27 września 2024 r. odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdniku. Obserwatorem akcji był Pan Jacek Luty - inspektor ds. zarządzania kryzysowego i obronnych Urzędu Gminy Łukowica. Po sygnale dźwiękowym uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali pani Dyrektor, prowadzącej akcję ewakuacyjną, informacje dotyczące stanu liczebności klas. Strażacy sprawdzili budynek szkoły czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.