„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować.

Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce.”

Uczniowie klasy pierwszej w dniu 8 października 2024 roku, w obecności pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów, zgodnym chórem złożyli taką przysięgę. Zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Świdniku, ale zanim to nastąpiło musieli udowodnić, że na takie miano zasługują. Koledzy z klasy drugiej zrobili im egzamin, w którym pierwszoklasiści musieli się wykazać wiedzą oraz różnymi umiejętnościami. Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, odpowiadali na pytania. Z wszystkimi wyzwaniami poradzili sobie znakomicie i dzięki temu mogli zasilić szeregi uczniów naszej szkoły.  Każde dziecko otrzymało też z tej okazji dyplom mianowania na ucznia oraz mnóstwo prezentów od swoich kolegów i koleżanek z klasy II oraz III. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od swoich rodziców. Gratulujemy!