Z życia Przedszkolaków

Rok szkolny 2023/2024

Z wizytą w bibliotece oraz na poczcie

            26 kwietnia 20204 roku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukowicy. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.
W dalszym planie nasza wizyta przeniosła się do Urzędu Pocztowego.

GALERIA

TYDZIEŃ ZDROWIA W ZERÓWCE

               Od 15 kwietnia 2024 roku rozpoczął się w szkole Tydzień Zdrowia. Organizowany jest on w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Jego celem jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i zdrowotnych, umiejętności dokonywania wyboru zachowań chroniących zdrowie własne i innych ludzi, motywowanie do zdrowego stylu życia przez zapoznanie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Zakłada dobre przygotowanie do podejmowania działań mających na celu zdrowy styl życia w aspekcie fizycznym i psychicznym oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Tydzień Zdrowia obfitował w liczne atrakcje, których głównym celem było nakierowanie dzieci na tory Zdrowego Stylu Życia.

               Dzieci z  klasy 0 każdego dnia przychodziły do szkoły w innym kolorze stroju, zgodnie z przypisanym hasłem dnia:

- poniedziałek – kolor zielony ,,Sałata, szczypiorek, cebulka i już zdrowsza Twoja bułka”

- wtorek – kolor niebieski ,,Wodę pij, zdrowo żyj”

- środa – kolor czerwony ,,Każdy Ci powie, że ruch to zdrowie”

- czwartek – kolor żółty ,,Owocowo – znaczy zdrowo”

- piątek  - kolor brązowy / pomarańczowy ,,Wiesz co jesz – wybierz treściwie, ale właściwie”

Przedszkolaki w tych dniach jadły tylko zdrową żywność, piły czystą wodę, zrobiły sok z pomarańczy oraz dużo ćwiczyli by w zdrowym ciele na długo zagościł zdrowy duch.

GALERIA

 

Dzień Diznozaura

         Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 26 lutego 2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu ,,Dzień Dinozaura”. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody  można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

GALERIA

 

Powiatowy konkurs ,, Dary lasu ”

                          W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego dla Przedszkoli ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne" dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym  pt. "DARY LASU ". Patronat nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga. W dniu 15 grudnia 2023 r.  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem wystawy prac wszystkich uczestników. Z ogromną radością możemy ogłosić  iż oddział przedszkolny z naszej szkoły zdobył PIERWSZE MIEJSCE !

GALERIA

 

Wizyta Świętego Mikołaja   

                      Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę tradycyjnie 6 grudnia 2023 roku. Za oknem tego dnia panowała typowo zimowa aura. Na ten dzień czekali wszyscy. Jednak najwięcej emocji i radości niecodzienny gość wzbudził u dzieci z oddziału przedszkolnego. Zachwycone wizytą gościa śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.  Do następnego roku Drogi święty Mikołaju !!!    

GALERIA

 

Zabawa andrzejkowa

                          28 listopada 2023 roku w całej szkole rozbrzmiewała wesoła muzyka i głośne śmiechy. A to wszystko za sprawą zabawy andrzejkowej Dzieci z klasy 0 brały udział w licznych konkursach ruchowych, które przysporzyły wiele śmiechu i zadowolenia. Wszyscy uczestnicy ambitnie i z zapałem angażowali się w konkurencje, pomimo zmęczenia. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych. To był dzień pełen wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

GALERIA

Dzień Pluszowego Misia

         Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały oddział przedszkolny w naszej szkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 24 listopada 2023r. przedszkolaki z grupy ,,Żabek”, uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy miś”, Jadą, jadą misie”. Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz praca plastyczna. Na koniec zabawy dzieci złożyły przysięgę, że zawsze będą szanowały swoje misie. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

GALERIA

 

Podstawy programowania dla dzieci

       Umiejętność programowania w kontekście przyszłości dzieci jest tak ważna, że coraz częściej zaczyna być traktowana na równi z nauką czytania, pisania czy języków obcych. Na szczęście są to kompetencje, które przydadzą się dziecku niezależnie od ścieżki nauki i kariery zawodowej. I dlatego śmiało, bez obawy o wywieranie presji, można rozwijać je w dziecku od najmłodszych lat. Są to umiejętności:

 • myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego,
 • myślenia twórczego i kreatywnego,
 • analizowania problemów i szukania rozwiązania,
 • projektowania i testowania rozwiązań problemu,
 • przyjmowania porażek i uczenia się na błędach,
 • rozumienia, jak działa technologia.

W jaki sposób uczyć ich dziecko? Podczas zabaw i gier oraz rutynowych czynności dnia codziennego.

GALERIA


WYJAZD DO KINA KL. 0


                 8 listopada 2023 r. dzieci z  klasy 0 wraz z wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do kina ,,Klaps” w Limanowej na film pt. „Psi patrol: Wielki Film”. W obsadzie filmu Bohaterskie pieski wraz z chłopcem ratują świat. Pieski i Ryder zostają wezwane do Adventure City, aby powstrzymać burmistrza Humdingera przed przekształceniem tętniącej życiem metropolii w chaos. Po skończonym seansie pełne pozytywnych emocji dzieci wróciły do szkoły po drodze przypominając sobie piękne sceny, które chwilę wcześniej widziały na dużym ekranie kinowym.

    GALERIA

 

Pasowanie na przedszkolaka

                         26 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz coś słodkiego.

GALERIA

Sałatka owocowa

                  Omawiając w przedszkolu tematykę "Jesień w sadzie i ogrodzie", dzieci poznały drzewa owocowe, owoce krajowe oraz obecne w naszym jadłospisie owoce egzotyczne. Podczas realizacji tematów przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych: robiły sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dokładnie umyły ręce, wcieliły się w rolę kucharzy. Przedszkolaki pokazały, że potrafią posługiwać się nożem podczas krojenia owoców. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy.

GALERIA

 

"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z policjantem

               14 września 2023 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z policjantami z Posterunku Policji w Łukowicy. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni. Podkreślali także, jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku.

GALERIA

 

Dzień Kropki
                                                 

              15 września 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości  i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Graliśmy w gimnastyczną grę na kropkach pt.,, Wygibajtus”. Dzieci malowały słonia z kropek swoimi małymi paluszkami. Od tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.

GALERIA


Dzień Przedszkolaka 

            20 września 2023 r. to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem ten dzień to Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nauki piosenki ,, Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki wraz z przyniesionymi przez nich ulubionymi poduszkami. Następnie odbył się pokaz mody poduszek jak na prawdziwym wybiegu. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Dzieci wykazywały wiele pozytywnej energii. Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale upamiętniające ten jeden dzień w roku.

GALERIA

 

Rok szkolny 2022/2023

Dzień Dziecka- rekreacyjnie i na sportowo

              Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  wycieczki i zabawy oraz dostaje się  kilogramy słodyczy. W naszej Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego wyjazdu dzieci z klasy 0-III do kina w Limanowej na seans filmowy pt.,, Super Mario Bros”. Następną atrakcją obchodu Dnia Dziecka był grill, na którym po powrocie z kina czekały już pyszne kiełbaski i mały poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych dzieci. W dalszej części szkolnej imprezy dzieci miały możliwość pobawić się na naszym szkolnym placu zabaw, pograć w piłki na boisku oraz pobawić się w różne ciekawe zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie imprezy wszystkim milusińskim wręczono słodkie upominki.

Dzień Mamy i Taty


            23 maja 2023 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. To właśnie Mama i Tata zasługują na największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. Z tej okazji dzieci z klasy 0 przygotowały piękny program artystyczny bogaty w piosenkę i wiersze dla swoich rodziców. Nasi goście obejrzeli także spektakl pt.: "Calineczka", który był pięknym zwieńczeniem uroczystości. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki, a na ich twarzach zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

 

TYDZIEŃ ZDROWIA

               17 kwietnia 2023 roku rozpoczął się Tydzień Zdrowia. Organizowany jest on w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Jego celem jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i zdrowotnych, umiejętności dokonywania wyboru zachowań chroniących zdrowie własne i innych ludzi, motywowanie do zdrowego stylu życia przez zapoznanie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Zakłada dobre przygotowanie do podejmowania działań mających na celu zdrowy styl życia w aspekcie fizycznym i psychicznym oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Tydzień Zdrowia obfitował w liczne atrakcje, których głównym celem było nakierowanie dzieci na tory Zdrowego Stylu Życia. Dzieci każdego dnia przychodziły do szkoły w innym kolorze stroju, zgodnie z przypisanym hasłem dnia:
- poniedziałek – kolor zielony ,,Sałata, szczypiorek, cebulka i już zdrowsza Twoja bułka”
- wtorek – kolor niebieski ,,Wodę pij, zdrowo żyj”
- środa – kolor czerwony ,,Każdy Ci powie, że ruch to zdrowie
- czwarte – kolor żółty ,,Owocowo – znaczy zdrowo”
- piątek  - kolor brązowy / pomarańczowy ,,Wiesz co jesz – wybierz treściwie,ale właściwie.”

GALERIA

Światowy Dzień Ziemi

               22 kwietnia 2023 roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 25 kwietnia 2023 r. Tego dnia wszystkie dzieci do szkoły przyszły ubrane na zielono. Uczniowie klasy VII wystąpili z ekologicznym programem, urozmaiconym śpiewem piosenek o tematyce związanej  ochroną środowiska. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

GALERIA

,, Poznajemy galerię od kuchni”


                   Galeria Sztuki Współczesnej BWA ,,Sokół” organizuje warsztaty, wykłady, tworząc ofertę edukacyjną dostosowaną dla szerokiego grona odbiorców. Kreowanie potrzeby kontaktu człowieka ze sztuką realizuje się poprzez spotkania na terenie galerii dostosowane do indywidualnych potrzeb gości. W czwartek 02.03.2023 r. dzieci z klas 0-III wybrały się na wycieczkę na warsztaty pt.,, Poznajemy galerię sztuki od kuchni”. W tym dniu dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju dzieła sztuki i zwiedzić różne zakamarki budynku, gdzie mieści się sądecka galeria sztuki. Po skończonym zwiedzaniu dzieci wzięły udział
w warsztatach i mogły same zamienić się w małych artystów i same coś namalować.

GALERIA

Bal karnawałowy

                 24 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z kl.0. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku.

GALERIA

Dzień Babci i Dziadka

          20 stycznia 2023 roku dokładnie o godz. 12. 00 w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty: recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Wszystkie Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech. Po zakończonej części artystycznej wszystkie
dzieci swoim gościom podarowały słodkie podarunki.

GALERIA

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2022

         21 grudnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi…”. Przed szacownym Jury w składzie: Dyrektor Lucyna Borzęcka, Agnieszka Matiaszek – Szponik, Mikołaj Stokłosa i ks. Paweł Lebda wystąpiło 10 solistów i 4 zespoły wokalno-instrumentalne. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do swoich występów chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności wokalne i wokalno – instrumentalne. Jury nie miało łatwego zadania.

Z klasy 0 miejsce III  zajęła – Aneta Sawina.

GALERIA

Spotkanie z pracownikami Banku Spółdzielczego w Łukowicy

            15 grudnia 2022 r. dzieci z kl. 0  uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji bankowej z SKO. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Dyrektora Banku Spółdzielczego w Łukowicy Pana Krzysztofa Kołodziejczyka oraz pracownika banku Pana Bartłomieja Bugańskiego. Spotkanie odbyło się w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w naszej szkole. Dzieci zostały zapoznane z takimi pojęciami jak bank, kredyt, lokata i oszczędzający. Mieli także okazję wziąć aktywny udział w pogadance na temat tego czy warto oszczędzać czy nie. Na zakończenie mogli wykazać się zdobytą wiedzą w konkursie z ciekawymi nagrodami.

 

Konkurs plastyczny ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne – wyniki

              Hura!!! Przedszkolaki z naszej szkoły biorące udział w konkursie pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”, w dniu 14 grudnia 2022 r. na podsumowaniu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zdobyły  II miejsce. Za ich wspaniałą pracę otrzymaliśmy wystrzałową nagrodę.

GALERIA

 

Wyjazd do kina


           W piątek 9 grudnia 2022 r. przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do kina „Klaps” w Limanowej.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt.: "Kierunek Księżyc". Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata. 

Galeria

 

Konkurs plastyczny ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne"


                 Nasze dzieci przystąpiły do konkursu, który ma na celu: podniesienie poziomu wiedzy na temat żywności ekologicznej, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia. Efekt naszej wspólnej pracy to makieta ekologicznego gospodarstwa rolnego.

Galeria

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

                 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2022 roku z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Szkoły Podstawowej w Świdniku. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał prezenty – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

GALERIA

 

Cyrk „Szok” w naszej szkole

             1 grudnia 2022 roku mieliśmy okazję oglądać artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Zobaczyliśmy ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś". Chętne i odważne dzieci nie tylko mogły podziwiać sztuczki cyrkowe, ale także brać w nich czynny udział. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

            W dniu 25.11.2022 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Pluszowy miś", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Galeria

 

Zabawa andrzejkowa

           W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". W dniu 23.11.2022 r. temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości.

GALERIA

 

Dzień życzliwości i pozdrowień

            21 listopada 2022 r. był to dzień wyjątkowy pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. Na korytarzu wyrosło drzewko życzliwości i pozdrowień, na którym każde dziecko mógło przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

GALERIA

Akcja "Śniadanie daje moc!"

         Dnia  9 listopada 2022 r. dzieci z klasy 0 brały udział w Szkolnej Akcji „Śniadanie daje moc”, której celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Program Akcji „Śniadanie daje moc” zawierał quiz dla dzieci na temat zdrowego odżywiania, roli śniadania w życiu oraz promowania zdrowej żywności. Po wspólnym umyciu rąk, dzieci udały się do sali, w których wspólnie z wychowawcą przygotowały i konsumowały zdrowe śniadanie. Kanapeczki były pyyyyszne.

Galeria

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

                    Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Klasa 0 również obchodziła ten dzień 7 listopada 2022 roku. Z tej okazji przedszkolaki mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. Tego dnia dzieci wysłuchały również fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Dobierały rekwizyty z bajek, na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał ziarna od grochu. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Był to dzień pełen wrażeń. Jak wiemy bajki kształtują dziecięce myślenie, wzbudzają zachwyt nad postacią lub jej działaniem mogą również być wzorcem negatywnym ale my czuwamy nad dobrą stroną mocy . Pobudzają wyobraźnię!

GALERIA

 

Szkolny Konkurs Plastyczny "Mały Lolek – dzieciństwo Jana Pawła II"

                W tym roku szkolnym odbyła się już czwarta edycja naszego Szkolnego Konkursu Plastycznego związanego z postacią Wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II. Tym razem prace ukierunkowane były na lata dzieciństwa Karola Wojtyły. Temat konkursu brzmiał: „Mały Lolek – dzieciństwo Jana Pawła II.” Uczestnicy skupili się na wyeksponowaniu momentów z życia Papieża, stworzyli oryginalne kolaże zdjęć oraz portrety przedstawiające Karola Wojtyłę jako małego Lolka. W konkursie plastycznym wzięło udział kilka przedszkolaków. Nagrody książkowe ufundował ksiądz Paweł Lebda.

Wyniki konkursu plastycznego klasy zero:

I miejsca:

Liliana Tomczyk – kl.0

 

Wyróżnienia:

Sebastian Basta – kl. 0

Oliwia Wajda – kl. 0

Oskar Jaworski – kl. 0

 

Pasowanie na przedszkolaka

                7 października 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość. Była ona szczególnie ważna dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek.

Galeria

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

               20 września 2022 r. obchodziliśmy jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla Przedszkolaków. Dzieci mogły brać udział w zabawach tanecznych oraz zespołowych, konkurencjach sportowych oraz grach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu, radości, słodkiego poczęstunku oraz drobnego upominku.

Galeria

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

           15 września 2022 r. grupa z oddziału przedszkolnego obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy też wiele innych rzeczy. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Galeria

 

Rok szkolny 2021/2022

Dzień Ziemi

                        Dzień  Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi  w naszej szkole. Dzieci z klasy zero w tym dniu oglądnęły krótki filmik Pani Edu Kredki jak mądrze dbać  o naszą planetę. Następnie wykonały Eko plakaty z odbiciem swoich małych rączek na znak przyjaźni z Ziemią.

Galeria

 

Tradycyjna palma wielkanocna - warsztaty dla dzieci

                W okresie przed Niedzielą Palmową w trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej w oddziale przedszkolnym 4 kwietnia 2022 roku zorganizowano warsztaty robienia palm wielkanocnych. Poprowadziła je zaprzyjaźniona z naszą szkołą Pani Ewa Tokarczyk. Zajęcia miały charakter praktyczny i adresowane były do dzieci. Dzieci zobaczyły jak robić kwiaty z bibuły i krepiny, które wykorzystano do zdobienia palm. Następnie wspólnie z Panią prowadzącą zrobiły palmę. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały do domu piękne palmy przygotowane wcześniej przez Panią Ewę.

Galeria

 

Pierwszy Dzień Wiosny

                    Jak co roku,  21 marca wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przywitanie wiosny. Z tej okazji w naszej szkole 22 marca zorganizowane zostały ciekawe obchody tego dnia pt.,,Dzień Pasji i Talentów”. W tym dniu każdy przybył do przedszkola ubrany w wiosenne kolory. Dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania klas 0-3, którego tematem była poezja wiosenna. Była recytacja wierszy, śpiew wiosennych piosenek oraz pokaz talentów odważnych uczestników. Z naszej grupy wiersze zaprezentowały Emilka i Tosia, piosenkę zaśpiewała cała grupa. W pokazie talentów swoje umiejętności zaprezentowały Ania – ( grę na skrzypcach) oraz Lilia (śpiew).W dalszej części obejrzeliśmy występ starszych kolegów i koleżanek w krótkim przedstawieniu o Pippi, ich pokaz talentów oraz pokaz mody ekologicznej. Na koniec wszyscy razem udaliśmy się na pochód z wiosennymi transparentami, aby wszyscy wkoło pamiętali, że już wiosna nadeszła.

ZDJĘCIA

 

Bal karnawałowy

                W dniu 17.02.2022 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, policjant...  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wychowankom, co było głównym celem tego spotkania. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Galeria

     

Dzień Babci i Dziadka  

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami!  Już 21 i 22 stycznia 2022 r. będziemy bowiem obchodzić właśnie ich święto. Tego dnia zróbmy więc wszystko, aby pobyć z dziadkami, a jeśli nie ma ich już wśród nas, pomyślmy o nich ciepło, przypomnijmy wszystkie wspólnie spędzone chwile.


Dla kogo ta laurka,

W słońcu, zieleni, chmurkach?

Dla kogo każda wnuczka,

Dla kogo każdy wnuczek,

Maluje dzisiaj kwiaty,

Przynosi upominek?

Dla kogo jest ten wierszyk,

I życzenia od dzieci?

Już wiecie?

Oczywiście! Dla wszystkich Babć i Dziadków

Na świecie.

linki do występu dzieci:

https://files.fm/f/jpxv5heh6

ttps://files.fm/f/xrhpugrda

Miłego odbioru 😊

 

                                                          Spotkanie ze Świętym Mikołajem

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2021 roku z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Szkoły Podstawowej w Świdniku. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka  i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz pełnego prezentów worka Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.

Galeria

 

                                                              Dnia Pluszowego Misia

                      25.11.2021 r. przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Galeria

                                                            Śniadanie daje moc!

                     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W październiku mieliśmy kilka zajęć,  podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. 9 listopada 2021 r., w dniu szkolnej akcji „Śniadanie Daje Moc”, przygotowaliśmy  wspólnie zdrowe śniadanie. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki. Wykorzystaliśmy do nich także  przyniesione z domu  warzywa. Na deser  jedliśmy owoce oraz piliśmy sok. Wspólne śniadanie było  dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

                                                               Dzień Jeża

                10 listopada to Międzynarodowy ,,Dzień Jeża”, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. W tym dniu wszyscy ubrali się w kolory jeża. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy utworach o jeżach, zbudowały domek dla jeża oraz bawiły się z chustą animacyjną. Wykonały także wspólną pracę plastyczną pt. „Jeż”.

       

                                                            Dzień Postaci z Bajek


                 5 listopada obchodzony jest ,,Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek
- Walta Disney’a. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych
 i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”
               Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie w klasie O. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „ W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie
 z zadaniami.

 

                                                                          Wszystkich Świętych - pamiętamy
 
                              Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Dlatego też w tym roku dzieci z klasy 0 wraz z księdzem Pawłem udały się z wizytą na pobliski grób nieznanego żołnierza, by tam zapalić znicze. Poprzez odwiedziny w tak szczególnym miejscu, uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się na cmentarzach.

 

                                                                          Święto pieczonego ziemniaka

                              Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. W słoneczny poranek  11 października 2021 r. odbyło się wyjście grupowe klas 0-3 do agroturystyki w Owieczce na obchody święta pieczonego ziemniaka. Mogliśmy tam przejść dróżką edukacyjną i podziwiać rosnące na niej drzewa. Oglądaliśmy i karmiliśmy zwierzęta w gospodarstwie. Spożyliśmy pieczone kiełbaski oraz kosztowaliśmy pieczonych ziemniaków. Odbyły się warsztaty techniczne i tworzenie ,,Ziemniaków cudaków". Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.

                                                                                                                                                       

                                                                      Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

                   5 października 2021 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia próbnej ewakuacji. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziału przedszkolnego, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Wszyscy uczestnicy ćwiczeń szybko opuścili budynek szkoły wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Miejscem zbiórki był teren na boisku szkolnym. Po otrzymaniu sprawozdania zebranego od poszczególnych nauczycieli Pani Dyrektor podsumowała próbną ewakuację. Ćwiczenia ewakuacji nadzorował Pan inspektor Jacek Luty z Urzędu Gminy w Łukowicy oraz strażacy z OSP w Świdniku.

                                                                     

                                                                      Dzień Kropki

                15 września 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Żabek obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Od tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy bałwanka. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z matą do kodowania ,,śladem kropek”.

                                                                        BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

GALERIA


                                                                       Ogólnopolski  Dzień  Przedszkolaka

             Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony był 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości pani złożyła przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta i rozdała pamiątkowe medale i dyplomy upamiętniające ten ważny dzień dla każdego przedszkolaka.  Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek".

GALERIA

 

Rok szkolny 2020/2021

                                                                                                                                                                   

Informacja o konkursie

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Nagrody

 • W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
  * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
      * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
      * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

  W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
      * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
      * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
      * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

 

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Termin

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie:https://maludas.pl/konkurs

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Komisja konkursowa

Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

Partnerzy konkursu:

https://www.aviva.pl/

https://terdeals.com/pl

Mamo, Tato kochamy Was!

 

Dwa najpiękniejsze słowa świata

We wszystkich językach to Mama i Tata

Wypowiadane przez wszystkich ludzi

Czy to są mali, czy to są duzi

 

Bo Mamę, Tatę każdy z nas ma

I każdy te słowa magiczne zna

Mamusia, mamunia, mamcia czasami

Tatuś, tatulek, tatko kochany

 

Słodko się robi, gdy je wymamiamy

Samym mówieniem przyjemność sprawiamy

Bo to najbliższe sercu osoby

Czy to jest starszy, czy to jest młody

 

Ja wołam Mamo, Ty wołasz Mamo

Gdy mówisz Tato, jest tak samo

Te słowa krótkie, cudownie brzmią w uszach

Mama i Tato – me serce wzrusza.


https://www.sendspace.com/file/3cn1r6

https://www.sendspace.com/file/dbl29k

 

Święto Flagi

„Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze,
biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
/Czesław Janczarski/

              2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  Dzieci z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste - 30 kwietnia 2021 r. Zorganizowaliśmy obchody tego święta. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych; flagi, godła, hymnu. Z tej okazji grupa ubrała się na biało- czerwono. Ten dzień był dla przedszkolaków lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.                                                              Genialny przedszkolak           Dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do tegorocznej Zimowej edycji konkursu wydawnictwa Synapsa po tytuł ,, genialny sześciolatek”. Dzieci miały za zadanie wykonać samodzielnie test który trwał 30 min. Zebrane prace zostały odesłane do organizatora. Po podsumowaniu konkursu każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom z wynikiem bardzo dobrym oraz małe upominki w postaci gry planszowej i dwóch zakładek do książek.

 

                                                                                                                                                                                                            Dzień Ziemi


               Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.
 Z tej okazji w zerówce zorganizowaliśmy pokaz ,,Eko Mody”.

Link do pobrania filmiku: https://files.fm/u/4ddga8wu5

Witamy wiosnę

             W dniu 22.03.2021 r. przedszkolaki z klasy 0 wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu,, kolorowego gaika”. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy.  Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy z naszym ,,Gaikiem”. Wszyscy wyruszyli barwnym korowodem, trzymając w ręku kolorowego gaika. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny.  Mam nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre. 

                               Dzień Dinozaura


                   26 lutego to Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola obchodziły święto znanych prehistorycznych stworzeń. Wychowankowie przynieśli kolekcję dinozaurów, maskotek, puzzli, książeczek, encyklopedii, albumów o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Słuchały odgłosów najbardziej znanych  i odnajdywały je na obrazkach.  Następnie przedszkolaki wykonywały zadania typu: rozwiązywały zagadki, układały puzzle, budowały z klocków Dinolandię, łączyły dinozaury z ich cieniami oraz obrysowywały po śladzie i ozdabiały kolorowanki . Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczno-ruchowe.

Wielki Bal Karnawałowy              Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 16 lutego 2021r.  w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i ” Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!

 

Wigilia w przedszkolu

           Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje  i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz stroiki. W dzień przedszkolnej Wigilii 22 grudnia 2020r. w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w sali zebrały sie wszystkie dzieci wraz z panią wychowawczynią, która złożyła dzieciom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjny wigilijny obiad.

                                                                                                                                                                   

 Najmłodsi wolontariusze

           Grudzień to taki czas, kiedy zbliżają się tak bardzo wyczekiwane przez cały rok święta: ,,Boże Narodzenie”. Jest to szczególny okres kiedy pamiętamy o innych i chcemy pomagać osobom potrzebującym. W tym roku przez panujące ograniczenia w funkcjonowaniu szkoły reprezentantami naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu zostali najmłodsi wolontariusze, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego. Mali wolontariusze z pomocą swoich rodziców zebrali 2 reklamówki słodyczy do paczek mikołajkowych dla dzieci ze Stowarzyszenia Sursum Corda, zakupili kartki dobroczynne, a kwota zebrana została przelana na konto Stowarzyszenia. W kolejnej akcji charytatywnej zebraliśmy 25 par skarpet dla osób bezdomnych podopiecznych Caritas diecezji gdańskiej. Na bieżąco zbieramy również plastikowe zakrętki, aby później przekazać je znów na jakiś szczytny cel.

 

 

   Mikołajki 2020

          Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym Przedszkolu dzień „Mikołajek” również był wyjątkowy i magiczny. Przedszkolaki usłyszały treść listu, który zostawił dla nich Św. Mikołaj, a pod choinką znalazły wspaniałe prezenty, których otrzymanie dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…

Andrzejki

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

             “Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Przeprowadzone wróżby to np. ,,buty, przekłuwanie serc, magiczna kostka, kręcenie butelką, rzut monetą do wody.” Dzień był pełen pozytywnych emocji.

 

Urodziny listopadowe

               Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka. W LISTOPADZIE swoje urodzinki obchodzili Maksiu  i Kornelia B.

 

Dzień Pluszowego Misia


                 25 listopada 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem –  Misiem. Niestety przez panujące obostrzenia spowodowane pandemią misie zostały przez dzieci namalowane na kartce papieru. Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny. Dzień był pełen pozytywnych emocji i przebiegał w wesołej atmosferze. Na koniec wszystkie dzieci zrobiły papierowe pacynki pluszowych misiów, które później zabrały sobie do domu.

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            Proszę, dziękuję, przepraszam - trzy proste słowa, które mają wręcz magiczną moc. One niczym zaczarowane klucze otwierają ludzkie serca. Są jak drogocenne diamenty padające z ust. Niestety, coraz częściej odchodzą w zapomnienie. 20 listopada 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.  Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. W tym dniu wszystkie dzieci ubrane przyszły na kolor żółty. Na dobry początek każde dziecko zrobiło własną uśmiechniętą buźkę jako symbol obchodzonego dnia, którą miały przyklejoną przez cały dzień na swoim ubranku.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

             5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada 2020 roku nasza sala zamieniła się w bajkową krainę  W zabawie wzięły udział dzieci z klasy 0, które przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni. Następnie każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne osoby mogły również opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać i zdradzić jak powstawało przebranie. Po prezentacji uczestnicy spotkania głosowali na najciekawszy strój.

          Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

              20 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w grupie panowała wesoła atmosfera. Wychowawczyni przygotowała dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, malowanie kolorowanek, zabawy z balonami. Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy przy muzyce oraz zabawy ogrodzie przedszkolnym. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę w formie medalu. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.
 Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

     

                                               Rok szkolny 2019/2020                                                   

                                                                                                                                             

Bal karnawałowy

               Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Na balu karnawałowym, który odbył się 12 lutego 2020 roku, dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, strażaków czy policjantów. Pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 

Dzień Babci i Dziadka

           ,,Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie…” tym o to tekstem piosenki 21 stycznia 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego zaczęły swój występ dla kochanej babci  i kochanego dziadka. Dzień ten był szczególny, ponieważ dzieci mogły całym swoim serduszkiem poprzez pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewanie piosenki podziękować swoim dziadkom za ich dobroć i miłość do swoich wnucząt. Każdy przedszkolak podarował swoim gościom własnoręcznie wykonany prezent.

 

Urodzinki listopadowe i grudniowe

 

                  Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W listopadzie swoje urodzinki obchodzili: Teresa, Maksiu, Emilka i Kornelia. Natomiast w grudniu Zosia i Paulina. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo, a pozostałe dzieci także smakować pysznego poczęstunku.

Mikołajki

                 6 grudnia nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki. Po przybyciu wyczekiwanego gościa dzieci zaprezentowały Mikołajowi swoje umiejętności wokalne, taneczne
i recytatorskie.

 

                                                                                                                                                            Dzień Pluszowego Misia


             25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.  Ważnym punktem naszej uroczystości było spotkanie z Panią Eweliną, która opiekuje się naszą szkolną Biblioteką i to ona przeczytała nam bajeczkę pt. ,, Brzydki Miś”. Następnie oglądaliśmy zbiór książek z misiami oraz robiliśmy pamiątkowe zdjęcia w fotobudce przypominającą misia.

 

                                                                                                                                                     Dzień Życzliwości i Pozdrowień


             21 listopada 2019 r. był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

                                                                                                                                               

                                                                                                                                                       Wycieczka do Kopalni soli w Bochni


             19 listopada 2019r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z klasą I i II wybrały się na wycieczkę autokarową do Kopalni Soli w Bochni. Po spotkaniu z przewodnikami, zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię szybem Sutoris. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, jak również zalanie woda podziemnych chodników. Wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród dzieci.

 

Śniadanie daje moc

           13 listopada 2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego  wzięły aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". W akcję zaangażowali byli również rodzice dzieci, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek , a także wyraziły chęć powtórzenia takich działań. Wszystko
wszystkim bardzo smakowało.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

               Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych.

              Przedszkolaki również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości, dlatego uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego słuchania bajkowej literatury i zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych w środowisku. W związku z tym zaprosiliśmy do udziału w akcji Panie z Publicznej Biblioteki z Łukowicy i Przyszowej. Panie przeczytały dzieciom bajki o tematyce troszkę nowoczesnej takie jak ,, Tupcio Chrupcio” oraz ,, Niedźwiedź i pianino”. Dzieci słuchały bajek z zapartym tchem. To był z pewnością niezapomniany dzień.

 

Urodziny w październiku

W naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.
Jest to dzień pełen niespodzianek, słodkości, życzeń i uścisków.
W miesiącu październik swoje urodzinki obchodzili Madzia i Szymon.
Życzymy im sto lat!

 

SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności

         SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności to program umożliwiający dzieciom wypracowanie  umiejętności systematycznego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi.Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego również należy do SKO. 31 października jest dniem oszczędzania, dlatego z okazji tego dnia odbyło się spotkanie klas 0-III na krótkiej pogadance na temat oszczędzania. Delegacja dzieci z przedszkola, które należą do klubu zrobiły prace plastyczne o tematyce ,,Moje oszczędzanie” natomiast dzieci z klasy I-III brały udział w Quizie.

 

Pasowanie na przedszkolaka

             Dzień 28 października 2019 roku to dzień, który pozostanie na długo w pamięci dzieci z zerówki i ich rodziców. Tego  dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział przedszkolaki, ich rodzice oraz Pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się  powitaniem gości przez wychowawczynię grupy  i przedstawieniem przez ,,Żabki” krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor  mgr Lucyna Borzęcka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały słodki upominek.

 

Urodziny we wrześniu

          Dzień urodzin dla każdego dziecka to dzień  szczególnie ważny dla niego, to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. We wrześniu obchodziliśmy urodziny Kamila. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!!!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 

            20 września  to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nauki piosenki ,, Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Dzieci wykazywały wiele pozytywnej energii. Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale upamiętniające ten jeden dzień w roku.

 

Rok szkolny 2018/2019

Wigilia - czas oczekiwania

"W żłóbku będzie Ci najlepiej mój synku kochany, 
Otulimy Cię miłością, przykryjemy sianem 
Aniołkowie w stajeneczce uniosą ku gwiazdom ,
Byś do Ojca się przytulił i spokojnie zasnął…"


21 grudnia 2018 roku
można było poczuć w całej szkole prawdziwie świąteczną atmosferę. To właśnie tego dnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego przedstawiły całej społeczności szkolnej oraz przybyłym rodzicom piękne Jasełka, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem w Oddziale Przedszkolnym

"Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę…
Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku,
a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku…"


6 grudnia 2018 roku
do naszej szkoły przybył Św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Wszystkie dzieci obdarował wspaniałymi prezentami i serdecznym uśmiechem, za co dzieci odwdzięczyły się pięknym śpiewem piosenki o Mikołaju.

 

Listopad- urodzinki

"Idzie misio, idzie konik,małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce - masz już kolejny roczek więcej!
W listopadzie swoje urodzinki obchodzili Mikołaj i Emilka
Życzymy im wszystkiego najlepszego !"

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada 2018r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki i rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w „misiowej krainie”. Każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonywało piękną wyklejankę z misiem na czele. Wszystkie dzieci były bardzo aktywne i kreatywne. Przy tworzeniu dzieł było dużo emocji, wszystkim dopisywał dobry humor. Dopełnieniem tego dnia były odwiedziny wolontariuszy z SK Wolontariat, którzy podarowali dzieciom własnoręcznie wykonane misie i łakocie. Na zakończenie obchodów tego święta każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce.

 

Spotkanie z Filminkiem

"Filminek, Filminek nie lubi smutnych minek…"

16 listopada 2018r. wesoły autobus z gromadką dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły wyruszył w podróż do MCK „Sokół” w Nowym Sączu na zajęcia edukacyjne "Spotkanie z Filmikiem" w ramach bonu kultury. Dzieci na miejscu spotkały się z czarodziejem Barnabą, który wspólnie z nimi czarował różne zwierzątka. Później obejrzały 4 krótkie bajki z morałem o tematyce czarodziejskiej. Wszyscy byli zachwyceni wycieczką i bardzo szczęśliwi. Ten wyjazd dostarczył dzieciom mnóstwa emocji, wrażeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

 

„Śniadanie Daje Moc” 2018

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy, nauki i lepiej koncentrują się podczas zajęć. To najlepszy start w nowo rozpoczynający się dzień, dlatego też ,"zerówkowicze" przyłączyli się do programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc". Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w organizację śniadania w Oddziale Przedszkolnym.

 

Czyste powietrze wokół nas

W bieżącym roku szkolnym w naszym Oddziale Przedszkolnym realizujemy program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". Program ten cieszy się wielkim zainteresowaniem dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz ich rodziców. Celem realizacji tego programu jest wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy na temat szkodliwości dymu nikotynowego. Zadania wynikające z tego programu są realizowane poprzez różne formy pracy, np.: zajęcia z dziećmi, spotkania z rodzicami, pogadanki nauczyciela, pielęgniarki, konkursy plastyczne, piosenki …

Dzieci dowiadują się jak trzeba zachowywać się w przypadku, gdy narażone są na wdychanie dymu nikotynowego. Rodzice zaś powinni uświadomić sobie swoją rolę
w rozwoju zdrowotnym dzieci.
Wszyscy powinniśmy mieć na uwadze troskę o zdrowie naszych dzieci!.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych.

Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Bajki są też swoistym łącznikiem pomiędzy pokoleniami. Bajka zacieśnia więzi rodzinne. Chętnie słuchamy bajek, ale też chętnie je opowiadamy. Zawsze piękny jest widok dzieci wtulonych w ramiona bliskich, gdy słuchają melodyjnego głosu babci, łagodnego tonu mamy, usypiającego szeptu taty lub dziadka. Nie dziwi więc fakt, że bajki i baśnie doczekały się swojego święta.

W naszej szkole uczniowie klas O-III uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieci wysłuchały pięknej „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, którą czytały starsze koleżanki, pani bibliotekarka, wychowawczyni klasy I i Pani Dyrektor. Czytany tekst był wprowadzeniem do zbliżających się obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

 

Urodziny

Wrzesień

Urodziny to dla dzieci prawdziwe święto. W przeciwieństwie do dorosłych, każde z nich z niecierpliwością czeka na ten dzień, licząc na wyjątkowe upominki i wiele niezapomnianych atrakcji. Dlatego również w naszym przedszkolu obchodzone są rodzinki naszych milusińskich.
We wrześniu swoje urodziny obchodzili Filip i Julia.
Życzymy im wszystkiego najlepszego

Październik

"W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Dziś jest Wasze święto!”


W październiku swoje urodziny obchodzili Madzia i Szymon.
Życzymy im wszystkiego najlepszego!!!