26 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym pod hasłem ,,Po polsku o historii”. W etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów z klas IV-VIII. Tekst dyktanda był zróżnicowany adekwatnie do kategorii wiekowej. I tak uczniowie klas IV-VI pisali o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Natomiast tekst dyktanda dla uczniów klas VII-VIII dotyczył nietuzinkowego reportażysty i nie byle jakiego dziennikarza, czyli Melchiora Wańkowicza. Najlepsze prace czterech uczestników, którzy zdobyli co najmniej 80% punktacji, zostały wysłane do Komisji Wojewódzkiej. To właśnie ona opublikowała listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu, a wśród nich znalazła się nasza siódmoklasistka - Oliwia Klag.

Wszystkim uczniom, którzy podjęli trud zmagań z tajnikami polskiej ortografii, serdecznie gratulujemy!