26 września 2024 r. uczniowie z klas od 1-3 wybrali się na wycieczkę do Zamku Stara Baśń w Grybowie. Na początku dzieci przeniosły się do roku 1287. Za pomocą strojów wcielały się w różne role: rycerza, króla, królowej, damy dworu, mongołów. W dalszej części przygody uczniowie mieli okazję wziąć udział w zawodach jazdy konnej. Po pełnej wrażeń rywalizacji każdy mógł posilić się własnoręcznie zrobionym i upieczonym w piecu podpłomykiem. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zamku w towarzystwie przewodników. Dzieci udały się m.in na wieżę obronną i poznały różne rodzaje broni średniowiecznej. Bardzo ciekawym miejscem była wieża księżniczki. Każdy zakamarek zamku pozwolił słuchaczom na zapoznanie się ze średniowiecznymi zwyczajami, tradycjami. Zamek Stara Baśń przeniósł uczniów w czasy średniowiecza dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na temat tamtych czasów.