie osób nagrodzonych, oto oni:

Dawid Bielak (kl.IV)
Kacper Szyszka (kl.IV)
Julia Białkowska (kl.V)
Jan Kutek (kl.V)
Julia Saska (kl. VII)
Gabriela Bugajska (kl. VII)
Karol Kojs (kl. VIII)
Kinga Iwan (kl. VIII)
Julian Hrabczak (kl. VIII)
 
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i gorąco im gratulujemy, życząc jednocześnie, aby kolejny rok szkolny był równie pomyślny!!!

 

Gminny Konkurs Plastyczny "Tytus Czyżewski - rodem Przyszowiak"

Kacper Szyszka, kl. IV - wyróżnienie

Weronika Tudaj, kl. VII - wyróżnienie

Gratulacje!!!

 

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie  interpretacji teatralnej ,,Lokomotywa rozmaitości Juliana Tuwima’’

            29 kwietnia 2021 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się Wojewódzki Konkurs  interpretacji teatralnej ,,Lokomotywa rozmaitości Juliana Tuwima’’. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V - Julia Białkowska. Przebrana za dyrygenta, w prawdziwym fraku i z batutą w dłoni wystąpiła na scenie i oczarowała swoim występem jury konkursowe. Julka zdobyła I miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!

              

Gminny Konkurs Literacki pt. "Słowem Tworzę"

             5 maja 2021 roku został rozstrzygnięty Konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki pod patronatem Wójta Gminy Łukowica. Zadaniem uczestników było napisanie tekstu piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tego konkursu, a prace, które powstały były bardzo oryginalne i bogate w przekaz. Udział w konkursie był także jednym z zadań realizowanych przez uczniów w ramach projektu eTwinning "Postaw na Ziemię". W ten sposób nasi wychowankowie udowodnili, że tematyka ekologiczna nie jest im obca, a co więcej, że bardzo zależy im na czystej planecie.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków w tym konkursie:

W kategorii osób 10-14 lat

II miejsce uzyskała Magdalena Krok (uczennica klasy IV)

W kategorii osób 15-18 lat

I miejsce uzyskała Kinga Iwan (uczennica klasy V)

Nagrody internautów otrzymali:
1. Miejsce Kacper Szyszka (klasa IV)
2. Miejsce Dawid Bielak (klasa IV)

 

I Powiatowy Konkurs o Tadeuszu Kościuszce

             17 marca 2021 roku został rozstrzygnięty  I Powiatowy Konkurs o Tadeuszu Kościuszce. Pierwsza odsłona konkursu miała charakter fotograficzny. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było upodobnienie się do postaci Tadeusza Kościuszki (portret, scenka z życia), sfotografowanie przez uczestnika konkursu własnej stylizacji i nadesłanie zdjęcia na adres organizatora.

Zuzanna Gurgul uczennica klasy V uzyskała wyróżnienie – opiekun Ewa Rapacz

Zuzi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w konkursach!

 

Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Segreguj odpady – Dbaj o środowisko”

Na terenie Gminy Łukowica realizowana jest kampania edukacyjno-promocyjna w ramach projektu pn. „Utworzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz kompleksowe usuwanie odpadów azbestowych na terenie Gminy Łukowica”.                                                                                   W ramach kampanii zorganizowano Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Segreguj odpady – Dbaj o środowisko”

W kategorii klas IV – VIII

I miejsceAleksandra Saska uczennica kl. IV – opiekun Anna Florek

Gratulujemy sukcesu i życzymy rozwijania talentu plastycznego.

 

 XI Wojewódzki Konkurs „Małopolska Marzanna” organizowany przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Kategoria II – klasy IV – VIII szkoły podstawowej

miejsce I:

- Dawid Bielak, Kacper Szyszka, kl. IV – opiekun Anna Florek

Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych takich osiągnięć.

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Jak Paweł II – Nasz Wielki Polak”

             15 października 2020 r. odbyło się wręczenie nagród dla laureatów szkolnego konkursu plastycznego o Janie Pawle II. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów naszej szkoły z klas 0-VII. Z każdej klasy wyłoniono I miejsce oraz wyróżnienie – uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz kalendarze z Janem Pawłem II. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców, której  składamy  podziękowanie za włączenie się w organizację konkursu. Zwycięzcami konkursu plastyczne zostali:

Kornelia Król – oddział przedszkolny

 Magdalena Klag kl. I

 Milena Morzywołek kl. II

 Anna Pietrzak kl. III

Patrycja Klimczak kl. V

 Gabriela Bugajska kl. VII

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w następnych!

 

 

Rok szkolny 2019/ 2020

Nasi uczniowie nagrodzeni Nagrodą Wójta i Rady Gminy Łukowica

                      Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród tegorocznych laureatów Nagrody Wójta znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które przyczynią się do ich rozwoju i realizacji marzeń.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Rodzaj osiągnięcia

 

Miejsce

1.

Kinga Iwan

VII

 IX Festiwal Piosenki Żołnierskiej
i Patriotycznej pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w Trzebini (21.11.2019 r.)

II miejsce 

XXIII Powiatowy Dziecięcy Festiwal Kolędowy "Kolędować każdy może"
w Szczawie (19.01. 2020 r.)-

I miejsce 

II Międzyszkolny Ogólnopolski Festiwal im. Zbigniewa Wodeckiego
(6.05.2019 r.)-

I miejsce 

Festiwal Pieśni Patriotycznej "Wolna Polska" (6.06.2019 r.)

 

II miejsce
(dyplom laureata)

2.

Julia Białkowska

IV

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”, Sanok 2020

 

 nagroda „Srebrnego Wirtuoza”

XXV Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków - Instrumentalistów, Stary Sącz 2020

 

I miejsce

II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Libiąż 2020

 

wyróżnienie

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Trzciana 2019

 

wyróżnienie
I stopnia

XXIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego, Tuchów 2020

 

wyróżnienie

3.

Julia Saska

VI

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa – biologia - OLIMPUS

Tytuł Laureata

miejsce 5 /1300 uczestników

 

4.

Gabriela Bugajska

VI

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa – biologia - OLIMPUS

Tytuł Laureata

miejsce 9 /1300 uczestników

 

5.

Kacper Szyszka

III

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

„Dobro ma moc”

III miejsce

 

 

6.

Dawid Bielak

III

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

„Dobro ma moc”

 

III miejsce

7.

Bartłomiej Dudka

VIII

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Liturgicznej

 

Tytuł Finalista

8.

Pustułka Krzysztof

VIII

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Liturgicznej

 

Tytuł Finalista

 

Bakałarz 2020

             Uczniowie klas I-III wzięli udział w tegorocznym konkursie kaligraficznym „Bakałarz 2020” organizowanym przez Wydawnictwo „Promyczek Dobra” i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii czyli pięknego, starannego i estetycznego pisma. Uczestnicy co miesiąc (od października do marca) wypełniali karty z zadaniami konkursowymi odpowiednimi do swojego wieku. Na podstawie nadesłanych prac Jury konkursu wyłoniło uczestników do etapu finałowego. Z naszej szkoły do ścisłego finału zakwalifikowało się czterech uczniów klasy III – Aleksandra Saska, Oliwia Pietrzyk, Dawid Bielak, Kacper Szyszka. Finał konkursu odbędzie się 19 sierpnia 2020 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym.

Przeczytaj także ->>>>  http://promyczek.pl/bakalarz-aktualnosci/360-bakalarz-2020-finalisci

 

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Idiomy w ilustracjach”

             W marcu tego roku odbył się ]Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Idiomy w ilustracjach”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej. Celem konkursu było zilustrowanie wybranego idiomu. W tym konkursie uczennica kl.IV Patrycja Klimczak otrzymała wyróżnienie.  Gratulujemy sukcesu!!

Przeczytaj także ->>>> http://sp2.limanowa.pl/aktualnosci,1003.html

 

Konkurs plastyczny - Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”

          W roku szkolnym 2019/2020, w ramach akcji SKO, dla uczniów został ogłoszony konkurs pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Konkurs plastyczny „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej” rozpoczął się 3 października 2019 roku i polegał na przygotowaniu komiksu dotyczącego oszczędzania w SKO. Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia eliminacji szkolnych (czas kwarantanny) każdy uczeń mógł wysłać pracę bezpośrednio do Banku. Z naszej szkoły pracę wysłała uczennica klasy III - Magdalena Krok.

               Rozstrzygniecie konkurs nastąpiło w Centrali Banku 15 czerwca 2020 r. Nasz uczennica Magdalena Krok otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Madzi sukcesu i motywacji.

 

Przeczytaj także: 

https://www.bs.limanowa.pl/aktualnosci/znamy-zwyciezcow-konkursu-warto-oszczedzac-w-sko-w-banku-spoldzielczym-w-limanowej

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

Uczennica klasy IV, Kamila Zając, zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem". Serdecznie gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów!!!

Przeczytaj także: https://www.edukacja.krakow.pl/wp-content/uploads/2019/12/lista-nagrodzonych-4-edycja-2019.pdf

https://www.edukacja.krakow.pl/konkursy-i-projekty/konkurs-o-smogu/

 

Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS z biologii

                            W styczniu bieżącego roku uczniowie klas VI i VII naszej Szkoły uczestniczyli w olimpiadzie przedmiotowej z biologii. W konkursie brało udział 9 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplom uznania.

Uczennice kl. VI: Julia Saska i Gabriela Bugajska zostały laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady z biologii.

                                                                5 miejsce Julia Saska (kl. VI) - dyplom laureata i nagroda książkowa

                                                                 9 miejsce Gabriela Bugajska (kl. VI) - dyplom laureata

Przeczytaj także:

https://www.olimpus.edu.pl/wyniki/365/15775-365-153606-wyniki.pdf

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Liturgicznej

XIII miejsce - Bartłomiej Dudka (kl. VIII)

XXXIII miejsce - Krzysztof Pustułka (kl. VIII)

 

I miejsce w XXIII. Powiatowym Dziecięcym Festiwalu Kolędowym  „Kolędować każdy może” należy do naszej uczennicy Kingi Iwan!

                   18 stycznia 2020 r. w Szczawie odbyły się przesłuchania w ramach XXIII Powiatowego Dziecięcego Festiwalu Kolędowego „Kolędować każdy może”. Nasza uczennica Kinga Iwan zaśpiewała piękną pastorałkę pt „Zaśnij Dziecino” i tym wykonaniem podbiła serca Jury. Serdecznie gratulujemy zdobycia I miejsca i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Powiatowy Konkurs pn. "Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy

III miejsce - Kamila Zając kl. IV

wyróżnienie - Oliwia Gurgul kl. III

wyróżnienie - Anastazja Tokarczyk - kl. IV

Serdecznie gratulujemy!!!!

 

Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

             20 grudnia 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanego przez wychowawców klasy I i II: Karolinę Borucką i  Natalię Dyrek. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych uczniów klas 0-III,jak i również kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Z każdej klasy wyłoniono 1 miejsce oraz wyróżnienie.

Pierwsze miejsca zajęły:  Kaja Jabłońska(kl.0),  Katarzyna Gurgul (kl. I), Maja Gądek (kl. II), Dawid Bielak (kl. III)

Wyróżniono: Kornelia Bielak , Martyna Sawina,  Jagna Stefanowicz.

Każda osoba biorąca udział w konkursie została nagrodzona upominkiem.

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi”

                 Przedświąteczny niesamowity czas w sposób szczególny przeżywaliśmy również w naszej szkole. 20 grudnia 2019 roku, tuż przed tym jak zasiedliśmy do szkolnej Wigilii, zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy Jezuskowi”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczestników i wszyscy podeszli do tego przedsięwzięcia z ogromnym zaangażowaniem przygotowując swój występ na jak najwyższym poziomie. Uczestnicy śpiewali i grali na różnych instrumentach prezentując swoje umiejętności. Wykonane przez nich kolędy wprawiły wszystkich w prawdziwy świąteczny nastrój. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy, ale w szczególności tym, którzy zajęli czołowe miejsca, a byli to:

W  kategorii klas I – III:

                                            I miejsce   -  Hanna Stefanowicz  (klasa III)

                                            II miejsce   - Julia Klimek  (klasa II)

                                            III miejsce  - Katarzyna Gurgul (klasa I)

                                          Wyróżnienie - Anna Pietrzak (klasa II)

 

W kategorii klas IV – VIII:

                                                  I miejsce   -  Kamila Zając  (klasa IV)

                                                 II miejsce   - Julia Białkowska  (klasa IV)

                                               III miejsce  - Wiktoria Kowalczyk (klasa IV)

                                                Wyróżnienie – Julian Hrabczak (klasa VII)

W trakcie obrad Jury dla wszystkich zgromadzonych kolędy zaśpiewała  Kinga Iwan – uczennica klasy VII, która jest laureatką wielu konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Konkurs plastyczny "Dobro ma moc"

          Kacper Szyszka oraz Dawid Bielak, uczniowie klasy III zdobyli III miejsce w Konkursie plastycznym "Dobro ma moc". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Szkolny Konkurs Plastyczny "Pluszowy Miś - mój serdeczny przyjaciel"

                25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia i z tej okazji Biblioteka Szkolna zorganizowała specjalne zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przeprowadziła konkurs plastyczny dla kl. 0-III pod hasłem "Pluszowy Miś - mój serdeczny przyjaciel". Został on rozstrzygnięty właśnie 25 listopada 2019 roku. Poza tym dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej pt.: "Bajka o Brzydkim Misiu",  Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto, uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze zbiorem książek, których bohaterami są misie i niedźwiadki. Publikacje te zostały przygotowane w formie wystawy, która ozdabia korytarz tuż przy bibliotece.

Laureaci konkursu plastycznego:

Oddział przedszkolny:

I miejsce: Kornelia Bielak

Wyróżnienie: Szymon Kowalczyk

Klasa I:

I miejsce: Amelia Franczyk

Wyróżnienie:  Magdalena Śmiałek

Klasa II:

I miejsce: Maja Gądek

Wyróżnienie: Łucja Tobiasz

Klasa III:

I miejsce: Magdalena Krok

Wyróżnienie: Arkadiusz Klóska

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Nasza uczennica zdobyła II miejsce na IX Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
 
                     21 listopada 2019 roku w Trzebini odbył się IX Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasza uczennica klasy VII Kinga Iwan brawurowo wykonała piosenkę pt. "Dziś idę walczyć mamo" i dzięki temu zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. szczegóły na stronie: https://www.lotrzebinia.pl/szkola/aktualnosci/aktualnosc/ix-festiwal-piosenki-zolnierskiej-i-patriotycznej-za-nami.html . Serdecznie gratulujemy! Kinga jest osobą szczególnie uzdolnioną muzycznie, doskonale czuje się na scenie. Z pewnością w najbliższym czasie weźmie udział jeszcze w innych konkursach i koncertach więc życzymy powodzenia!

Konkursy przedmiotowe

Bardzo miło jest nam poinformować, że do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego:

Zuzanna Gurgul (kl. IV)

Szymon Gurgul (kl. VII)

Kacper Żelasko (kl. VII)

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

Oliwia Oleksy (kl. VII)

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Dla Ciebie, Ojczyzno"

                Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu – wielki symbol wolności.  W tym roku 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej też okazji 15 listopada 2019  roku pani Ewelina Dyrek  zorganizowała Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Dla Ciebie Ojczyzno" dla uczniów kl. IV - VIII. Celem konkursu było popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej , rozwijanie umiejętności recytatorskich, kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, tradycją i wartościami.  Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Były to utwory m. in. K. I. Gałczyńskiego, C. K. Norwida, W. Szymborskiej, Cz. Miłosza  M. Konopnickiej, J. Pietrzaka, E. Słońskiego oraz  A. Słonimskiego.

   Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 uczniów z klas IV- VIII. Komisja w składzie Pani Dyrektor Lucyna Borzęcka, pani Karolina Borcuka oraz ksiądz Paweł Lebda wysłuchali recytujących uczestników i wyłonili najlepsze prezentacje utworów.  

Laureaci konkursuI kategoria kl. IV i kl. VI

I miejsce: Julia Białkowska (kl. IV)

II miejsce: Maciej Dudka (kl. IV)

wyróżnienie: Julia Saska (k. VI)

 

Laureaci konkursuII kategoria kl. VII i kl. VIII

I miejsce: Kinga Iwan (kl. VII)

II miejsce: Oliwia Oleksy (kl. VII)

wyróżnienie: Weronika Wardęga (k. VII)

 

Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły : Dawid Gurgul (kl. VIII)

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Rok szkolny 2018/2019

II miejsce
w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu "Na ratunek Ziemi"

22 marca 2019 roku Kamila Zając, uczennica klasy III, reprezentowała naszą szkołę w podsumowaniu XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu "Na ratunek Ziemi" w kategorii plastycznej. Serdecznie gratulujemy Kamilii zajęcia wysokiego II miejsca w tym konkursie oraz życzymy jej jeszcze wielu takich osiągnięć!!!


Zauważone i wyróżnione!
- oto one: Anna Pietrzak, Aleksandra Saska i Julia Białkowska

Po raz kolejny możemy być dumni z osiągnięć naszych uczniów. Tym razem z powodu udziału naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU", zorganizowanym 4 marca 2019 r. przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Limanowej. W konkursie wzięło udział ponad stu uczniów klas I-III ze szkół podstawowych powiatu limanowskiego. Recytowali oni wiersze Danuty Wawiłow, Ewy Szelburg-Zarembiny i Wandy Chotomskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Pietrzak z klasy I, Aleksandra Saska z klasy II i Julia Białkowska z klasy III. Dziewczynki wykazały się niezwykłym kunsztem recytatorskim, dzięki czemu wszystkie zostały wyróżnione. Cieszymy się razem z nimi z ich pierwszych osiągnięć. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego
„Na ratunek Ziemi” pod hasłem „Tajemnice ziół”

5 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Trąbkach odbyła się XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu "Na ratunek Ziemi" pod hasłem "Tajemnice ziół". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentował Jan Kutek, uczeń klasy III. Gorąco gratulujemy Jasiowi zdobycia wysokiego V miejsca w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji
ks. Jana Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi"

5 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi". Głównymi bohaterami byli uczniowie, a to co pokazali wywołało zachwyt, ale też łzy wzruszenia. Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany jest każdego roku, od wielu lat i za każdym razem cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem młodych artystów. Kiedy emocje opadły i doszło do rozstrzygnięcia konkursu, dzieci otrzymały nagrody. Wśród nich znalazły się m.in. encyklopedie, albumy i atlasy, a także dziecięca literatura piękna. Jak widać warto czytać, warto poznawać literaturę i warto brać udział w tego rodzaju konkursach.

Naszą szkołę reprezentowała w tym konkursie Nikola Jaworska, uczennica klasy VIII, która zachwyciła jury swoim wystąpieniem. Nikola zdobyła nagrodę i zajęła 4 miejsce. Gorąco gratulujemy Nikoli i trzymamy kciuki za kolejne jej występy!!

Przeczytaj także artykuł na temat konkursu:

zobacz artykuł >>

Nasza uczennica wyróżniona w V Gorlickim
Konkursie Pieśni Patriotycznej!

1 i 12 lutego 2019 r. odbyły się przesłuchania w ramach V Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem była Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP oraz Gorlickie Centrum Kultury i ZPSM w Gorlicach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkół średnich z subregionu sądeckiego. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych i w dwóch kategoriach. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Iwan - uczennica klasy VI, która została wyróżniona przez jury w kategorii solistów.

Serdecznie Gratulujemy i czekamy na dalsze osiągnięcia Kingi!

Przeczytaj również:

zobacz artykuł  >>

Powiatowy Konkurs
„Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”

Konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. W naszej szkole wywołał duże zainteresowanie. Zgodnie z regulaminem Organizatora konkursu wyłoniono 5 prac konkursowych do dalszego etapu - powiatowego. Komisja oceniająca prace zwracała uwagę na nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność, dobór materiałów naturalnych.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie: Oliwia Gurgul kl. II,  Sandra Tokarczyk kl. III, Kamila Zając kl. III

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Konkursy czytelnicze

W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna zorganizowała konkursy dla uczniów

- klasy 1-3 - konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy” ,
- klasy 5-8 - konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu jesienią”.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

„Mój ulubiony bohater książkowy”
I miejsce Kamila Zając - kl.III
II miejsce Oliwia Klag - kl. I
III miejsce Patrycja Klimczak - kl. III

Wyróżnienie: Lena Klimek - kl. II, Przemysław Żelasko - kl. II

„Przyłapani na czytaniu jesienią”.
Wyróżnienie: Kinga Iwan - kl.VI, Natalia Pietrucha - kl. VI, Oliwia Oleksy - kl. VI, Magdalena Zygadło - kl. VI

 

Nasza uczennica wyśpiewała I miejsce
w powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Limanowej!

15 listopada 2018 roku uczniowie: Kinga Iwan (kl. VI) i Krzysztof Pustułka (kl. VII) reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Dyrekcję i Nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa i Starostwo Powiatowe w Limanowej. Konkurs ten był przeznaczony dla uczniów klas 6,7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów klas gimnazjalnych z powiatu limanowskiego. Tematem konkursu była: Pieśń i piosenka patriotyczna z pierwszego ćwierćwiecza XX wieku. Nasi uczniowie wystąpili jako soliści w kategorii pieśń patriotyczna i zaprezentowali po jednym utworze: Krzysztof zaśpiewał piosenkę pt. „My Pierwsza Brygada”, natomiast Kinga zaprezentowała utwór „Białe róże” i nim wyśpiewała I miejsce w konkursie.
Serdecznie Gratulujemy!!!

Przeczytaj również:

zobacz artykuł  >>

 

LAURKA DLA NIEPODLEGŁEJ

Aby w szczególny sposób uczcić tak niepowtarzalną uroczystość, jaką było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole zorganizowano dla klas 0 – III konkurs plastyczny „Laurka dla Niepodległej”. Konkurs cieszył się bardzo wielkim zainteresowaniem, a prace były przepiękne. Jury dokonało oceny prac, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, które zostały wręczone im na uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce:
- Mikołaj Stanisz kl. „0”
Anna Pietrzak kl. I
- Magdalena Krok kl. II
- Wiktoria Kowalczyk kl. III

Laurka uczennicy klasy I Ani Pietrzak została umieszczona w kapsule czasu przygotowanej z okazji tego złotego jubileuszu Niepodległej.

 

WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie naszej szkoły mogli uczcić biorąc udział w konkursie literackim „Wiersz dla Niepodległej” skierowanym do uczniów klasy II i III. Jak się okazało tematyka Niepodległej jest bardzo bliska uczniom, co widać było w licznych i pięknych wierszach napisanych przez dzieci. Jury miało Nielaba łatwe zadanie, aby dokonać oceny pięknych, pełnych emocji i patriotyzmu wierszy małych poetów.

Zwycięzcami konkursu „Wiersz dla Niepodległej” zostali:

Klasa II
I miejsce - Nikodem Kowalczyk
II miejsce - Kacper Szyszka
III miejsce - Filip Jodłowski

Klasa III

I miejsce - Maciej Dudka
II miejsce - Jan Kutek
III miejsce - Patrycja Klimczak

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !

 

Rok szkolny 2017/2018

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu  Kaligraficznego „Bakałarz 2018”


Konkurs kaligraficzny „Bakałarz” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych wychowanków. W miesiącu marcu br. 10 uczniów z klasy I i 11 uczniów z klasy II przystąpiło do pierwszego etapu konkursowych rywalizacji, składając u Organizatora konkursu pakiet pięciu wypełnionych kart z zadaniami, które były zamieszczane w czasopiśmie „Promyczek Dobra” od października 2017r. do lutego 2018r.

         W  XI edycji nasi wychowankowie spisali się znakomicie, bowiem siedmioro wychowanków zostało wyróżnionych przez Jury Konkursowe. Uczniowie wezmą udział w Finale XI edycji Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz” 2018, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Oto oni:

- Stefanowicz Hanna klasa I
- Saska Aleksandra klasa I
- Bielak Dawid klasa I
- Tokarczyk Anastazja klasa II
- Tokarczyk Sandra klasaII
- Bukańska Paulina klasa II
- Trzaskowska Marta klasa II

Wszystkim Finalistom życzymy dalszych sukcesów kaligraficznych.

 

Szkolny Konkurs Poetycki  „Wiosna malowana słowami”

Pierwszy dzień wiosny, to szczególny dzień w życiu naszej szkolnej społeczności. W tym roku szkolnym organizatorki tej uroczystości postanowiły wzbogacić ją o twórczość poetycką przygotowaną przez dzieci. W tym celu ogłoszono konkurs poetycki „Wiosna malowana słowami” dla uczniów z klasy I i II. Tematyka wiersza wzbudziła pokusę do pisania pięknych wierszy, które szybko spływały do organizatorek konkursu. 22 marca 2018 r., z racji „Spotkania z poezją wiosenną” oraz Światowego Dnia Poezji nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych.

Zwycięzcy konkursu:

Klasa I
I miejsce - Ignacy Kutek
II miejsce - Oliwia Gurgul
III miejsce - Radosław Łatka

Klasa II
I miejsce - Jan Kutek
II miejsce - Maciej Dudka
III miejsce - Julia Białkowska

Młodym twórcom poezji gratulujemy wielkich zdolności tworzenia własnej poezji i zachęcamy do dalszego poezjowania i publikowania swoich wierszy.

 

Konkursy Przedmiotowe

Bardzo miło jest nam poinformować, że dwoje uczniów klasy VII zakwalifikowało się do udziału w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych uzyskując bardzo wysokie wyniki w etapie szkolnym. Oto oni:

- Kamila Cięciel (kl. VII) - Małopolski Konkurs Humanistyczny

- Kajetan Stępka (kl. VII) - Małopolski Konkurs Matematyczny

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!

 

XI Przegląd Działań Artystycznych „Pod skrzydłami Anioła” 2017

8 grudnia 2017 roku o godzinie 11:00 w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI podsumowano XI Przegląd Działań Artystycznych „Pod skrzydłami Anioła” organizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Saczu.

W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursach:

literackim „Anielskie pióro”

- miejsce III Dawid Bielak /klasa I/

plastycznym „Moja kartka bożonarodzeniowa”

- miejsce I Kamila Zając /klasa II/
- miejsce II Alicja Pawlik /klasa VI/

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

 

Konkurs „EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

organizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej

18 grudnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Cieszymy się, że świąteczny stroik uczennicy z naszej szkoły zyskał uznanie komisji konkursowej i otrzymał wysoką ocenę.

- miejsce II Anastazja Tokarczyk /klasa II/

Zwyciężczyni gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

 

Rok szkolny 2016/2017

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

 

W maju 2017r., po całorocznej pracy nad umiejętnością poprawnego pisania wyrazów z trudnościami ortograficznymi, uczniowie z klasy II i III zmierzyli się z zadaniami ortograficznymi, które obejmowały szeroki zakres materiału ortograficznego. Dzieci wykazały się znajomością zasad pisowni w dyktandzie oraz uzupełniały tekst z lukami.

Decyzją komisji konkursowej w składzie: Marzena Zygmunt, Anna Biskup i Lucyna Borzęcka w każdej klasie wyłoniono „Mistrza Ortografii” i dwóch Wicemistrzów Ortografii. A oto wyniki:

- w klasie II tytuł „Mistrza Ortografii” przyznano Patrycji Gądek, a tytuł Wicemistrza Ortografii uzyskały: Lena Janik i Wiktoria Sawina,

- w klasie III zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” uzyskała Julia Saska, a tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymał: Przemysław Gurgul i Krystian Klóska.

 

Szkolny Konkurs Literacki „Wiosna w poezji”

 

Na marcowym spotkaniu czytelniczym z cyklu „Zaczytane Dzieciaki” został ogłoszony Szkolny Konkurs Literacki na wiersz o tematyce wiosennej dla uczniów klas I -III. Zainteresowane dzieci miały możliwość wykazać się twórczością literacką zarówno w języku polskim jak też w języku angielskim. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów konkursu była ilość zgromadzonych utworów wierszowanych. Łącznie wpłynęło 20 utworów, w tym 3 wiersze w języku angielskim.

Spośród zebranych wierszy komisja w składzie: Marzena Zygmunt, Ewa Rapacz wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

Klasa I|
I miejsce - Dudka Maciej
II miejsce - Tobiasz Daria
III miejsce - Jan Kutek

Klasa II
I miejsce - Gądek Patrycja /wiersz w języku angielskim/
II miejsce - Sawina Wiktoria

Klasa III
I miejsce - Pietrzak Patryk
II miejsce - Jawor Amelia
III miejsce - Jaworski Oliwier

Wyróżnienia: Potoniec Mateusz, Franczyk Patrycja, Janik Mateusz

 

Szkolny Konkurs Matematyczny „Cyferkowy Geniusz”

 

Dostrzegając potrzebę pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie, wzorem lat ubiegłych, w klasach I - III jesienią 2016r. ogłoszono Szkolny Konkurs Matematyczny „Cyferkowy Geniusz”. 30 maja miłośnicy „królowej nauk” zmagali się z trudnymi i często nietypowymi zadaniami matematycznymi, ale dostosowanymi do wieku dziecka.

Komisja w składzie: Anna Florek, Anna Biskup i Lucyna Borzęcka dokonała oceny prac konkursowych i przyznała uczniom następujące miejsca:

Klasa I
I miejsce - Białkowska Julia
II miejsce - Zając Kamila
III miejsce - Tokarczyk Sandra

Klasa II
I miejsce - Gądek Patrycja
II miejsce - Sawina Wiktoria
III miejsce - Janik Lena

Klasa III
I miejsce - Tudaj Weronika
II miejsce - Bugajska Gabriela
III miejsce - Saska Julia

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jest okazją, gdzie młodzi uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi.

 

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny „Bakałarz 2017”

 BAKAŁARZ to konkurs pięknego pisania, skierowany do uczniów klas I - III

6 kwietnia 2017 roku przeprowadzono kolejną edycję Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2017. Tym razem finał konkursu odbył się w Miasteczku Gakicyjskim w Nowym Sączu. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro finalistów z klas I – III. Są to: Julia Saska, Wiktoria Sawina, Lena Janik, Kamila Zając, Sandra Tokarczyk i Patrycja Klimczak, wyłonione decyzją jury spośród 380 uczestników konkursu. Dziewczynki przez pięć kolejnych miesięcy wypełniały karty zadaniowe zamieszczane w czasopiśmie „Promyczek Dobra”.

Na 39 krajowych finalistów z klasy I zaszczytny tytuł WICEBAKAŁARZA zdobyła uczennica klasy I Kamila Zając.

Serdecznie gratulujemy laureatce oraz finalistom i życzymy takich sukcesów w dalszej edukacji!

 

"Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość"

Dnia 10.01.2017r. odbył się szkolny konkurs "Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość", zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego naszej szkoły. Udział wzięło 9 uczniów z klas od IV - VI. Najlepsze wyniki osiągnęły:

1. Sylwia Sułkowska kl. V
2. Roksana Tobiasz kl. V
3. Kinga Iwan kl. IV i Natalia Opoka kl. VI

Powyższe osoby otrzymały nagrodę w postaci książki.

 

Konkursy Przedmiotowe

Bardzo miło jest nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do udziału w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych uzyskując bardzo wysokie wyniki w etapie szkolnym. Oto one:

- Kamila Cięciel (kl. VI) - Małopolski Konkurs Humanistyczny
- Aleksandra Jawor (kl. V)- Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!

 

Przegląd Działań Artystycznych„Pod skrzydłami Anioła” 2017

8 grudnia 2017 roku o godzinie 11:00 w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI podsumowano XI Przegląd Działań Artystycznych „Pod skrzydłami Anioła” organizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.
W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursach:

literackim „Anielskie pióro”
- miejsce III Dawid Bielak /klasa I/

plastycznym „Moja kartka bożonarodzeniowa”
- miejsce I Kamila Zając /klasa II/
- miejsce II Alicja Pawlik /klasa VI/

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

 

Konkurs "KOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"
organizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej

18 grudnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Cieszymy się, że świąteczny stroik uczennicy z naszej szkoły zyskał uznanie komisji konkursowej i otrzymał wysoką ocenę.

miejsce II Anastazja Tokarczyk /klasa II/

Zwyciężczyni gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!



Rok szkolny 2016/2017

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

W maju 2017r., po całorocznej pracy nad umiejętnością poprawnego pisania wyrazów z trudnościami ortograficznymi, uczniowie z klasy II i III zmierzyli się z zadaniami ortograficznymi, które obejmowały szeroki zakres materiału ortograficznego. Dzieci wykazały się znajomością zasad pisowni w dyktandzie oraz uzupełniały tekst z lukami.

Decyzją komisji konkursowej w składzie: Marzena Zygmunt, Anna Biskup i Lucyna Borzęcka w każdej klasie wyłoniono „Mistrza Ortografii” i dwóch Wicemistrzów Ortografii. A oto wyniki:

- w klasie II tytuł „Mistrza Ortografii” przyznano Patrycji Gądek, a tytuł Wicemistrza Ortografii uzyskały: Lena Janik i Wiktoria Sawina,
- w klasie III zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” uzyskała Julia Saska, a tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymał: Przemysław Gurgul i Krystian Klóska.

 

Szkolny Konkurs Literacki „Wiosna w poezji”

Na marcowym spotkaniu czytelniczym z cyklu „Zaczytane Dzieciaki” został ogłoszony Szkolny Konkurs Literacki na wiersz o tematyce wiosennej dla uczniów klas I -III. Zainteresowane dzieci miały możliwość wykazać się twórczością literacką zarówno w języku polskim jak też w języku angielskim. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów konkursu była ilość zgromadzonych utworów wierszowanych. Łącznie wpłynęło 20 utworów, w tym 3 wiersze w języku angielskim.

Spośród zebranych wierszy komisja w składzie: Marzena Zygmunt, Ewa Rapacz wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

Klasa I
- I miejsce - Dudka Maciej
- II miejsce - Tobiasz Daria
- III miejsce - Jan Kutek

Klasa II

- I miejsce - Gądek Patrycja /wiersz w języku angielskim/
- II miejsce - Sawina Wiktoria

Klasa III

- I miejsce - Pietrzak Patryk
- II miejsce - Jawor Amelia
- III miejsce - Jaworski Oliwier

Wyróżnienia: Potoniec Mateusz, Franczyk Patrycja, Janik Mateusz

 

Szkolny Konkurs Matematyczny „Cyferkowy Geniusz”

Dostrzegając potrzebę pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie, wzorem lat ubiegłych, w klasach I - III jesienią 2016r. ogłoszono Szkolny Konkurs Matematyczny „Cyferkowy Geniusz”. 30 maja miłośnicy „królowej nauk” zmagali się z trudnymi i często nietypowymi zadaniami matematycznymi, ale dostosowanymi do wieku dziecka.

Komisja w składzie: Anna Florek, Anna Biskup i Lucyna Borzęcka dokonała oceny prac konkursowych i przyznała uczniom następujące miejsca:

Klasa I
- I miejsce - Białkowska Julia
- II miejsce - Zając Kamila
- III miejsce - Tokarczyk Sandra

Klasa II
- I miejsce - Gądek Patrycja
- II miejsce - Sawina Wiktoria
- III miejsce - Janik Lena

Klasa III
- I miejsce - Tudaj Weronika
- II miejsce - Bugajska Gabriela
- III miejsce - Saska Julia

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jest okazją, gdzie młodzi uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi.

 

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny „Bakałarz 2017”

BAKAŁARZ to konkurs pięknego pisania, skierowany do uczniów klas I - III

6 kwietnia 2017 roku przeprowadzono kolejną edycję Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2017. Tym razem finał konkursu odbył się w Miasteczku Gakicyjskim w Nowym Sączu. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro finalistów z klas I – III. Są to: Julia Saska, Wiktoria Sawina, Lena Janik, Kamila Zając, Sandra Tokarczyk i Patrycja Klimczak, wyłonione decyzją jury spośród 380 uczestników konkursu. Dziewczynki przez pięć kolejnych miesięcy wypełniały karty zadaniowe zamieszczane w czasopiśmie „Promyczek Dobra”.

Na 39 krajowych finalistów z klasy I zaszczytny tytuł WICEBAKAŁARZA zdobyła uczennica klasy I Kamila Zając.

Serdecznie gratulujemy laureatce oraz finalistom i życzymy takich sukcesów w dalszej edukacji!

 

"Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość"

Dnia 10.01.2017r. odbył się szkolny konkurs "Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość", zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego naszej szkoły. Udział wzięło 9 uczniów z klas od IV - VI. Najlepsze wyniki osiągnęły:

1. Sylwia Sułkowska kl. V

2. Roksana Tobiasz kl. V
3. Kinga Iwan kl. IV i Natalia Opoka kl. VI

Powyższe osoby otrzymały nagrodę w postaci książki.

 

Konkursy Przedmiotowe

Bardzo miło jest nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do udziału w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych uzyskując bardzo wysokie wyniki w etapie szkolnym. Oto one:

Kamila Cięciel (kl. VI) - Małopolski Konkurs Humanistyczny
Aleksandra Jawor (kl. V)- Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!

 

X Przegląd Działań Artystycznych „Pod skrzydłami Anioła” 2016

Podsumowano już X Przegląd Działań Artystycznych „Pod skrzydłami Anioła” organizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Saczu. W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursach:

literackim prozy autorskiej
- Julia Saska klasa III

- Amelia Jawor klasa III

plastycznym „Moja kartka bożonarodzeniowa”
- Dominik Tudaj klasa I

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!!!

 

Podsumowanie konkursów organizowanych przez szkolną bibliotekę w ramach Miesiąca Bibliotek

 

IV miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz uczeń, Jakub Pryma (kl. VI) zajął IV miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Jego praca pt.: "Kuszenie na pustyni" została wykonana bardzo oryginalną techniką, a sam pomysł okazał się bardzo trafny. Praca Kuby została opublikowana w okolicznościowym kalendarzu na rok 2017.

30 września 2016 roku odbył się finał IV edycji konkursu. Uroczystość miała miejsce w Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat Pisma Świętego i historii chrześcijaństwa. Jury po długich naradach wybrało 12 najciekawszych prac z ponad tysiąca nadesłanych na konkurs.

Uroczystą galę rozdania nagród zorganizowało Centrum Rozwoju Lokalnego i Stowarzyszenie Zbója Szczyrka. Pojawili się na niej laureaci konkursu z całymi rodzinami. Swą obecnością zaszczycili również patroni oraz partnerzy konkursu, m.in. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej, który pobłogosławił wszystkich zebranych. Wszyscy zwycięzcy w nagrodę za udział w konkursie otrzymali tablety oraz wiele ciekawych upominków.

Gratulujemy Kubie wspaniałej nagrody i życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych!!!

 

Konkurs plastyczny „Plastyczne grzybobranie - grzyby i grzybki”

W miesiącu wrześniu uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym „Plastyczne grzybobranie - grzyby i grzybki” organizowanym przez dziecięce czasopismo „Abecadło”. Decyzją komisji konkursowej prace uczniów zostały wyróżnione. Młodzi twórcy prac plastycznych otrzymali od organizatora konkursu kolorowe książeczki. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!!!

 

Rok szkolny 2015/2016


Konkurs plastyczny „Spełniam marzenia dzięki SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”

10 czerwca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się oraz uroczyste zakończenie akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej” - edycja 2015/2016 oraz finał konkursu plastycznego „Spełniam marzenia dzięki SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”. Hasło konkursu wyznaczało wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sposób realizacji marzeń. W sumie nadesłano około 400 prac. Wyłoniono 52 laureatów. Z naszej szkoły w gronie laureatów znalazła się uczennica klasy III Kinga Iwan. Otrzymała nagrodę I stopnia. Gratulujemy wspaniałej nagrody!

Ponadto, dla najbardziej aktywnych i systematycznych uczestników akcji SKO oraz tych, którzy zgromadzili największą sumę oszczędności przekazano nagrody, które odbiorą wraz ze świadectwem szkolnym.

 

II edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej

31 maja 2016 roku w Limanowskim Domu Kultury odbyła się druga edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Jest to wspólna impreza Domu Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Jej patronami honorowymi są starosta limanowski Jan Puchała oraz burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

Nadrzędnym celem imprezy było podsumowanie oraz wręczenie nagród w cyklicznym powiatowym konkursie poetyckim imienia Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 125 uczestników, którzy nadesłali ogółem 284 teksty poetyckie. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. dr hab. Bolesław Faron – badacz i znawca twórczości Władysława Orkana. Nagrodzone i wyróżnione wiersze, trafiły do pokonkursowej antologii, którą można było nabyć w trakcie uroczystości. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy Patrycji Gurgul (kl. V), której wiersz pt.: "Moimi oczami" został w tym konkursie wyróżniony i również znajduje się w pokonkursowej publikacji. Patrycja otrzymała także bardzo wartościowe nagrody, które stanowią wspaniałą pamiątkę, ale też są niesamowitym osiągnięciem dla młodej poetki ze Świdnika.

 

Konkurs ekologiczny - „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole przeprowadzono szereg działań, mających na celu uświadomienie uczniom jak ważną rolę w środowisku naturalnym pełni odpowiedzialne i systematyczne segregowanie odpadów. Nauczyciel przyrody przeprowadził w klasach IV- VI lekcje, w czasie których dzieci nie tylko poznały zasady prawidłowego segregowania śmieci, ale też miały możliwość odegrania scenek rodzajowych, a także stworzenia plakatów z hasłami promującymi zalety segregowania odpadów. Dopełnieniem tych zajęć był udział uczniów w Konkursie Ekologicznym „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”. Organizatorem tego konkursu była firma P.U.K „Empol” Tylmanowa oraz Urząd Gminy Łukowica. Prace konkursowe były bardzo pomysłowe. Nasi uczniowie zdobyli czołowe lokaty oraz mnóstwo wyróżnień.

Poniżej zamieszczamy listę osób nagrodzonych.
- II miejsce - Weronika Tudaj klasa II
- II miejsce - Kamila Pawlik kl. VI

Wyróżnienia:
- Wiktoria Sawina kl.I
- Patrycja Gądek kl.I
- Mateusz Potoniec kl.II
- Patrycja Franczyk kl.II
- Julia Saska kl.II
- Krystian Klóska kl.II
- Przemysław Gurgul kl.II
- Patryk Pietrzak kl.II
- Kacper Żelasko kl.III
- Andżelika Gaweł kl.III
- Maciej Wielocha kl.III
- Natalia Pietrucha kl.III
- Klaudia Sawina kl.IV
- Daniel Gurgul kl.IV
- Dawid Gurgul kl. IV
- Tomasz Faron kl.IV
- Natalia Opoka kl.V
- Patrycja Gurgul kl.V
- Karolina Klag kl. V
- Piotr Wielocha kl. VI
- Kinga Faron kl. VI

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

 

Podsumowanie Szkolnych Konkursów

25 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole niezwykły apel, w czasie którego Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia uczniów w Szkolnych Konkursach. Na przełomie kwietnia i maja zostały w naszej szkole zorganizowane następujące konkursy:

- Konkurs Ortograficzny o tytuł "Króla i Królowej Ortografii" dla uczniów kl. I-III
- Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" dla uczniów kl. IV-VI
- Konkurs Czytelniczy "Mistrz pięknego czytania" dla uczniów kl. I-III
- Konkurs Czytelniczy o tytuł "Najlepiej Czytającej Klasy" dla uczniów kl. IV-VI
- Konkurs Czytelniczy o tytuł "Najlepszego czytelnika w szkole" dla uczniów kl. I-VI
- Konkurs na Najładniejszy Zeszyt Lektur dla uczniów kl. IV i V
- Konkurs matematyczny dla uczniów kl. IV-VI

Lista laureatów i wyróżnionych była bardzo długa, ale wszyscy z niecierpliwością czekali na wręczenie wspaniałych nagród w poszczególnych konkursach. Sponsorami nagród była Rada Rodziców oraz Agencja Promocyjno - Reklamowa "Inspireo". Wszyscy nagrodzeni byli bardzo dumni ze swoich wysokich osiągnięć, a także cieszyli się z wygranej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w różnego rodzaju konkursach!

 

Konkurs czytelniczy na "Najlepiej Czytającą Klasę"

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" szkolna biblioteka ogłosiła konkurs na "Najlepiej Czytającą Klasę". Uczniowie klas IV-VI przez cały rok szkolny rywalizowali ze sobą o zdobycie tego niezwykłego tytułu. Pod koniec maja Pani Bibliotekarka podsumowała czytelnictwo poszczególnych klas i ogłosiła werdykt. Zwyciężyła klasa IV, która w czasie trwania konkursu przeczytała największą liczbę książek. Nagrodą w tym konkursie była wspaniała gra dla całej klasy. Wszyscy czwartoklasiści byli dumni z uzyskanego wyniku, gdyż udowodnili, że systematyczne odwiedzanie szkolnej biblioteki przynosi wspaniałe efekty.

 

„450 rocznica urodzin Michała Sędziwoja” - Gminny Konkurs Literacki

20 maja 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowicy odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego, który poświęcony był naszemu słynnemu rodakowi, Michałowi Sędzowojowi. Zadaniem konkursowym było zredagowanie własnej, oryginalnej legendy, której akcja miała dotyczyć Sędziwoja, a wydarzenia należało umiejscowić w Łukowicy. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca Kamili Cięciel pt.: "Gawęda o księciu alchemików z Łukowicy" została w tym konkursie wyróżniona. Serdecznie gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów!

 

"Ortograficzne potyczki" uczniów klas IV-VI

"Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz.."
/Janusz Korczak/

Słowa Janusza Korczaka towarzyszyły uczestnikom Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VI „Ortograficzne potyczki”, który odbył 12 maja 2016 roku. Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, a także rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne. Uczniowie klas IV-VI pisali konkurs składający się z dwóch części. Pierwsza z nich polegała na pisaniu ze słuchu. W drugiej części uczniowie uzupełniali zadania dotyczące poszczególnych zasad ortograficznych. Uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Tytuł „Mistrza Ortografii” w kategorii klas IV-VI zdobyła Kamila Cięciel z kl. V, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Ortograficzne potyczki":

- Kamila Cięciel 80 / 82 pkt.
- Karolina Biernat 78/ 82 pkt.
- Karolina Jodłowska 77/ 82 pkt.
- Kacper Pietrzak 76,5 /82 pkt.
- Nikola Jaworska 71,5 / 82 pkt.
- Karolina Klag 70,5/ 82 pkt.
- Natalia Opoka 70,5/ 82 pkt.
- Roksana Tobiasz 70/ 82 pkt.
- Alicja Pawlik 69 / 82 pkt.
- Dawid Kokoszka 64 / 82 pkt.
- Ewelina Nowogórska 56/ 82 pkt.

 

„Zostań królem, królową ortografii” 2016

„Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali”
/Janusz Korczak/

W dniu 11 maja 2016r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas I - III pt. „Zostań królem, królową ortografii”.
Przeprowadzony konkurs był jednym z wielu zadań realizowanych podczas wprowadzanej w roku szkolnym 2015/2016 wśród najmłodszych uczniów innowacji „Bawimy się ortografią”.

Do szkolnego konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas I-III wyłonionych podczas etapu klasowego.

Byli to:
- Patrycja Gądek - klasa I
- Wiktoria Sawina - klasa I
- Julia Saska - klasa II
- Amelia Jawor - klasa II
- Przemysław Gurgul - klasa II
- Oliwier Jaworski - klasa II
- Oliwia Oleksy - klasa III
- Martyna Pietrzak - klasa III
- Maciej Wielocha - klasa III
- Kacper Żelasko - klasa III

Wymienieni uczniowie walczyli o tytuł „Króla, królowej ortografii” uzupełniając tekst z lukami, rozwiązując krzyżówkę i rebus ortograficzny. Wszystkie zadania konkursowe dostosowane były do poziomu umiejętności uczniów z poszczególnych klas.

Najwyższy poziom umiejętności ortograficznych i tytuł „Króla, królowej ortografii” otrzymali:

„Królowa Ortografii”
- Patrycja Gądek - klasa I

- Julia Saska - klasa II
- Oliwia Oleksy - klasa III

„Król Ortografii”
- Przemysław Gurgul - klasa II
- Kacper Żelasko - klasa III

Zwycięzcom złożono gratulacje i podziękowania, a nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, będą wręczone na wspólnym apelu w obecności uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

13 maja 2016r. - w ramach prowadzonej w klasach I - III innowacji „Bawimy się ortografią” - uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Do ortograficznej rywalizacji przystąpiło 12 dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy rozwiązywali test ortograficzny składający się z dwóch części. Pierwsza część zawierała 10 pytań zamkniętych i dotyczyła zasad ortograficznych. Dalsza część testu zawierała tekst ortograficzny z 30 lukami. Czas ma rozwiązanie zadań konkursowych wynosił 45 minut. Karty odpowiedzi do zadań konkursowych zostały odesłane na adres Organizatora Konkursu. Jak sobie poradzili nasi uczniowie? O efektach pracy dowiemy się czerwcu po otrzymaniu wyników z CES.

Podczas konkursu wszyscy uczestnicy byli bardzo skupieni i zaangażowani. Wyraźnie widać było, że pragną zdobyć nagrody zaproponowane przez Organizatora, a także chcą zaprezentować znajomość ortografii na szczeblu ogólnopolskim.

Jednym z celów edukacji wczesnoszkolnej jest nauka estetycznego i poprawnego pod względem ortograficznym pisania. Staramy się, aby nasi uczniowie tę umiejętność zdobyli na jak najwyższym poziomie.

 

Konkurs czytelniczy dla klas I - III pt. „Mistrz pięknego czytania”

Czytanie to jest jedna z podstawowych umiejętności, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ucznia w szkole jak i też do prawidłowego funkcjonowania tego ucznia w życiu dorosłym. Szkoła troszczy się, o to, aby podnosić poziom czytelnictwa wszystkich swoich wychowanków. W tym celu, co roku przystępujemy do różnego rodzaju zewnętrznych akcji, programów, projektów i konkursów czytelniczych. Organizujemy także swoje wewnętrzne formy rozwijania zainteresowań czytelniczych. Konkurs dla uczniów klas I – III pt. „Mistrz pięknego czytania” był jedną z nich.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Na etapie klasowym w klasie II i III wyłoniono po 5, a w klasie pierwszej 3 najlepiej czytających uczniów. Wyłonieni w etapie klasowym uczniowie popisywali się pięknym czytaniem na etapie szkolnym.

Poziom czytania oceniało jury w składzie:

przewodnicząca - Dyrektor Szkoły mgr Helena Borucka
członek - mgr Antonina Wielocha
członek - mgr Lucyna Borzęcka

W wyniku konkursu „Mistrzami pięknego czytania” zostali:
- klasa I - Patrycja Gądek
- klasa II - Julia Saska
- klasa III - Kacper Mróz

Natomiast

„Wicemistrzami pięknego czytania” zostali:
- Lena Janik - klasa I
- Wiktoria Sawina - klasa I
- Przemysław Gurgul - klasa II
- Patryk Pietrzak - klasa II
- Wiktoria Mróz - klasa III
- Oliwia Oleksy - klasa III

Imprezie towarzyszyło wiele emocji. Wszyscy uczestnicy starali się wypaść jak najlepiej. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od Komisji oraz wszystkich uczestników konkursu. Otrzymają również nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, które będą wręczone podczas apelu szkolnego z udziałem wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

 

Tytuł WICEBAKAŁARZA w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym „Bakałarz 2016”

15 kwietnia 2016 roku w Domu Duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Odbył się finał Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2016. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro finalistów z klas I – III. Dzieci przez cały rok wzorowo przygotowywały się do tego konkursu, czego efektem jest tytuł WICEBAKAŁARZA, który zdobyła uczennica klasy II, Julia Saska.

To był dzień pełen wrażeń dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a także Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Dodatkową atrakcją były także warsztaty kaligraficzne, które poprowadziła dla dzieci pani Ewa Landowska, autorka unikatowego egzemplarza Konstytucji RP.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć wszystkim uczestnikom!

 

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz 2016”

Pisanie to jedna z umiejętności, która sprawia wszystkim uczniom dużo radości. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę dlatego szukamy różnych sposobów i rozwiązań, aby ułatwić dzieciom przyswajanie tej umiejętności. Jedną z nich jest udział naszych wychowanków z ósmej edycji Ogólnopolskiego konkursu Kaligraficznego „Bakałarz 2016” . W ciągu 5 kolejnych miesięcy (październik - luty) uczniowie klas I - III wypełniali karty konkursowe w czasopiśmie „Promyczek Dobra”. Celem tych zadań było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii - sztuki pięknego, kształtnego i starannego pisania. W ósmej edycji nasi wychowankowie spisali się znakomicie. Na 123 krajowych finalistów jest aż 6 finalistów z naszej szkoły. Oto oni:

- Gądek Patrycja kl. I
- Saska Julia kl. II
- Klóska Krystian kl. II
- Mróz Wiktoria kl. III
- Pietrzak Martyna kl.III
- Oleksy Oliwia kl. III

Wyróżnieni przez Jury Konkursowe uczniowie wezmą udział w Finale Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz” 2016, który odbędzie się w Domu Duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Wszystkim Finalistom życzymy dalszych sukcesów w pisaniu.

 

„Stroik bożonarodzeniowy” - KONKURS ŚWIETLICOWY

Jednym z zadań świetlicy szkolnej jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków. W tym celu, w ramach zajęć świetlicowych zorganizowano konkurs plastyczny na „Stroik bożonarodzeniowy”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wychowankowie wykonali wiele pięknych stroików, które zdobiły potem stoły wigilijne w ich domach. Ze względu na to, że poziom konkursu był bardzo wysoki Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia równorzędne.

I miejsce zdobyli:
- Gabriela Bugajska - kl. II
- Amelia Jawor - kl. II
- Karol Kojs - kl. III

II miejsce zdobyli:
- Julia Saska - kl. II.
- Krystian Klóska - kl. II
- Andżelika Gaweł - kl. III

III miejsce zdobyli:
- Patrycja Gadek - kl. I
- Lena Janik - kl. I
- Przemysław Gurgul - kl. II

W konkursie wyróżniono:
- Oliviera Jaworskiego - kl. II
- Weronikę Tudaj - kl. II
- Patrycję Franczyk - kl. II
- Patryka Pietrzaka - kl. II

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez wychowawców świetlicy. Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom bagrody podczas uroczystości Wigilii w szkole. Złożyła wszystkim nagrodzonym gratulacje i zachęcała do brania udziału w innych konkursach.

 

Wojewódzki Przegląd Plastyczny „Anioł”

Wojewódzki Przegląd Plastyczny „Anioł” cieszy się w naszej szkole od wielu lat wielkim zainteresowaniem. W bieżącym roku szkolnym było podobnie. Mali artyści z klasy II wykonali kilka pięknych „Aniołów”.

Bardzo cieszy fakt, że decyzją Komisji Konkursowej za wykonane „Anioły” wyróżnione i nagrodzone dyplomami zostały: Gabriela Bugajska i Amelia Jawor z klasy drugiej. Dyplomy wręczono im na uroczystym podsumowaniu, które miało miejsce 17 grudnia 2015 roku w Pałacu Młodzieżowym w Nowym Sączu. Obecność prac na wystawie pokonkursowej w Dziecięcej Galerii im. Stanisława Szafrana w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i otrzymane dyplomy wywołały miłe przeżycia wśród naszych wychowanek oraz zachęciły do dalszej pracy nad rozwijaniem uzdolnień artystycznych.

 

„Pod skrzydłami anioła”

Od wielu lat nasi wychowankowie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Pod skrzydłami anioła”. W bieżącym roku także chętnie przystąpili do tego konkursu. Przygotowali bardzo dużo pięknych i pomysłowych kartek bożonarodzeniowych i kilka ciekawych prac literackich.

W kategorii plastycznej wyróżniono:
- Lenę Janik - klasa I
- Alicję Pawlik - klasa IV

W kategorii literackiej wyróżniono:
- Amelię Jawor - klasa II

 

Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne

Bardzo miło jest nam poinformować, że dwoie uczennice klasy V zakwalifikowały się do udziału w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Oto one:

- Kamila Cięciel
- Karolina Klag

Z kolei uczeń klasy VI Piotr Wielocha z bardzo wysokim wynikiem, uzyskanym na etapie szkolnym Konkursu Tematycznego "Wybitni władcy Polski - Piastowie", zakwalifikował się do etapu rejonowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!

 

„450 rocznica urodzin Michała Sędziwoja” - Gminny Konkurs Plastyczny

W listopadzie 2015 roku uczniowie klas I-III i kl. V-VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „450 rocznica urodzin Michała Sędziwoja”. Konkurs organizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukowicy. Chociaż tematyka konkursu była dosyć odległa dla dzieci klas młodszych, to wzięło w nim udział wielu uczniów naszej szkoły. Na zajęciach koła plastycznego, w świetlicy i zajęciach plastycznych powstało mnóstwo pięknych prac propagujących działalność Michała Sędziwoja – naszego rodaka.

Gminna Komisja przyznała III miejsce Julii Sasce z klasy II oraz wyróżnienia Wiktorii Sawinie z klasy I , Nikoli Jaworskiej z klasy V i Karolinie Biernat z klasy VI. Wymienione uczennice zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Pozostałych uczestników wyróżniono nagrodami pocieszenia w postaci słodyczy.

Poprzez konkurs wychowankowie dokładnie zapoznali się z życiem M. Sędziwoja oraz jego wkładem w rozwój środowiska i nauki światowej.

Otrzymaliśmy Certyfiakt "WF z klasą"

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do II edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,WF z Klasą”. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. W ramach projektu realizowane były różnorodne zadania, a priorytetem stało się, aby zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole były jeszcze bardziej atrakcyjne, a każda lekcja stawała się nowym wyzwaniem, do którego każdy dzielnie przystępował. Każda ze szkół, realizująca projektu musiała spełniać określone regulaminem kryteria oraz realizować wyznaczone zadania. Miło nam zakomunikować, że wszystkie działania i cele, które sobie założyliśmy, zostały zrealizowane i zaakceptowane przez CEO i w sierpniu otrzymaliśmy certyfikat „WF z klasą”.
Serdecznie gratulujemy Szkolnemu Zespołowi WF ukończenia II edycji programu WF z Klasą. Dziękujemy za pomysły, zaangażowanie i energię.

zobacz artykuł >>


Rok szkolny 2014/2015

Szkolne konkursy w klasach I-III

Wszechstronny rozwój każdego wychowanka, to priorytetowe zadanie naszej placówki. Aby to zadanie spełnić stwarzamy naszym wychowankom różnego rodzaju sytuacje, podczas których mają szansę rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. Od wielu lat, wśród uczniów klas I – III, dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy przedmiotowe. Co roku, w eliminacjach klasowych, biorą udział wszyscy uczniowie. Każdy więc, na miarę swoich możliwości rozwojowych, doskonali swoje umiejętności. W bieżącym roku szkolnym przeprowadzono konkurs polonistyczny pt. „Mistrz czytania” i matematyczny pt. „As matematyczny”. Jak co roku oba konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Najpierw odbył się etap klasowy, a potem szkolny.

W drodze eliminacji wyłoniono zwycięzców:

„Mistrz Czytania”
- klasa I - Przemysław Gurgul
- klasa II - Wiktoria Mróz
- klasa III - Olga Janik

„Wicemistrz Czytania”
- klasa I - Julia Saska
- klasa II - Kacper Mróz
- klasa III - Roksana Tobiasz

„As matematyczny”
- klasa I - Gabriela Bugajska, Julia Saska
- klasa II - Maciej Wielocha, Karol Kojs
- klasa III - Fabian Bafia, Jarosław Śmierciak

W dniu 19 czerwca 2015r. odbyło się podsumowanie obu konkursów, podczas których Dyrektor Szkoły mgr Helena Borucka wręczyła zwycięzcom dyplomy, nagrody książkowe i złożyła gratulacje. Radość panowała nie tylko wśród zwycięzców, ale także wśród całej społeczności szkolnej.

 

IX GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

14 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 34 uczestników z klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Łukowica. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz pogłębianie wiedzy związanej z tym językiem, a także stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczestnikami.

Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: klas czwartych, piątych i szóstych. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu konkursowego innego dla każdej kategorii. Test składał się z 50 pytań zamkniętych w tym 5 pytań związanych z tekstem czytanym. Testy konkursowe zostały opracowane przez nauczycieli anglistów z gminy Łukowica.

Tegoroczni laureaci to:

Klasa IV
- I miejsce: Jakub Hybel - SP nr 1 Przyszowa
- II miejsce: Joanna Leśniak - SP nr 1 Przyszowa
- III miejsce: Kinga Perełka - SP Łukowica
- Wyróżnienie: Antoni Sękowski - SP Świdnik
- Wyróżnienie: Dawid Wojcieszczak - SP Roztoka

Klasa V
- I miejsce: Jolanta Sułkowska - SP Łukowica
- II miejsce: Paulina Tokarczyk - SP Łukowica
- III miejsce: Amelia Hasior - SP nr 1 Przyszowa
- Wyróżnienie: Marcin Opiela - SP nr 2 Przyszowa
- Wyróżnienie: Klaudia Bodziony - SP Jastrzębie

Klasa VI
- I miejsce: Michał Talarczyk - SP Młyńczyska
- II miejsce: Wiktoria Garncarczyk - SP Świdnik
- III miejsce: Danuta Morzywołek - SP Łukowica
- Wyróżnienie: Joanna Łomnicka - SP Jadamwola
- Wyróżnienie: Joanna Kunicka - SP Stronie


"Nie pal przy mnie, proszę"

Od wielu lat nasza szkoła chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje profilaktyczne. W roku szkolnym 2014/2015 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym z zakresu programu edukacyjnego "Nie pal przy mnie, proszę", zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Limanowej. Bardzo miło jest nam poinformować, że Gabrysia Bugajska - uczennica klasy I zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. 13 maja 2015 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej na uroczystym podsumowaniu konkursu otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę. Jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia. Młodej artystce gratulujemy talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na Ratunek Ziemi" 2015

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Na Ratunek Ziemi" pod hasłem „Ekologia i ssaki” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Trąbkach oraz Gimnazjum w Niegowici. Konkurs odbył się pod patronatem: Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Zbigniewa Wojasa - Wójta Gminy Gdów oraz Aleksandra Palczewskiego - Małopolskiego Kuratora. W kategorii prac plastycznych - przestrzennych doceniony został talent Oliviera Jaworskiego ucznia klasy I naszej szkoły, który zajął II miejsce w kategorii klas I–III . Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 marca 2015 roku w Cinema Park Bonarka w Krakowie. Naszemu laureatowi konkursu gratulujemy i życzymy sukcesu w następnej edycji.

 

Międzyszkolny etap konkursu Krakowska Matematyka

13 marca 2015 roku odbędzie się międzyszkolny etap konkursu Krakowska Matematyka, do którego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły

- Kajetan Stępka - kl. 4
- Szymon Bugajski - kl. 6

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

 

Przegląd Plastyczny „ANIOŁ”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Oliwier Jaworski uczeń klasy I zdobył 1 miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Jego praca przestrzenna pt.:„Anioł” uzyskała wysoką ocenę obradującego jury. 12 grudnia 2014 roku w Dziecięcej Galerii im. S. Szafrana na uroczystym podsumowaniu konkursu otrzymał nagrodę.
Młodemu artyście gratulujemy talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów.

 

VIII Regionalny Przegląd Działań Artystycznych "Pod Skrzydłami Anioła" 2014

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w wojewódzkim konkursie plastyczno - literackiego „Pod skrzydłami anioła”, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Z dumą stwierdzamy, że i tym razem aż 12 naszych utalentowanych wychowanków zostało nagrodzonych, bądź wyróżnionych. 3 grudnia 2014 roku w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Konkurs plastyczny - kategoria przedszkolaki i sześciolatki
Wyróżnienia: Gabriela Bugajska klasa I

Konkurs plastyczny - kategoria 0 - III
Nagrody: III miejsce Alicja Pawlik klasa III
Wyróżnienia: Mateusz Potoniec klasa I, Alicja Pawlik klasa III, Maciej Wielocha klasa II

Konkurs plastyczny - kategoria IV - VI
Wyróżnienia: Nikola Jaworska klasa IV, Kamila Pawlik klasa V, Katarzyna Zygadło klasa V

Konkurs literacki - kategoria 0 - III
Nagrody:
I miejsce Aleksandra Jawor klasa III
II miejsce Alicja Pawlik klasa III
III miejsce Oliwier Jaworski klasa I
Wyróżnienia: Daniel Gurgul klasa III, Oliwia Oleksy klasa II, Krystian Klóska klasa I

Konkurs literacki - kategoria IV - VI
Wyróżnienia: Nikola Jaworska klasa IV, Karolina Klag klasa IV

Ponadto, nasza szkoła została nagrodzona w sposób specjalny, gdyż otrzymaliśmy Puchar GRAND PRIX za wysokie osiągnięcia naszych wychowanków w konkursie literackim.

zobacz artykuł >>

 

V Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Nasi uczniowie Paweł Nowogórski (kl. V) oraz Cezary Kojs (kl. IV) wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym w Limanowej.


Konkursy Przedmiotowe

Bardzo miło jest nam poinformować, że dwoje uczniów klasy VI zakwalifikowało się do udziału w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych uzyskując bardzo wysokie wyniki w etapie szkolnym. Oto oni:

- Szymon Bugajski - Małopolski Konkurs Humanistyczny
- Wiktoria Garncarczyk - Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!!!

 

Rok szkolny 2013/2014


IV Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Miło jest nam poinformować, że Konrad Jodłowski, uczeń klasy VI, zdobył VII miejsce oraz tytuł laureata w IV Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 18 czerwca 2014 roku w Krakowie. Gratutulemy Konradaowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!

Geologiczno - środowiskowy konkurs plastyczny
"Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"


Państwowy Instytut Geologiczny (logo)

Trzy uczennice naszej szkoły, Oliwia Głód, Dominika Plata i Angelika Pryma, wzięły udział w tegorocznej edycji Geologiczno - środowiskowego konkursu plastycznego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodniczne wczoraj, dziś i jutro". Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o naszym dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony.

15 maja 2014 roku w Krakowie odbył się półfinał konkursu, a oto jego wyniki:
- II miejsce: Oliwia Głód (kl. VI)
- III miejsce: Angelika Pryma (kl. VI)
- Wyróżnienie: Dominika Plata (kl. IV)

Konkurs plastyczny "Czyste powietrze wokół nas"
oraz „Wolni od dymu tytoniowego”

Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, który został zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu, który nawiązywał będzie do hasła "czyste powietrze wokół nas" (dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych) oraz "Wolni od dymu tytoniowego (uczniowie klas IV-VI). 12 maja 2014 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Nasze uczennice zajęły, jak zwykle, najwyższe lokaty. Jestśmy bardzo dumni i ich dokonań.

W kategorii przedszkolaków III miejsce zajęła Julia Saska, natomiast w starszej grupie wiekowej I miejsce przyznano Oliwii Głód z klasy VI, natomiast II miejsce zajęła Angelika Pryma, również z klasy VI.

zobacz artykuł >>

 

II edycja konkursu plastycznego "Morski świat przyszłości"

8 maja 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu plastycznego "Morski świat przyszłości". Jego organizatorem było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie morskiego wizerunku kraju, jak również rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do spraw morskich. W tegorocznej edycji II miejsce zdobyła uczennica klasy VI, Angelika Pryma. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 maja 2014 roku w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

- II miejsce - Angelika Pryma, l.13, Świdnik, Podwodne miasto przyszłości
- II miejsce - Angelika Pryma, l.13, Świdnik, Podwodne miasto przyszłości

Konkurs plastyczny "Jan Paweł II wzywa do świętości"

W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II nasza uczennica, Dominika Plata (kl. IV), wykonała pracę plastyczną na konkurs "Jan Paweł II wzywa do świętości", organizowanym przez "Nasz Dziennik". Tematem prac miały być wspomnienia dotyczące postaci Karola Wojtyły, późniejszego papieża. Dominika zdobyła w tym konkursie V miejsce i nagrodę książkową.

 

XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego
"Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy"

Udział uczniów naszej szkoły w Konkursie Literacko - Plastycznym"Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy" stał się już tradycją. W tegorocznej edycji nagrodę za III miejsce w kategorii literackiej zdobyła uczennica klasy V Kinga Pustułka, która napisała piękne opowiadanie "Nie wstydźcie się Boga". Serdecznie gratulujemy Kindze i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Oliwia Głód laureatką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego

3 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbył się ostatni już etap Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Oliwia Głód, uczennica klasy 6, wraz z innymi finalistami z całej Małopolski przystąpiła do zmagań konkursowych.

Zadaniem młodych humanistów było napisanie w ciągu 120 minut pracy, związanej z lekturami konkursowymi oraz rozwiązanie zadań poświęconych tematyce konkursu. Oliwka wykazała się bogatym słownictwem, szeroką wiedzą humanistyczną, a także oryginalnym ujęciem tematu i pisarskim "polotem". Uczennica uzyskała bardzo wysoką ocenę swojej pracy. Dzięki temu znalazła się w gronie najlepszych uczniów z Małopolski. Oliwia została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, a tym samym została zwolniona ze Sprawdzianu szóstoklasisty i uzyskuje automatycznie maksymalną liczbę punktów. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów naukowych!!!

Uroczystość podsumowująca tegoroczne zmagania uczniów szkół podstawowych w Małopolskim Konkursie Humanistycznym odbyła się w czwartek 27 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu.

 

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "Na Ratunek Ziemi"

26 marca 2014 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów Laureatom Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Na Ratunek Ziemi". Impreza miała miejsce w CINEMA PARK BONARKA w Krakowie i zaskoczyła wszystkich uczestników wieloma atrakcjami. Jury konkursowe przyznało nagrody w 3 kategoriach wiekowych ( dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I- III oraz uczniowie klas IV-VI). Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody za prace plastyczne płaskie, prace przestrzenne oraz prace literackie.

Laureaci - prace plastyczne płaskie:
- I miejsce - Oliwier Jaworski (kl. O)
- II miejsce - Alicja Pawlik (kl. II)
- I miejsce - Oliwia Głód (kl. VI)

Laureaci - prace plastyczne przestrzenne:
- II miejsce - Angelika Pryma (kl. VI)

Laureaci - prace literackie:
- III miejsce - Sylwia Sułkowska (kl. II)

 

Konkurs plastyczny Jan Paweł II - bliski dzieciom

Uczniowie klas 0-III, od wielu lat są stałymi czytelnikami czasopisma „Promyczek Dobra”. Oprócz czytania wspaniałych tekstów, ciekawostek, rozwiązywania zagadek i rebusów na bieżąco śledzą ogłaszane przez to czasopismo konkursy i aktywnie w nich uczestniczą.

W bieżącym roku szkolnym przystąpili do drugiej już edycji konkursu plastycznego „Jan Paweł II bliski dzieciom”. Zainteresowanie tym konkursem było bardzo duże, co świadczy o tym, że Jan Paweł II jest naprawdę bliski dzieciom.

Mali artyści z klas 0 - III i starszych zgromadzili mnóstwo przepięknych prac bogatych pod względem treści, formy i techniki. Wszystkie dziecięce dzieła zostały przesłane do Organizatora, a następnie profesjonalna komisja w składzie: prof. Bogumiła Bortnik Morańda (ASP Kraków) - przewodnicząca, dr Rafał Borcz (ASP Kraków), Milenia Małecka – Rogal (PM w Nowym Sączu), Anna Panecka (Promyczek Dobra), ks. dr Paweł Kochaniewicz (Zespół Katolickich Szkół Artystycznych) dokonała oceny prac i przyznała nagrody i wyróżnienia.

Wyniki były dla nas miłym zaskoczeniem. Okazało się, że na prawie 2500 prac z blisko 200 placówek oświatowych nasze dzieci uzyskały 3 wyróżnienia i jedno II miejsce. Byli to:

- Magdalena Gurgul - 4 latek z Oddziału Przedszkolnego – II nagroda
- Martyna Pietrzak – klasa I - wyróżnienie
- Weronika Wardęga – klasa I – wyróżnienie
- Jakub Pryma klasa III - wyróżnienie

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie oraz ich opiekunowie i rodzice zostali zaproszeni na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu plastycznego „Jan Paweł II bliski dzieciom”. Uroczystość ta odbyła się w Sali Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie w dniu 21 marca 2014 roku. W uroczystości tej uczestniczyła zwyciężczyni II nagrody - Madzia Gurgul wraz ze swoją mamą. Osobiście odebrała swoją nagrodę, a także nagrody i dyplomy dla swoich koleżanek i kolegi nieobecnych na Gali.

Dla Madzi i jej mamy było to wielkie przeżycie i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Dyplom, film o Janie Pawle II i słowa podziękowania wpłynęły również do Dyrektora Szkoły i Nauczycieli, za co dziękujemy Organizatorowi.

 

Konkurs plastyczny „Świąteczne anioły”

Uczniowie klasy II, pod opieką wychowawczyni wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Świąteczne anioły” organizowanym przez Firmę Wydawniczą „Aksjomat ” z Krakowa, a ogłoszonym w listopadowym numerze czasopisma dziecięcego „Abecadło” z 2013r.

Tematyka konkursu okazała się dla dzieci interesująca, dlatego każde z nich wykonało, z różnych materiałów, bardzo pomysłowe postacie aniołków. Praca drugoklasistów została doceniona przez Organizatora Konkursu. Wszyscy uczniowie (17) zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Oprócz tego w numerze 2/2014r. miesięcznika „Abecadło” ukazała się notatka, w której jest wzmianka o osiągnięciach drugoklasistów.

 

Konkurs plastyczny Rossmann

W grudniu 2013 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Rossmann. "Twój niezbędnik higieniczny" to hasło pod jakim Rossmann zorganizował ten wyjątkowy konkurs. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy artystycznej pod hasłem: "Czysty, wesoły chodzę do szkoły". W naszej szkole konkurs ten cieszył się wielkim zainteresowaniem dzieci i rodziców. Powstały niezwykłe wytwory prac dziecięcych.

Za wkład pracy w realizację zadań konkursowych wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wspaniałą nagrodą, jaką był niezbędnik higieniczny dla każdego dziecka, który zawierał: szampon, mydło, chusteczki higieniczne, szczoteczkę i pastę do zębów. Otrzymane nagrody sprawiły każdemu dziecku ogromną radość i z pewnością przyczynią się do zadbania o higienę osobistą, a także stanowią motywację do brania udziału w kolejnych konkursach.

Dzieci, nauczyciele wychowawcy i rodzice gratulują firmie Rossmann wspaniałego pomysłu na konkurs i dziękują za fantastyczne nagrody.

 

Konkurs ortograficzny „Kaktus”

10 stycznia 2014 roku klasa III brała udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS” 2014, którego Organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSS w Krakowie.

Do szkolnych eliminacji przystąpiło 14 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz zasad interpunkcji obowiązujących
w naszej pisowni. Konkurs ten zawierał materiał ortograficzny mieszany.

Oto on:

I. Rozgrzewaka - dyktando.

II. Królestwo kaktusów, czyli wyrazy z u i ó /krzyżówka/.

III. Zabawa w „chowanego”, czyli wyrazy z „h”, „ch”.

IV. Żarty kaktusa, czyli wyrazy z sz, rz,i ż.

Oceny prac konkursowych dokonała szkolna komisja w składzie: mgr Antonina Wielocha, mgr Lucyna Borzęcka i mgr Anna Biskup. Uczeń mógł zdobyć 60 punktów za wszystkie poprawnie napisane wyrazy.

Na tym etapie konkursu najwyższą punktację zdobyli:
1. Antoni Sękowski 55pkt/60pkt tj. 92%
2. Natalia Opoka 50pkt/60pkt tj. 83%
3. Jakub Pryma 49pkt/60pkt tj.82%

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu osiągnięcia wysokich wyników, a przede wszystkim nabycia umiejętności poprawnej pisowni wyrazów.

 

Etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

6 grudnia 2013 roku odbył się w Nowym Sączu etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI (Oliwia Głód i Mikołaj Stępka), którzy w etapie szkolnym uzyskali najwyższą liczbę punktów. Ogromnym sukcesem okazał się świetny wynik naszych uczniów. Gratulujemy Oliwii, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Niewiele zabrakło Mikołajowi, dlatego jego ciężka praca również zasługuje na ogromne uznanie.

 

Wyniki konkursu plastycznego „Lubimy mokradła!"

18 grudnia 2013 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej zarządzeniem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Komisja Konkursowa przeanalizowała i oceniła ponad 220 prac, które zostały nadesłane na konkurs : "Lubimy mokradła". Ocenie poddawane były zarówno walory artystyczne otrzymanych prac, jak też sposób przedstawienia posiadanej wiedzy na dwa tematy: Dom dla Wodniczki oraz Woda i mokradła dla życia. Dwie uczennice klasy VI: Oliwia Głód i Angelika Pryma zdobyły w tym konkursie wyróżnienia. Gratulujemy!

 

VII Regionalny Przegląd Działań Artystycznych "Pod Skrzydłami Anioła" 2013

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Regionalnym Przeglądzie Działań Artystycznych "Pod Skrzydłami Anioła", którego Organizatorem jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Fabryka Marzeń". Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Łączna ilość uczestników sięgnęła w tym roku niemal 2500. W ramach VII Regionalnego Przeglądu Działań Artystycznych 2013 jury przyznało 160 wyróżnień i 50 nagród. Nasi młodzi artyści z klas 0 – VI wzięli udział zarówno w części plastycznej, jak i lietrackiej przeglądu. Wykonane przez uczniów kartki bożonorodzeniowe były bardzo ciekawe. Zastosowano w nich wiele interesujących technik plastycznych. Z kolei wiersze naszych najmłodszych poetów zachwycały doborem środków poetyckich, a także niezwykłym wyczuciem rymu i rytmu. Swoją oryginalnością zachwyciły nie tylko Komisję Szkolną, ale także Komisję Konkursową, która przyznała dla naszej szkoły 3 nagrody i aż 14 wyróżnień.

W kategorii kartki bożonarodzeniowe:

Nagroda:
Kamila Pawlik – kl. IV
Oliwia Głód – kl. VI

Wyróżnienia:
Patrycja Gądek - kl. „0”
Joanna Janik – kl. „O”
Maciej Wielocha – kl. I
Sylwia Sułkowska – kl. II
Alicja Pawlik – kl. II
Piotr Wielocha – kl. IV

Wojciech Wielocha – kl. VI

W kategorii konkurs literacki „wierszy autorskich”

Nagroda:
Karolina Klag - kl. III
Wyróżnienia:
Wiktoria Mróz - kl. I
Kinga Iwan - kl. I
Krzysztof Pustułka - kl. II
Damian Gaweł - kl. II
Patrycja Gurgul - kl. III
Kamila Cięciel - kl. III
Kamila Pawlik - kl. IV

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie w dniu 17 grudnia 2013 roku otrzymali medale i nagrody. Podczas wręczania nagród nie zabrakło ciepłych słów pod adresem naszych artystów oraz ich opiekunów. Były to: „Brawo Świdnik”, „Wspaniali artyści ze szkoły w Świdniku” czy „Dzisiaj jest święto dla świdnickiej szkoły” . Ten radosny nastrój podsumowania konkursu, cała jego oprawa, poczęstunek sponsorowany przez Firmę WIŚNIOWSKI zachęciły nasze dzieci do dalszej twórczości plastycznej i poetyckiej.

zobacz artykuł >>

 

Najlepsza Odblaskowa szkoła w powiecie limanowskim

17 grudnia 2013 roku, podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” w hali Wisły w Krakowie, nasza szkoła otrzymała tytuł Najlepszej szkoły w powiecie limanowskim. Do konkursu zgłosiły się 302 szkoły podstawowe z województwa małopolskiego, a szkoła w Świdniku uzyskała 13 miejsce – jest to dla nas wielki sukces. W czasie tego niezwykłego, pełnego emocji wieczoru, nagrody laureatom konkursu wręczali zaproszeni goście Pan podinsp. Rafał Kozłowski – Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Pan Marek Dworak Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, Pan Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Pan mł. insp. Maciej Rymar Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Pan podinsp. Krzysztof Dymura Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Pani Anna Rera, przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Gala uświetniona została występem Kabaretu Skeczów Męczących, który rozbawił do łez zgromadzona publiczność. Po takiej dawce pozytywnego humoru wszyscy zgromadzeni goście mieli możliwość na żywo wysłuchać koncertu zespołu LEMON.

 

Konkurs plastyczny „POZDROWIENIA Z UNIJNEJ MAŁOPOLSKI”

W tym roku nasza szkoła brała udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Pozdrowienia z unijnej Małopolski”, organizowanym przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Uczniowie klasy III, pod kierunkiem wychowawczyni, wykonali piękne prace plastyczne. Zgodnie z regulaminem konkursu najładniejsze 3 prace zostały wysłane do Organizatora Konkursu. Pośród prawie 600 nadesłanych na konkurs prac znajdowały się także prace wykonane przez uczniów naszej szkoły

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a szkoła otrzymała Podziękowanie za opiekę merytoryczną, przygotowanie uczniów i zgłoszenie prac w konkursie.

 

Małopolski Konkurs Plastyczny „Stop! Czerwone światło! Kodeks bezpiecznego małolata”

W bieżącym roku szkolnym kilkunastu uczniów naszej szkoły z klas 0-VI brało udział w małopolskim konkursie plastycznym pt. „Stop! Czerwone światło! Kodeks bezpiecznego małolata” organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Spośród 300 prac, wykonanych przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu całego województwa małopolskiego, jury wybrało 31 i przyznało im nagrody oraz wyróżnienia.

Cieszy fakt, że pośród wyróżnionych i nagrodzonych uczestników konkursu znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Oto oni:

Nagrody :
Daniel Gurgul – klasa II

Jakub Pryma – klasa III
Kajetan Stępka – klasa III
Igor Świętoń – klasa III

Wyróżnienie:
Nikola Jaworska – klasa III

Nagrody:
Mikołaj Stępka - klasa VI
Angelika Pryma -  klasa VI

Pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody rzeczowe w postaci książek i przyborów szkolnych sprawiły zwycięzcom konkursu wiele radości i stanowią zachętę i motywację do udziału w następnych konkursach.

 

III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Nasza uczennica, Oliwia Głód zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Jej praca pt.: "Sen faraona" została wykonana bardzo oryginalną techniką, a sam pomysł okazał się bardzo trafny. Praca Oliwki została opublikowana w okolicznościowym kalendarzu na rok 2014 (miesiąc listopad). Nagrodą w tym konkursie, oprócz materiałów plastycznych, jest dwudniowy pobyt w luksusowym hotelu w Zawierciu dla Oliwii i jej rodziny.

Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku 4 – 13 lat (z podziałem na trzy kategorie wiekowe). Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej, obrazującej ich ulubioną opowieść biblijną.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Europejskim Dniu Języków

Dnia 27 września 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Europejskim Dniu Języków. Test konkursowy pisali wszyscy uczniowie kl. IV-VI. Natomiast w klasach II-III odbył się konkurs plastyczny.

W klasach starszych nagrodę otrzymali:
I miejsce - Kinga Pustułka kl. V
II miejsce - Szymon Bugajski kl. V
III miejsce - Wojciech Wielocha kl. VI
IV miejsce - Angelika Pryma kl. VI
V miejsce - Łukasz Sułkowski kl. VI

W klasach młodszych wyróżnienia otrzymali:
Dawid Gurgul kl. II
Daniel Gurgul kl. II
Patrycja Gurgul kl. III

 

Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 25 września 2013 roku cztery uczennice kl. 0-III :

Julia Saska - oddział przedszkolny
Kinga Iwan - kl. I
Sylwia Sułkowska - kl. II
Nikola Jaworska - kl. III

wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Julian Tuwim poeta dziecięcych wierszy”. Konkurs zorganizował GOK – Biblioteka Publiczna w Łukowicy.

W konkursie wyróżniono Julię Saska za wiersz pt. „Murzynek Bambo” oraz Nikolę Jaworską za wiersz pt. ”Zosia Samosia”. Wszystkie uczennice zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a uczennice, które uzyskały wyróżnienie w konkursie oprócz dyplomów otrzymały nagrody książkowe. Udział w konkursie sprawił ogromną radość uczestniczkom konkursu, ich rówieśnikom , rodzicom i przyczynił się do promowania szkoły w środowisku lokalnym.

 

Rok szkolny 2012/2013

Wielkie zwycięstwo klasy III...
I miejsce w etapie wiosennym i Nagroda Grand Prix w Konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem"

W poniedziałek, 24. 06. 2013 roku, zakończyła się trzecia edycja konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”, prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w ramach programu „Aktywnie po zdrowie”. Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klasy III, którzy pod kierunkiem pani Lucynki Borzęckiej, realizowali poszczególne zadania w ramach tego konkursu. Okazało się bowiem, że zespół Multiwitaminki zdobył I miejsce w etapie wiosennym i GRAND PRIX za wszystkie 3 etapy!!! Z pewnością na uznanie zasługuje wytrwałość uczniów. Dzieci bowiem bardzo dzielnie wykonywały wszystkie konkursowe zadania, przy wsparciu rodziców i wychowawczyni klasy. Tego dnia okrzykom radości nie było końca, gdyż cała społeczność szkolna mocno kibicowała drużynie naszych Trzecioklasistów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a równocześnie składamy gorące podziękowania Rodzicom. Dziękujemy przede wszystkim za wsparcie, ciekawe pomysły i wyrozumiałość.



Program Edukacji Antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę"

Nasza szkoła chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Tak było również w przypadku przedsięwzięcia organizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Program skoncentrowany był na edukacji antytytoniowej i kierowano go do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Motywem przewodnim całej akcji uczyniono hasło "Nie pal przy mnie, proszę". Uczniowie klasy I zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Natomiast Szkoła otrzymała Certyfikat, potwierdzający realizację działań w ramach IV już edycji tego programu.

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI "Corrida Ortograficzna, czyli walka z BYKAMI"

21 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny "Corrida Ortograficzna, czyli walka z BYKAMI". Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas IV-VI i podzielony był na 2 etapy. Najpierw uczniowie przeszli eliminacje klasowe, na podstawie których wyłonieni zostali uczestnicy etapu szkolnego. Celem konkursu było rozbudzenie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, utrwalenie nawyku stosowania zasad ortograficznych,a także popularyzacja zasad prawidłowej pisowni i praktycznego ich wykorzystania. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda oraz wypełnienie testu, zawierającego trudności ortograficzne.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce: Monika Tokarczyk z klasy VI
II miejsce: Dominik Kaczor z klasy VI
III miejsce ex aequo: Oliwia Głód z klasy V oraz Kamil Syktus z klasy VI.


Sponsorem nagród książkowych i upominków była Rada Rodziców.

 

Konkurs plastyczny dla młodzieży szkolnej - "Nie musisz się wspomagać, aby być szczęśliwym"

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Monar. Celem tego przedsięwzięcia było m.in. upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat uzależnień oraz związanych z nimi zagrożeń, promocja bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, a także pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów i stworzenie im możliwości zaprezentowania własnej twórczości. Miło jest nam ogłosić, że Angelika Pryma z klasy V zdobyła wyróżnienie w tym konkursie.

 


Gminny Konkurs Języka Angielskiego

20 maja 2013 roku, angliści pracujący w naszej gminie zorganizowali kolejną edycję Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tegoroczna edycja odbyła się w Szkole Podstawowej w Młyńczyskach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV i V. Sebastian Klag z klasy V zajął, w kategorii klasa V, I miejsce. Natomiast Wiktoria Garncarczyk z klasy IV znalazła sie na podium, zajmując III miejsce. IV lokatę zdobyła Weronika Górowska z klasy IV. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Pełna lista zwycięzców:

Klasa IV
I miejsce - Michał Talarczyk (SP Młyńczyska)
II miejsce - Joanna Łomnicka (SP Jadamwola)
III miejsce - Wiktoria Garncarczyk (SP Świdnik)
IV miejsce - Weronika Górowska (SP Świdnik)
V miejsce - Martyna Opoka (SP Młyńczyska)

Klasa V
I miejsce - Sebastian Klag (SP Świdnik)
II miejsce - Gabriela Ryś (SP Stronie)
III miejsce - Angelika Trzeciak (SP Przyszowa II)
IV miejsce - Kinga Majka (SP Łukowica)
V miejsce - Agnieszka Wierzycka (SP Młyńczyska)

Klasa VI
I miejsce - Katarzyna Migacz (SP Stronie)
II miejsce - Przemysław Staroń (SP Przyszowa I)
III miejsce - Patrycja Rumian (SP Jadamwola)
IV miejsce - Magdalena Pogroszewska (SP Przyszowa I)
V miejsce - Marcelina Morzywołek (SP Łukowica)

 

Drapieżne oblicza Ziemi - konkurs plastyczny

Dwie uczennice klasy V: Oliwia Głód oraz Angelika Pryma wykonały doskonałe i bardzo oryginalne prace na polsko -litewski konkurs plastyczny "Drapieżne oblicza Ziemi". Obie prace zakwalifikowały się do półfinału. Ogromnym sukcesem jest przyznanie Oliwii II miejsca oraz wyróżnienia, które zdobyła Angelika.

 

XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego "Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy"

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Literacko - Plastycznym, organizowanym przez Zespół Szkół w Zębie. Motywem przewodnim tegorocznej, już XII, edycji konkursu było hasło "Jan Paweł II Patron Najgodniejszy". Jesteśmy bardzo dumni z dokonań naszych uczniów, tym bardziej, że Oliwia Głód z klasy V, nagrodzona została zarówno w kategorii literackiej, za opowiadanie "Pochwała starości" (III miejsce) oraz plastycznej (wyróżnienie). Gratulujemy Oliwii i życzymy kolejnych sukcesów.

 

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

20 marca 2013 roku odbył się, w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Wojewódzki Przegląd Działań Artystycznych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były przygody bohaterów książki Marii Konopnickiej pt.: "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Uczniowie naszej szkoły, w ramach przeglądu, wzięli udział zarówno w teatralnej interpretacji tekstu, jak i w konkursie plastycznym. W części poświęconej recytacji, zadaniem uczestników było jak najlepsze zaprezentowanie wybranego fragmentu lektury. Dodatkowo Jury oceniało dobór elementów scenicznych, kostium, gest i oczywiście pamięciowe opanowanie tekstu. W tej kategorii reprezentowali nas uczniowie klasy V: Oliwia Głód (Koszałek Opałek), Mikołaj Stępka (Podziomek) oraz Karolina Zygadło (sierotka Marysia). Występy wszystkich uczestników były godne podziwu. Uczniowie rewelacyjnie wcielili się w swoje role i w profesjonalny sposób zaprezentowali się przez komisją konkursową. Konkurencja była spora, ale dla wszystkich oczywiste było, że musimy zdobyć nagrodę główną. I tak oto trafiła ona w ręce Mikołaja Stępki, który zachwycił Jury nie tylko wspaniałą, wprost teatralną, interpretacją, ale przede wszystkim swoim śpiewem. Dziewczyny zaś otrzymały nagrody pocieszenia i dyplomy za udział w konkursie.

W części plastycznej nagrodzona została Nikola Jaworska, uczennica klasy II. W tej kategorii młodzi plastycy mieli za zadanie zaprojektować okładkę do książki "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Nikola kolejny raz udowodniła, że posiada niezwykłe zdolności plastyczne.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, poprzedzone spektaklem teatralnym, odbyło się w nowosądeckim ratuszu. Już nie możemy doczekać się kolejnego przeglądu...

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom

Etap gminny

7 marca 2013 roku w Łukowicy odbył się gminny etap "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy V: Oliwia Głód, Konrad Jodłowski, Sebastian Klag, Angelika Pryma, Karolina Zygadło. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wiedzą w zakresie pożarnictwa. Najlepszy wynik osiągnęła Angelika Pryma, która zajęła w konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny konkurs znajomości „Literatury dziecięcej” Juliana Tuwima

19 lutego 2013r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku odbył się szkolny konkurs znajomości „Literatury dziecięcej” Juliana Tuwima w klasach I-III. W konkursie brało udział 16 uczniów z klas I-III. Są to zwycięzcy z klasowego etapu tego konkursu. Konkurs był w formie pisemnej. Uczniowie mieli za zadanie udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości utworów Juliana Tuwima. Zestaw pytań zawierał 10 pytań. Były to pytania otwarte i zamknięte.

I miejsce
Olga Janik klasa I

II miejsce
Bartłomiej Dudka kl. I
Roksana Tobiasz kl. II
Paweł Nowogórski kl. III

III miejsce
Alicja Pawlik kl. I
Kamila Cięciel kl. II
Sękowski Antoni kl. II
Kinga Faron kl. III
Piotr Wielocha kl. III

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością utworów Juliana Tuwima. Udział w konkursie dostarczał im wiele radości, emocji, przeżyć. Znajomość utworów wzbogaciła ich zainteresowanie literaturą dla dzieci, wyobraźnię i zasób słownictwa. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi pochodzącymi od sponsora. Konkurs ten na długo pozostanie w pamięci dzieci. Z pewnością ten konkurs będzie inspiracją dla dzieci do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych w szkole i poza szkołą.

 

Śniadaniowa klasa

W roku szkolnym 2012/2013 klasa II wraz z wychowawcą panią Anią Biskup wzięła udział w konkursie Śniadaniowa klasa. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów i nauczyciela zdrowego i pożywnego drugiego śniadania w klasie, a także odpowiednie udokumentowanie swojej pracy. Udział w tym przedsięwzięciu był wspaniałą zabawą dla dzieci, ale też pozwolił zaangażować się rodzicom. Dzięki wzajemnej współpracy udało się wykonać wspaniałą pracę konkursową. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe pudełeczka na drugie śniadanie. Obejrzyj zdjęcia z poszczególnych etapów konkursu.

 

Etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

7 grudnia 2012 roku odbył się w Nowym Sączu etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V (Oliwia Głód i Mikołaj Stępka), którzy w etapie szkolnym uzyskali najwyższą liczbę punktów. Ogromnym sukcesem okazał się świetny wynik naszych uczniów. Niewiele zabrakło im bowiem, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.

 

Wojewódzki Przegląd Plastyczny „ANIOŁ”

Wyróżnienia:
Oliwia Głód klasa 5
|Weronika Sułkowska klasa 6

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „Pod skrzydłami anioła”

Od kilku lat uczniowie i nauczyciele oczekują kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno – literackiego „Pod skrzydłami anioła” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Z dumą stwierdzamy, że i tym razem aż 7 naszych utalentowanych wychowanków zostało nagrodzonych, bądź wyróżnionych. Oto oni:

Konkurs literacki – kategoria 0 – III

Nagrody:
III miejsce Sylwia Sułkowska kasa I

Wyróżnienia:
Tomasz Faron klasa I
Alicja Pawlik klasa I
Kamil Janik klasa I
Kamila Pawlik klasa III
Kamila Cięciel klasa II

Konkurs plastyczny – kategoria 0 – III

Wyróżnienie:
Sylwia Sułkowska klasa I
Kamil Janik klasa I

Konkurs plastyczny – kategoria IV - VI

Nagroda specjalna:
Oliwia Głód klasa V

 

Klasa I nagrodzona w konkursie "Eko-wyklejanka"

Uczniowie klasy I we wrześniu wzięli udział w konkursie plastycznym "Eko-wyklejanka", organizowanym przez czasopismo dla dzieci "Abecadło". Wysoki poziom prac, a także kreatywność i pomysłowość małych artystów zostały docenione przez jury konkursowe. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pięknymi książkami, a w listopadowym numerze pisma opublikowano listę laureatów.

 

Rok szkolny 2011/2012

 

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

5 czerwca 2012 roku angliści, pracujący w szkołach naszej gminy, zorganizowali Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Jego celem, jak co roku, było sprawdzenie umiejętności i talentów językowych uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie do nauki języków obcych. Sukcesem naszej szkoły jest zajęcia pierwszego miejsca przez ucznia klasy IV - Sebastiana Klag.

Lista zwycięzców:

Klasy IV:
1. Klag Sebastian - SP Świdnik
2. Majka Kinga - SP Łukowica
3. Wierzycka Agnieszka - SP Młyńczyska
4. Mróz Karolina - SP Jadamwola
5. Jachymiak Sebastian - SP Przyszowa I

Klasy V:
1. Migacz Katarzyna - SP Stronie
2. Sułkowski Szymon - SP Łukowica
3. Pogroszewska Magdalena - SP Przyszowa I
4. Rumian Patrycja - SP Jadamwola
5. Kaczor Dominik - SP Świdnik

Klasy VI:
1. Nalepa Jadwiga - SP Łukowica
2. Kunicki Łukasz - SP Stronie
3. Gurgul Krzysztof - SP Stronie
4. Talarczyk Bartłomiej - SP Młyńczyska
5. Król Gabriela - SP Roztoka

 

Wojewódzki konkurs plastyczny „Z Janem Pawłem II na pielgrzymim szlaku”

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie zorganizowało konkurs literacko - plastyczny pt. "Jan Paweł II patron najgodniejszy"

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Z Janem Pawłem II na pielgrzymim szlaku". Uzyskały bardzo wysokie wyniki. Ich prace zostały nagrodzone. Dziewczyny otrzymały dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Angelika Pryma II miejsce
Oliwia Głód nagroda

 

Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń”

Szkoła uzyskała tytuł „Bezpieczna Szkoła” - certyfikat

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony bohater z książki English Adventures”

W lutym i w marcu 2012 roku przeprowadzony został Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater z książki English Adventures”. Organizatorem konkursu była Pani Katarzyna Zasadni. Jego celem było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni dziecięcej, a także rozbudzanie zainteresowań związanych z bohaterami podręcznika do języka angielskiego.

23 marca 2012 roku Komisja Konkursowa dokonała przeglądu prac i przyznała nagrody. W trakcie oceny Komisja zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac oraz walory artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:

W klasie pierwszej: Mateusz Franczyk
W klasie drugiej: Karolina Biernat
W klasie trzeciej: Przemysław Batko

Nagrodzone prace są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w naszej szkole. Komisja Konkursowa składa serdeczne podziękowania uczestnikom oraz nauczycielom i rodzicom za pełną zaangażowania pracę z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodych artystów.

 

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH „W krainie Czarnoksiężnika z Oz”

20 marca 2012 roku w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Działań Artystycznych „W krainie Czarnoksiężnika z Oz”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV: Oliwia Głód (Dorotka), Angelika Pryma (Klaun), Mikołaj Stępka (Blaszany Drwal), Wojciech Wielocha (Strach na Wróble) oraz Karolina Zygadło (Lew).
Zadaniem młodych artystów była teatralna interpretacja wybranej przygody bohaterów książki pt.: „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Komisja konkursowa brała pod uwagę dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej, formę prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Nie bez znaczenia był także kostium i dobór rekwizytów. Konkurencja okazała się spora…, a Jury było pod wrażeniem. Wszyscy uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje teatralne umiejętności. Natomiast Oliwia Głód zachwyciła Jury w sposób szczególny, gdyż została w tym konkursie WYRÓŻNIONA. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w nowosądeckim ratuszu.

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Zimowy pejzaż”

Natalia Opoka, uczennica klasy I, wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez wydawnictwo Aksjomat na łamach czasopisma „ Abecadło”. Decyzją komisji konkursowej Natalka za wykonaną pracę otrzymała wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe: książeczki, zakładki do książki oraz pamiątkowy dyplom.
Życzymy Natalce dalszych sukcesów w konkursach.

 

IV edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„ 20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas „malują”

Prace plastyczne Angeliki Prymy i Oliwi Głód, uczennic z klasy IV, uzyskały wysoką ocenę gminnej komisji konkursowej i zostały zakwalifikowane do następnego etapu konkursu na szczeblu powiatu.
Życzymy artystkom pomyślnych wyników w obradach jury na wyższych etapach konkursu!

 

„Lokomotywa - konkurs plastyczny dla dzieci”

Organizator KONKURSU - Prezes Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie

W dniu 27 lutego br. w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie miały miejsce obrady Jury konkursu „Lokomotywa – konkurs plastyczny dla dzieci” zorganizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. W tym konkursie praca plastyczna uczennicy klasy IV Angeliki Pryma zdobyła wyróżnienie. W nagrodę otrzymała dyplom i deskorolkę. Cieszymy się, że Jej praca z blisko 3000 prac zgłoszonych z całej Polski zdobyła wysoką ocenę obradującego Jury.

Gratulujemy Angelice i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach z ołówkiem, pędzlem, kredkami …

 

Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień Św. Kingi’’

w kategorii szkoły podstawowej klas 4-6 do finału
zakwalifikował się:

Mikołaj Stępka - kl.4

Finał konkursu zorganizowany będzie w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni. Uczestnicy finału mogą również liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, min. zwiedzanie Kopalni Soli, nocleg 240 metrów pod ziemią oraz warsztaty prowadzone przez znanych aktorów.

 

IX Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „…Anioł…”

Angelika Pryma uczennica klasy IV zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Jej dzieło artystyczne „Anioł” uzyskało wysoką ocenę obradującego jury. 14.12.2011r. w Dziecięcej Galerii im. S. Szafrana otrzymała pamiątkowy dyplom oraz medal.  Młodej artystce gratulujemy talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „Pod skrzydłami anioła”

Od kilku lat uczniowie i nauczyciele oczekują kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno – literackiego „Pod skrzydłami anioła” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Z dumą stwierdzamy, że i tym razem aż 12 naszych utalentowanych wychowanków zostało nagrodzonych, bądź wyróżnionych. Oto oni:

Konkurs literacki – kategoria 0 – III

Nagrody:
I miejsce Kamila Pawlik klasa II
II miejsce Kinga Pustułka klasa III
III miejsce Dominika Plata klasa II

Wyróżnienia:
Przemysław Bugański klasa I
Kamila Cięciel klasa I
Karolina Klag klasa I
Patrycja Gurgul klasa I
Piotr Wielocha klasa II
Filip Gądek klasa III

Konkurs plastyczny – kategoria 0 – III

Wyróżnienie:
Piotr Wielocha klasa II

Konkurs literacki – kategoria IV – VI

Nagrody:
II miejsce Dominika Bugajska klasa VI
III miejsce Kamil Syktus klasa V

Konkurs plastyczny – kategoria IV - VI

Wyróżnienie:
Oliwia Głód klasa IV

Konkurs plastyczny "ANIOŁ" – kategoria IV - VI

Wyróżnienie:
Angelika Pryma klasa IV

 

„JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” - konkurs plastyczny Muzeum w Bielsku Podlaskim

Angelika Pryma uczennica klasy IV została zaproszona na finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”. Jej praca plastyczna o Janie Pawle II została wyróżniona. 17.10.2011r. w Ratuszu w Bielsku Podlaskim nastąpiło rozdanie nagród połączone z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac. Nasza uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe: książkę i materiały plastyczne.
Cieszymy się z dużego osiągnięcia Angeliki i życzymy jej dalszych sukcesów w konkursach.

 

Rok szkolny 2010/2011

 

VIII Wojewódzki Przegląd Plastyczny pt. "...ANIOŁ..."

Po raz ósmy młodzi artyści mieli okazję wziąć udział w Wojewódzkim Przeglądzie Plastycznym pt. "...ANIOŁ..." organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Celem przeglądu było rozbudzanie talentów artystycznych tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie i tym razem zgromadzili mnóstwo prac plastycznych i form przestrzennych nawiązujących do zbliżających się świąt. Na wystawę prac zorganizowaną w Dziecięcej Galerii im. Stanisława Szafrana zakwalifikowała się wyróżniona praca Wojciecha Wielochy ucznia klasy III.

Gratulujemy naszemu „młodemu artyście” i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „Pod skrzydłami anioła”

Nasz placówka może pochwalić się bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Dzięki nim staramy się zagospodarować uczniom wolny czas, jak również rozwijać ich wszechstronne zdolności i zainteresowania. O tym, że nasza praca z dziećmi przynosi pożądane efekty przekonaliśmy się już wielokrotnie. Uczniowie chętnie przystępują do różnego rodzaju konkursów i osiągają sukcesy.

Bardzo chętnie przystąpili też do Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Pod skrzydłami anioła” organizowanego przez Pałac młodzieży w Nowym Sączu. Z dumą stwierdzamy, że i tym razem aż 10 naszych wychowanków zostało nagrodzonych, bądź wyróżnionych. Oto oni:

Konkurs literacki – kategoria 0 – III
I miejsce Krystyna Kuzar klasa II
II miejsce Konrad Lizoń klasa III
III miejsce Patryk Hebda klasa III
Wyróżnienie Łukasz Sułkowski klasa III

Konkurs plastyczny – kategoria 0 – III
Wyróżnienie Wojciech Wielocha klasa III
Oliwia Głód klasa III

Konkurs literacki – kategoria IV - VI
Wyróżnienie Dominika Bugajska klasa V
Magdalena Jabłońska klasa V

Konkurs plastyczny – kategoria IV - VI
Wyróżnienie Dawid Sawina klasa V

NAGRODA SPECJALNA SPONSORA Kamil Syktus klasa IV

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy gratulacje, a Organizatorom i Sponsorom dziękujemy za umożliwienie naszym wychowankom uczestnictwa w Konkursie i wspaniałe nagrody.

 

Konkurs "Bezpieczeństwo dzieci na wsi"

W ramach projektu „ Bezpieczeństwo dzieci na wsi” realizowanego przez Małopolską Izbę Rolniczą nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy na szczeblu gminnym i powiatowym. Celem nadrzędnym projektu było ograniczenie ilości wypadków wśród dzieci na wsi. W kwietniu nauczyciele naszej szkoły , którym nie jest obojętne bezpieczeństwo dzieci zamieszkujących czy przebywających w środowisku wiejskim, którzy chcieli przyczynić się do bezpieczniejszego, a tym samym radośniejszego dzieciństwa ich podopiecznych wzięli udział w szkoleniu, po czym zaangażowali się w realizację projektu. Przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat bezpieczeństwa na wsi z wykorzystaniem broszur i materiałów pomocniczych zdobytych w czasie szkolenia. Na terenie szkoły przeprowadzili konkurs wiedzy w kl. IV- VI oraz konkurs plastyczny w kl. I – III.

22 października dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w powiatowej konferencji podsumowującej projekt. Laureatem konkursu wiedzy w Gminie Łukowica została Sylwia Tobiasz, uczennica klasy VI, która zajęła III miejsce. Za wysoką lokatę otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom. W konkursie plastycznym została wyróżniona praca Oliwii Głód, uczennica klasy III, która zajęła IV miejsce i także otrzymała pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy Sylwii i Oliwii i życzymy im dalszych osiągnięć w konkursach.

 

Rok szkolny 2009/2010


Gminny Konkurs Fotograficzny

Po raz kolejny bo już ósmy Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowicy ogłosiła konkurs fotograficzny pt. "Uczyńmy wszystko, aby nasze świątki i kapliczki przydrożne ocalały".

Nasi najmłodsi uczniowie wykazali zainteresowanie tym tematem. 12 maja nastąpiło podsumowanie konkursu. A oto jego wyniki:
Nagrody i pamiątkowe dyplomy w kategorii klas I - III otrzymali:
Mikołaj Stępka III miejsce kl. II

wyróżnienie:
Batko Przemysław kl. I

oraz za udział:
Tokarczyk Małgorzata kl. II
Jodłowski Konrad kl.II
Jabłońska Natalia kl. III
Nawalaniec Angelika kl.I
Iwan Weronika kl.I

Organizator konkursu jest wdzięczny uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i owocną współpracę ze szkołą od wielu lat.

Prace konkursowe można oglądać w galerii zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Łukowicy. Uwiecznione na fotografii zdjęcia kapliczek, krzyży i świętków oraz sporządzone opisy ukazują piękno naszego rejonu.

 

XII Ogólnopolski Konkurs Plastycznu dla dzieci i młodzieży

12 maja br. na placu przed Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Limanowej odbył się finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda". Uczennica klasy IV Monika Jodłowska w eliminacjach szczebla powiatowego uzyskała wyróżnienie za swoją pracę. Z rąk Starosty, Wicestarosty Limanowskiego oraz pozostałych organizatorów konkursu odebrała okolicznościowy dyplom oraz nagrodę rzeczową - książkę.
Cieszymy się z dorobku artystycznego Moniki i życzymy Jej następnych sukcesów w konkursach plastycznych.

 

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny organizowany przez wydawnictwo Europa we Wrocławiu

W celu uwrażliwienia na problemy ochrony najbliższego środowiska oraz rozbudzania i pogłębiania zamiłowania i szacunku dla przyrody, a także kształtowania poczucia jedności ze środowiskiem naturalnym uczniowie klas V - VI przygotowali prace plastyczne, opracowali pomysł na ochronę środowiska w swoim regionie oraz wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej rozwiązując test. W wyniku podsumowania konkursów okazało się, że jedna uczennica naszej szkoły Klaudia Całek otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową za "Najlepszy pomysł na ochronę środowiska". Nagroda zostanie przesłana pocztą do zwycięzcy. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

IV Wojewódzki Wiosenny Konkurs Plastyczny

W naszej szkole uczniowie klas I - III po raz kolejny wzięli udział w IV Wojewódzkim Wiosennym Konkursie Plastycznym. Zainspirowani problematyką określoną w haśle konkursu "Ogród piękna, dobra i radości" zaangażowali się w przygotowanie plastycznych prac, w których wyrazili swoją twórczą wyobraźnię. Dzieła małych artystów wzbudziły zachwyt i podziw nauczycieli. Spośród wielu prac wybrano 59 najciekawszych i dostarczono je do organizatora konkursu, którym jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.
Uroczyste otwarcie wystawy konkursowej odbędzie się 24 marca 2010r. w Pałacu Młodzieży. Liczymy, że prace naszych wychowanków znajdą się na wystawie.
Wyróżnienie w konkursie uzyskali:

1. Wojciech Wielocha
2. Natalia Jabłońska
3. Weronika Sułkowska
4. Monika Plata
5. Mariusz Gurgul

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe medale z napisem "Ogród piękna, dobra i radości". SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Klasowy Konkurs "Mistrz słówek z języka angielskiego"

Dnia 24.02. 2010r. odbyła się szkolny konkurs "Mistrz słówek z języka angielskiego". W konkursie wzięli udział wszyscy uczestnicy koła angielskiego. 17 trzecioklasistów rozwiązywały różnorodne zadania, w których musieli wykazać się znajomością gramatyki i bogatego słownictwa.
Laureatem konkursu został Mateusz Kaczor, drugie miejsce zajął Dominik Kaczor, a trzecią pozycję zajęła Ania Opoka.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostałych uczestników obdarzono kolorowymi ołówkami.
Konkurs okazał się wspaniałą zabawą wyłonienia talentów językowych, a także rozwijania zainteresowań lingwinistycznych.

 

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus” 2010

Dnia 11.02.2010r. uczniowie klasy II i III przystąpili do I szkolnego etapu konkursu „ Kaktus”. Najzdolniejsi i chętni uczniowie zmagali się z zadaniami, w których wykazali się znajomością zasad ortograficznych oraz zasad interpunkcji obowiązujących w naszej pisowni.
Do szkolnych eliminacji przystąpiło 21 uczniów. Test eliminacyjny składał się z dwóch części: dyktando i test ortograficzny ( krzyżówka, zabawa w chowanego, żarty kaktusa).
Oceny prac konkursowych dokonała szkolna komisja w składzie: Helena Borucka, Anna Biskup, Lucyna Borzęcka. Liczba punktów możliwych do uzyskania w teście wynosiła 59. A oto wyniki:

1. Tokarczyk Monika 57,00pkt
2. Kaczor Mateusz 56,75pkt
3. Plata Monika 56.50pkt
4. Kaczor Dominik 55,50pkt
5. Sułkowska Weronika 54,25pkt
6. Tobiasz Dominika 54,50pkt
7. Bubula Mariusz 54.25pkt
8. Opoka Anna 53,00pkt
9. Syktus Kamil 51,75pkt
10. Stępka Mikołaj 50,50pkt
11. Kasprzyk Agnieszka 50,25pkt
12. Głód Oliwia 49,00pkt
13. Syktus Angelika 47,25pkt
14. Wielocha Wojciech 46,75pkt
15. Hebda Patryk 45,75pkt
16. Gurgul Mariusz 44,75pkt
17. Iwan Karolina 44,00pkt
18. Gądek Klaudia 43,75pkt
19. Pryma Angelika 41,75pkt
20. Zygadło Karolina 39,00pkt
21. Sułkowski Łukasz 38,50pkt

Zgodnie z wymaganiami regulaminu organizatora konkursu „ Kaktus” 7 uczniów ma szanse zakwalifikować się do II międzyszkolnego etapu konkursu, ponieważ uzyskali z testu wynik powyżej 90 % punktów możliwych do uzyskania. Należą do nich:


1. Tokarczyk Monika 96,6%
2. Kaczor Mateusz 96,2%
3. Plata Monika 95,8%
4. Kaczor Dominik 94,1%
5. Tobiasz Angelika 92,4%
6. Sułkowska Weronika 91,9%
7. Bubula Mariusz 91,9%

Jednak o dalszych losach uczestników konkursu zadecyduje komisja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus” 2010, a jej werdykt zostanie umieszczony na stronie internetowej organizatora konkursu w dniu 24.02.2010r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu osiągnięcia wysokich wyników. Uczniom, którzy podejmą potyczki z ortografią na wyższych etapach konkursu życzymy dalszych sukcesów.

 

Wojewódzkiego Konkursu z cyklu "Pod skrzydłami anioła"

W naszej szkole w szczególny sposób kultywowane są polskie tradycje, zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem. Ogłoszenie przez Pałac Młodzieżowy w Nowym Sączu Wojewódzkiego Konkursu z cyklu "Pod skrzydłami anioła" adresowanego do dzieci i młodzieży sprawiło naszym wychowankom wiele radości. Do konkursu przystąpili prawie wszyscy uczniowie. Bliska sercu dziecka tematyka zachęcała ich do działania. Jedni wypowiadali się w formie plastycznej wykonując ciekawe kartki bożonarodzeniowe inni pisali wiersze.
Wysiłek naszych wychowanków w obu kategoriach został doceniony i nagrodzony.

Wyróżnienia za kartkę bożonarodzeniową otrzymały:
Oliwia Głód - wyróżnienie złoty medal
Krystyna Kuzar - II nagroda statuetka

Nagrody za wiersze:
Krystyna Kuzar - złoty medal
Weronika Górowska - złoty medal
Natalia Jabłońska - III nagroda statuetka

 

Rok szkolny 2008/2009

 

Natalia Sułkowska i Angelika Syktus otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym "Ilustracja do pastorałek Tytusa Czyżewskiego"

Przemysław Zając uczeń klasy 6 zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego zdobywając 29 punktów (90%).

Dorota Zygmunt uczennica klasy 6 zdobyła 2 miejsce na zawodach w pływaniu na basenie w Rytrze.

 

Rok szkolny 2007/2008

Grzegorz Kuzar uczeń klasy VI jest laureatem II etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej." Został zwolniony ze sprawdzianu zewnętrznego po klasie VI otrzymując 40 punktów.