16 września 2024 roku w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Już od wejścia można było zobaczyć, że coś wyjątkowego będzie się działo. Stroje naszych uczniów ozdabiały kropki w różnym kolorze, różnej wielkości, namalowane, powycinane, powyklejane z plasteliny. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Nie zabrakło tego również u nas. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 zorganizowały w klasach pokaz talentów. Każdy uczeń mógł na forum grupy zaprezentować swoje zdolności i zainteresowania. Mogliśmy oglądać prace plastyczne, techniczne, ulepione z gliny oraz innych tworzyw, konstrukcje z klocków, słuchaliśmy występów wokalnych i instrumentalnych, cieszyliśmy oczy pokazami tanecznymi oraz akrobatycznymi. Wielu uczniów bardzo nas wszystkich zaskoczyło i zainteresowało swoją pasją. Każdy miał szansę się pokazać i przełamać strach przed wystąpieniem publicznym.  Mieliśmy także okazję spotkać się wspólnie, aby również przed kolegami z innych klas niektórzy mogli się zaprezentować. Rozmawialiśmy o przesłaniu tego dnia oraz o historii bohaterki, od której wszystko się zaczęło. Mała Vashti pomogła niektórym uwierzyć w swoje możliwości i dała siłę, aby podjąć wysiłek do realizowania pasji oraz marzeń.