14 marca 2024 roku uczeń klasy VII – Dawid Bielak uczestniczył w etapie ponadwojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”. Etap ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 109 w Krakowie. Reprezentant naszej szkoły zmierzył się z wymagającymi pytaniami dotyczącymi w głównej mierze polskich powstań narodowych XIX wieku. Udział w zmaganiach zakończył się sukcesem, ponieważ Dawid Bielak zdobył tytuł finalisty tego prestiżowego konkursu. Osiągnięcie tego wyniku stało się możliwe dzięki ciężkiej pracy i wielu godzinom poświęconym na zapoznanie się z literaturą związaną z tematyką konkursu. Gratulujemy!