3 października 2024 roku zakończyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie”, w której uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział. Celem przedsięwzięcia była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary, m. in. kredki, farby, pisaki, kleje, zeszyty, bloki, plastelina, przybory piśmiennicze oraz artykuły plastyczne, trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół i placówek edukacyjnych. W zbiórce wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wolontariuszki wraz z opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu policzyły i posegregowały przybory, a następnie zapakowały do zaadresowanego kartonu na adres Fundacji Ignatianum do Krakowa – organizatora przedsięwzięcia.