Ustawa rządowa z 3 maja roku 1791 obchodzi 233 urodziny. Z tej oto okazji 30 kwietnia 2024 roku zaprosiliśmy naszych uczniów do gry terenowej, w której uczestnicy odkrywali kulisy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zabawa rozpoczęła się od uroczystego odczytania listu od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z instrukcją do pracy. Przygotowano dwie trasy, każda z nich dedykowana była innej grupie odbiorców- jedna dla uczniów klas IV-VI, a druga VII-VIII.  Na terenie szkoły zostały umieszczone pytania dotyczące wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i historią ostatnich lat istnienia Rzeczpospolitej. Zadaniem uczniów było odszukanie poleceń i udzielenie odpowiedzi w specjalnie przygotowanej krzyżówce. Zawodnicy mogli korzystać też z tekstów źródłowych zamieszczonych w „Monitorze Królewskim”. W czasie gry, nasi uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki historii Polski, ucząc się o znaczeniu Konstytucji i jej wpływie na życie ówczesnych Polaków. Zadania terenowe nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale też dostarczyły mnóstwo radości i emocji. Wszyscy uczestnicy gry zostali nagrodzeni i uhonorowani certyfikatem ukończenia gry terenowej. Miłym zakończeniem tego dnia były lody w barwach narodowych ufundowane przez Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Ogromne brawa dla nauczycieli za fantastyczny pomysł.  Ogromne brawa dla uczniów za realizację i zaangażowanie.