"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie"... - te słowa z góry towarzyszyły obchodom Dnia Papieskiego w naszej szkole. 17 października 2024 roku świętowaliśmy bowiem rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Był to dzień wyjątkowy ze względu na to, iż odbył się nie w szkole, ale w Starym Sączu, przy Ołtarzu Papieskim. Cała społeczność szkolna wysłuchała krótkiego apelu papieskiego, zwiedziła muzeum papieskie, w którym podziwiała pamiątkowe eksponaty. Na koniec i zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża -  "Barkę". Następnie odbyły się warsztaty, w czasie których uczniowie kl. O-III kolorowali rysunki prezentujące najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II. Starsi uczniowie projektowali zaś koszulki papieskie. Te wszystkie działania pozwoliły przypomnieć wszystkim wielkie dzieło, jakie realizował przez 27 lat pontyfikatu Ojciec Święty.